Magie

Seznamte se s bytostí Momo

Věříte-li na věci mezi nebem a zemí, jistě věříte i na ochranné bytosti. Čtenářku Vladku006 chrání bytost jménem Momo - malý tvor v kápi. Přijde, kdykoli ho Vladka006 zavolá, a vždy jí dobře poradí, pomůže. Poprvé se s ním setkala, když zachraňovala epileptika.

Momo je malý tvor v kápi, který pomáhá čtenářce Vladce006. Nikdo jiný ho však nevidí. Více už najdete v jejím dopise, který vám všem zaslala jako reakci na diskuzi pod svou úvahou o Kameni mudrců (viz: Pochopit Kámen mudrců je jako upéct jablečný koláč)...


Milé čtenářky,

moc mě potěšila odezva na článek Kámen mudrců. Doufám, že se nezlobíte, že odpovídám takhle neosobně, hromadně, ale času moc nazbyt nemám :(.
Dost z vás mě kontaktovalo a děkovalo za článek a také dost z vás chtělo vědět, co je po smrti? Přece smrt nemůže být konečná, přece naše vědomosti nemůžou odejít vniveč? Existuje život po životě, reinkarnace, ráj a peklo, něco mezi nebem a zemí?

Na něco mezi nebem a zemí rozhodně věřím. Mám několik zážitků po kterých jsem věřit začala.
Když mi bylo 10 let, narodila se má poslední sestřička. V necelých třech letech mi vyprávěla, jak jsme spolu kdysi žily v Číně a ona se o mě starala, že jsme neměly rodiče, že nám zemřeli. Od mala měla panický strach z ohně, prý jsme spolu žily v klášteře, který vyhořel. A prý sestřičce tu péči nyní musím vrátit, proto je ona maličká a já velká. Dost jejích předpovědí se vyplnilo. Dnes si nic ze svého dětského předpovídání budoucnosti a vzpomínání na minulost nepamatuje.

Jestli je něco mezi životem a dalším životem a co?

V dětství jsem žila v domě mého otčíma, kde mu zemřela bývalá žena a dům byl postaven na polní nemocnici z dob napoleonských válek. Často jsme ze sklepení slyšeli kroky a hlasy a nikdo tam nebyl. Několikrát jsme prošli sklep a nic, nikoho jsme nenašli. Doma jsme se mezi sebou o tom nebavili, aby si druzí nemysleli, že jsme se zbláznili. Takhle to šlo asi rok. Jednou jsme se ségrou koukaly na TV, když v tom se samo od sebe zhaslo světlo. Řekla jsem: „Asi žárovka.“ A samo se zase rozsvítilo.
Ségra na to: „Jestli jsi duch, tak blikni ještě jednou.“ Světlo bliklo. Já: „Cožpak se takhle bliká? To chce pořádně.“ A světlo bliklo asi 10x za sebou. To už jsme ječely, jak když by nás na nože braly. Řekly jsme to naší mamce, ta na nás nevolala Chocholouška a řekla, že o tom ví, že se tu něco děje. Přidala jsem svou špetku do mlýna a zeptala se, jestli také vidí tady tu postavu chodit v noci po baráku. Na papírek jsme každá napsaly, jakou postavu vídáme. Všechny jsme se shodly, že vidíme bílou postavu, vysokou, mohutnější. Tenkrát jsme nevěděly, co s tím. Jak se zbloudilé duše zbavit. Jeden náš vietnamský kamarád nám na to dal vykuřovací tyčinky a od té doby byl klid.

