Říkáme si Hnutí za dobrou snídani a chceme vám pomoci začít pravidelně a zdravě snídat. Dobrá snídaně nám totiž pomáhá být aktivnější a tvořivější.

Naším nejdůležitějším novoročním předsevzetím tohoto roku bylo „každé ráno snídat“. Tento závazek se snažíme dodržet a kromě pravidelné snídaně se snažíme žít zdravě. Chodíme hrát squash, plavat nebo si jdeme zacvičit do posilovny, dbáme na dostatečný příjem tekutin, do stravy jsme také zařadili více ovoce a zeleniny.

My z Hnutí za dobrou snídani víme, že snídaně je správným startem do nového dne. Snídaně totiž představuje 20 až 25 % denního energetického příjmu a je základem pro dobrou fyzickou i duševní kondici po celý den. Podle výzkumu společnosti GfK* však pravidelně snídá jenom 69 % české populace. Z dětské populace pravidelně nesnídá 34 % dětí a dokonce 43 % teenagerů. A právě tento trend není příliš lichotivý a my jsme jej začali měnit. Vy to můžete zkusit s námi! Ať už jste si dali jakékoliv předsevzetí týkající se zdravého životního stylu, přemýšlejte o snídani, neboť snídaně tvoří základ vašeho zdravého dne.

Jak by taková správná snídaně měla vypadat? Měly by v ní být zastoupeny tři skupiny potravin a v neposlední řadě dostatek tekutin:

  • obiloviny – zdroj sacharidů, které dodávají energii a nerozpustnou vlákninu
  • ovoce nebo zelenina – zdroj vitaminů, minerálních látek a vlákniny
  • mléčný výrobek – zdroj bílkovin a vápníku
  • tekutina – důležitá pro hydrataci organismu

Konkrétním příkladem správné snídaně může být jeden dalamánek lehce potřený Florou a pokrytý plátky tvrdého nízkotučného sýra. Kysaný mléčný výrobek, 2-3 sušenky BeBe Dobré ráno se sníženým obsahem cukru, 2-3 rajčata nebo větší jablko a samozřejmě nesmíme zapomenout na tekutiny, ideálně 2-3 dl bylinkového čaje nebo slabšího černého čaje.

Obiloviny najdeme nejen v pečivu, ale také třeba v některých sušenkách. Proto se sušenka – zejména s celozrnnými cereáliemi – podílí na dobré snídani. Většině lidí chutná a chuť je často rozhodujícím faktorem při volbě, zda se nasnídat nebo ne. Odborníci se přiklánějí k názoru, že sušenky vhodné ke snídani by měly mít vysoký obsah pomalu trávených sacharidů, aby je naše tělo mohlo vstřebávat pozvolna.

My z Hnutí za dobrou snídani víme, že vhodnou součástí vyvážené snídaně, která nám dodá energii, jsou sušenky BeBe Dobré ráno. Záleží jen na vás, které zvolíte, vždy si však můžete být jistí, že budou nutričně hodnotné a plné cereálií a vašemu předsevzetí zdravého stravování prospějí.

Připojte se k nám na www.hnutizadobrousnidani.cz. 
 

 

* GfK – Výzkum Eating Habits, květen 2005

Reklama