Už jsem na duchařinu pomalu zapomněla, až Jednou v noci jsem šla z pokoje na WC. Musela jsem přes schodiště. Po tmě jsem šla pár metrů k vypínači. Už sahám pomalu na vypínač a vidím sedět postavu na schodech, byla malá, s kápí na hlavě, otočila se a smála se na mě, nešel z ní strach. Dokonce mi bylo líto i rozsvítit. Promluvila na mě: „Čekám na Tebe, odpovím Tvé otázky.“ To už jsem se lekla a vrátila s k vypínači. Nějak jsem tu postavu vypustila z hlavy a noční monolog svedla na doznívání spánku.
Až jednou...
To už jsem chodila na střední, bylo to půl roku po noční příhodě s postavou s kápí. Šla jsem s kamarádkou z tréninku, byl podzim a už skoro tma. Šly jsme mlčky ulicí a před námi ležel kluk. Docela mladý. Zarazilo mě, že má pěnu od pusy. Lidé kolem chodili a nikdo nepomohl. Zkusila jsem na něj mluvit. Kamarádka se odvážila i zatřepat. Nějaký pán na nás hulákal z okna, že ten kluk se tady válí zfetovanej už asi 10 minut a nějak podivně se kroutil. Napadl mě epileptický záchvat. Maminka byla zdravotní sestra a kurz první pomoci do nás hustila horem dolem. Navíc na karate nás učili, že každému se musí pomoct. Neváhaly jsme, zavolaly záchranku a do příjezdu záchranky (nejdelších 10 minut v mém životě) jsme kluka udržovaly při životě za pomoci dispečerky. Zachránáři dojeli a klukovi se zastavilo srdce. Viděla jsem malý stoupající šedý obláček a slyšela jak záchranář řval: „Sakra, srdce, vyndej šoky!“ Sledovala jsem ten obláček a křičela: „Pojď zpátky, pojď zpátky.“ Zachranáři začali s masáží srdce. Obláček se vrátil. Kluk se ke mě otočil a řekl: „On na tebe pořád čeká. Momo je stále s tebou.“ Víc mi toho nestačil říct, měl už kyslík na puse a dostal injekci na uklidnění. Záchranář mi řekl, ať si z toho nic nedělám, že po epileptickém záchvatu jsou lidé nějaký čas v limbu.
Přemýšlela jsem v noci, kdo je Momo. Věděla jsem, že po tak hrůzném zážitku neusnu. Zašeptala jsem do tmy. „Momo.“ Za chvilku u postele stála malá postava s kápí na hlavě.
Chodil ke mě, kdykoliv jsem ho zavolala. Ptala jsem se ho na vše, co mě napadlo. Ptala jsem se kdo je a proč tu je. Prý udělal něco moc ošklivého a aby činy odčinil, hlidá mě, je se mnou od narození až po smrt. Volám ho dokonce i k věštbám. Vím, že vidí dál než já. Vidí dopředu a dozadu. Prý je andělem, mým osobním strážcem, odrazem mé duše, nejlepším přítelem, a také mou smrtí. Od té doby se na smrt koukám trochu jinak. Nebojím se jí. Jestli na mě čeká přítel, který mi po fyzické smrti podá ruku a převede mě přes řeku duší, nemám se čeho bát :).

Jestli je peklo?
Peklo je tady na zemi a my jsme čerti :). Peklo si děláme sami. Sami sebe soudíme a odsuzujeme. Sami se zabijíme, týráme, znečišťujeme si životní prostředí. Peklo není. Mělo by být pod zemí a tam je leda tak žhavé zemské jádro.
A co nebe?
Určitě bychom se měli chovat, jako kdyby bylo místo, kam chodí hodní lidé. Tím nemyslím, znát nazpamět Bibli, dodržovat desatero, žít asketickým životem,... Ale žít tak, abychom neubližovali vědomě druhým. V jednom kostele jsem četla nápis: „Jednou budeš souzen za všechny své skutky, za ty špatné, ale i za ty dobré, které jsi mohl udělat a neudělal.“

A co karma, osud, karmický dluh a jeho splácení?
Nedokáži si představit, že by nás někdo sledoval, nějaký bůh nebo bohové a hodnotili naše činy, pak posuzovali a znovu posílali na zem, dali nám osud, který musíme odžít. Na planetě je nás tolik, že si prostě nedokáži nic takového představit. Myslím si, že nejlépe my sami víme, čeho jsme se dopustili a tak nejlíp soudit můžeme sami sebe. Nejlépe člověk sám dokáže říct, co by se chtěl ještě naučit, co by chtěl prožít.
Druhého bychom soudit neměli. Nevíme, čím si prošel, co vše zažil a jaké měl možnosti. Tím, že někoho odsoudím, tak si koleduji o to, aby se mi přihodila podobná situace jako souzenému. A pak se možná zachovám stejně a nebo hůř s horšími následky.
Osud si tvoříme převážně sami. Je lehké svést náš životní úděl na nějaký osud. Mnohem těžší je se postavit problému čelem. Každý z nás zažije v životě něco těžkého, něco co považuje za osudový zlom, osudovou událost, osudové setkání. Věřím, že pár takových osudových bodů je. Ale pořád máme dost velký prostor na to, abychom si se životem naložili podle svého uvážení.
Jednou mě napadlo, že bych se mohla nechat zhypnotizovat, abych zjistila, jestli jsem fakt byla ségra mojí ségry v minulém životě a co jí dlužím, zda jsou minulé životy pravda. Jestli nějaký minulý a budoucí život je, určitě není náhoda, že si minulý život nepamatujeme. Možná bychom moc spoléhali na to, že svoje chyby odčiníme příště, příště se tomu člověku omluvíme, teď se nám nedaří, tak se zabijeme skokem z mostu a zkusíme to příště. Tudíž si nepamatujeme ani svoje činy a potažmu i dluhy a není co splácet. Bylo by jednoduché říct: „Manžel je na mě zlý, podvádí mě. Asi jsem taková na něj byla v minulém životě. Není co řešit. Splatím mu to a příště se sejdem ve svazku manželském s čistým štítem.“ Těžší je položit si otázku: „Co mi to přináší a co já?“  Vykašlete se na vztah a budete mít nový, hezký nebo budete sami a budete smět dělat věci, na které jste před tím neměli náladu. Postupem času poznáte, kam vás nehezká událost posunula, co vám přinesla. Když nezakusíme nenávist, neštěstí, nejsme schopni dostatečně ocenit lásku a štěstí. Měli bychom žít, jako bychom měli jen život jeden jediný.

Jsem vděčná za každou událost, která se mi přihodila. I za ty špatné. Nakonec každá špatná byla pro něco dobrá. Jedny dveře se zabouchly, div mi nos neurazily, druhé otevřené jsem hledala někdy hodně dlouho, ale vždy jsem je našla. Už jako studentka jsem měla za sebou plno hořkých okamžiků, plno těžkostí, byla jsem naštvaná na všechny svatý, že mi nepomůžou. Dnes jsem jim vděčná za ty útrapy. Nejsou to žádné dluhy z minula, ale situace, ze kterých se můžu poučit, vyvarovat se jich a díky nim si vybudovat lepší život.

Vladka006

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Čtěte také...

   
02.04.2012 - Magie - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [48] planda0 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.03.2013, 10:14:55
 2. [47] Jarmila356 [*]

  Pěkný článek

  superkarma: 0 24.07.2012, 07:52:40
 3. avatar
  [46] kobližka [*]

  enka1 — #44 Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 03.04.2012, 20:43:41
 4. avatar
  [45] Makova_panenka [*]

  enka1 — #44 Sml30Sml67

  superkarma: 0 03.04.2012, 11:07:18
 5. avatar
  [44] enka1 [*]

  Makova_panenka — #42 Jasně

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #45
  2. na komentář reaguje kobližka — #46
  superkarma: 0 03.04.2012, 06:43:17
 6. avatar
  [43] kobližka [*]

  kqkkatka — #41 Nevíš,co je to uherák????????Sml58

  superkarma: 0 02.04.2012, 21:53:35
 7. avatar
  [42] Makova_panenka [*]

  kqkkatka — #41 že ho enka miluje? (tak jak někdo jiný zas čokoládu třeba) je to správně, enko? Sml16Sml16Sml16

  1. na komentář reaguje enka1 — #44
  superkarma: 0 02.04.2012, 21:48:35
 8. avatar
  [41] kqkkatka [*]

  no do kelu zase ten uherák !!!  len kevby mi to niekto vysvetlil co to je???

  kobližka — #38

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #42
  2. na komentář reaguje kobližka — #43
  superkarma: 0 02.04.2012, 21:44:12
 9. avatar
  [40] Makova_panenka [*]

  Trefa — #36 když se ale zamyslíme víc filozoficky, tak proč ne? všechno je vyvážené, dobro zlo, jedno nemůže být bez druhého. Jaké si to uděláme, takové to je. Třeba tenhle svět není ten jediný, co jiné dimenze, atd, je toho hrozně moc. Co když se tady musíme něco naučit a využijeme to jinde...

  superkarma: 0 02.04.2012, 21:43:41
 10. avatar
  [39] tajnostii [*]

  Dobrý článekSml22

  superkarma: 0 02.04.2012, 21:07:38
 11. avatar
  [38] kobližka [*]

  enka1 — #35 Hezky jsi to řekla a ten uherák tam nechyběl - huráááá.Ne,asi takhle:já taky věřím na to COSI,ale jak jsem psala,tady toho bylo nějak moc.....

  1. na komentář reaguje kqkkatka — #41
  superkarma: 0 02.04.2012, 21:02:43
 12. [37] myska1 [*]

  to je ošemetné téma...............

  superkarma: 0 02.04.2012, 20:52:51
 13. [36] Trefa [*]

  Trefa.trochu verim,jsem tak na pul verici,chodim obcas do kostela,ale urcite vsemu neverim,kdyby byl buch tak by nedopustil,to co se deje v celem svete.

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #40
  superkarma: 0 02.04.2012, 20:32:38
 14. avatar
  [35] enka1 [*]

  kobližka — #34 Kdo by tě stíral? Já to vidím asi takhle - někdo umí péct dorty, někdo má absolutní hudební sluch........někdo má možnost takovéhle "věci" vnímat, vycítit. Stalo se mi v životě spoustu věcí, které si nedokážu vysvětlit svým reálným uherákovým mozkem a tak: Sml16 Co když jsem Sokratova prapra...........vnučka? Vím,ale častěji se mi zdá, že vím úplný prdSml24

  1. na komentář reaguje kobližka — #38
  superkarma: 1 02.04.2012, 19:43:39
 15. avatar
  [34] kobližka [*]

  Jsem ochotná věřit na NĚCO,co je mezi námi.Ať je to hmota,myšlenka...já nevím.Taky nepochybuji,že je cosi mezi nebem a zemí,ale omlouvám se,tohle vyprávění mě přijde  malinko přitažené za vlasy.Na "každém" kroku se pisatelka setkává s něčím,co se normálně člověku kolikrát nestane ani za celý život,byť by si to velmi přál.Uvěřila bych jedné příhodě,ale na můj vkus je jich trochu hodně. Jedině snad,že by byla jakési médium,nebo jak se říká takovým jedincům,kteří mají opravdu tu vlastnost,že tohle dokáží....No nic.Čekám,že mě tu asi setřete Sml58,tak raději končím.

  1. na komentář reaguje enka1 — #35
  superkarma: 0 02.04.2012, 19:16:56
 16. avatar
  [33] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #28 Sml30Budu hledat  tvé jméno na příštích kandidátkáchSml54

  superkarma: 0 02.04.2012, 19:01:49
 17. avatar
  [32] daska59 [*]

  Nevěřím v boha, věřím na zachování energie. Když je potřeba, prosím babičku aby tam nahoře hlídala.

  superkarma: 0 02.04.2012, 17:50:59
 18. avatar
  [31] Makova_panenka [*]

  Andrea2509 — #30 nedávno jsem četla knihu Andělé v mých vlasech od Lorny Byrne. Ta kniha mě nadchla. A pak je ještě zajímavá knížka od Doreen Virtue Poselství andělů, taková malá knížečka, ale je psaná formou příběhů a dobře se čte. Třeba se Vám knihy budou líbit.

  superkarma: 0 02.04.2012, 17:40:25

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Andrea2509 [*]

  SNÍŽEK — #26 Článek je moc pěkný....taky bych chtěla mít svého andělíčka strážníčka(jak mi říkala babička) - snad jej mám, ale bohužel ho nevidím........nevíte jak by se dal přivolat? Sml16

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #31
  superkarma: 0 02.04.2012, 17:15:22
 2. avatar
  [29] ekleinovka [*]

  Věřím na intuici,která mne už kolikrát ,,zachránila,, ze šlamastiky.Energie,které vysíláme,se vracejí.Něco mezi nebem a zemí existuje,už jsem o tom psala,vysvětlit to nejde...nechci fantazírovat....každopádně se občas stanou zvláštní věci v životě....

  superkarma: 1 02.04.2012, 17:10:35
 3. avatar
  [28] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #7 A co karma, osud, karmický dluh a jeho splácení?. - v tomhle jsem socialista - jedu na dluh a doufam, ze to splati nekdo jiny Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #33
  superkarma: 0 02.04.2012, 17:01:38
 4. [27] step1 [*]

  Nevěřím v posmrtný život, ale nechci být pochována do hlíny, aby po mne nelezly housenky. Chci být spálena.

  superkarma: 0 02.04.2012, 15:44:54
 5. avatar
  [26] SNÍŽEK [*]

  všichni máme anděla strážného,ale nevidíme ho,ochraňuje nás a jeho rady které máme v podvědomí často ignorujeme,naše chyba.Sml32

  1. na komentář reaguje Andrea2509 — #30
  superkarma: 1 02.04.2012, 15:20:50
 6. avatar
  [25] capkova [*]

  Já věřím v anděly a občas mají i reálnou podobu.

  superkarma: 0 02.04.2012, 14:59:39
 7. [24] Kapradina [*]

  Vladko006, také mám bytost, která mně pomáhá najít směr. Možná ale existuje jenom v mé hlavě, možná je to hlas podvědomí. V každém případě mi však zachránila život.

  superkarma: 0 02.04.2012, 14:57:42
 8. [23] petulka132 [*]

  Také věřím na něco mezi nebem a zemí

  superkarma: 0 02.04.2012, 14:56:00
 9. avatar
  [22] Dessy [*]

  Věřím v posmrtný život, reinkarnaci, další a další věci, ale tento článek mi něčím nesedím nevím proč.Sml23

  superkarma: 0 02.04.2012, 13:29:43
 10. avatar
  [21] Makova_panenka [*]

  LudPa — #1 taky si myslím, že "něco" musí existovat, jinak by život postrádal smysl..

  enka1 — #7článek je úplně úžasný, taky to mám podobně (smýšlení), ale vymáčknout se nedokážu, spíš se do toho jen víc zamotám při výkladu.

  superkarma: 0 02.04.2012, 13:23:55
 11. [20] jithule [*]

  pěkné čtení, ale nevěřím

  superkarma: 0 02.04.2012, 13:22:45
 12. avatar
  [19] ladouch [*]

  Nevěřím na žádné napřirozeno, jsem ryzí ateista.Sml22Sml22

  superkarma: 0 02.04.2012, 13:17:45
 13. avatar
  [18] ladouch [*]

  Nevěřím na žádné napřirozeno, jsem ryzí ateista.Sml22Sml22

  superkarma: 0 02.04.2012, 13:17:45
 14. [17] knihovna [*]

  Věřila jsem v posmrtný život (když jako samizdat se tady objevila kniha život po životě) tak do 25 a pak víra bohužel vyprchala Sml15. Lidé, kteří věří, to mají jednodušší.

  superkarma: 0 02.04.2012, 12:07:52
 15. avatar
  [16] saruz [*]

  Pěkně se to četlo,ale já na nadpřirozeno nevěřím,na rozdíl od naší dcery a tak občas doma vedeme na tohle téma velké debaty. Sml16

  superkarma: 0 02.04.2012, 11:11:26
 16. [15] magic11 [*]

  Jindriska8 — #6 já bohužel taky ne, ale nějaký Momo by se mi určitě hodil Sml22

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:54:48
 17. avatar
  [14] ToraToraTora [*]

  Jsem v tom s Tebou Sml16 Sml67

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:54:03
 18. avatar
  [13] black.bird.third [*]

  Pěkný článek.

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:40:13
 19. avatar
  [12] hubajda [*]

  hezkej clanek ja tomu verim Sml22

  superkarma: 1 02.04.2012, 10:27:39
 20. avatar
  [11] řinka [*]

  Zajímavé,četla jsem jedním dechem.Je v tom kus pravdy ale .......Sml80

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:16:20
 21. avatar
  [10] carmi [*]

  Nevím, jestli mám svého anděla strážného. Každopádně se mi nikdy neukázal. Radši se tedy spoléhám na sebe.

  Ale článek je moc hezky napsaný, nutí člověka se zamyslit. Na něco po smrti věřím. Mám taky jednu zkušenost.

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:10:34
 22. avatar
  [9] yutinkaca [*]

  zajímavé počteníčkoSml16

  superkarma: 0 02.04.2012, 10:01:12
 23. avatar
  [8] gaba23 [*]

  tak to je nářez, četla jsem to jedním dechem Sml67Sml67Sml67.

  I já věřím, že mám anděla strážného. Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 1 02.04.2012, 09:22:48
 24. avatar
  [7] enka1 [*]

  Sml67Já chci taky Momo. Možná ho mám, jen  ho nevidím, ale už jsem měla kolikrát takový štígro, i když jsem si problém způsobila sama........

  A co karma, osud, karmický dluh a jeho splácení?.....

  Uvažuju podobně, jen to neumím tak dobře popsatSml16

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #21
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #28
  superkarma: 0 02.04.2012, 08:57:46
 25. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Článek je pěkně napsaný ,ale já nevěřím....Sml23

  1. na komentář reaguje magic11 — #15
  superkarma: 0 02.04.2012, 08:52:05
 26. [5] Saritka [*]

  Pěkný článek. Nevím jestli mezi nebem a zemi něco je.Sml23

  superkarma: 0 02.04.2012, 08:19:04
 27. avatar
  [4] Kytinkak [*]

  já věřím, že určitě něco je, některé věci mají logiku ačkoliv jsou těžko k pochopení

  superkarma: 0 02.04.2012, 07:52:02
 28. [3] lidicka [*]

  nevěřím na nadpřirozeno, či karmuSml23

  superkarma: 0 02.04.2012, 06:29:48
 29. avatar
  [2] tepito [*]

  Jsou věci mezi nebem a zemí...

  superkarma: 0 02.04.2012, 06:24:10
 30. avatar
  [1] LudPa [*]

  Musí něco mezi nebem a zemí být. Nač by to potom všechno bylo? Nebo ne?

  1. na komentář reaguje Makova_panenka — #21
  superkarma: 1 02.04.2012, 06:23:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme