Milá redakce a ženy-in,

Před pár lety, před sedmi, abych byla přesnější, jsem se také zkusila seznamovat přes internet. Bylo mi 19 a internet se v Čechách teprve zabydloval. Jediným seznamovacím portálem byla seznamka.cz a mě lákalo něco nového, zatím nepoznaného.

Myslím, že jsem nikdy neměla problém seznámit se s někým "v tramvaji" nebo v rockovém klubu, ale lákaly mě nové možnosti, které internet nabízel. Bylo to docela zajímavé, když se mi na můj inzerát, hned druhý den po zadání, ozvalo asi 60, více či méně nezadaných kluků a mužů. Z větší části studentů ČVUT a MatFyz, kteří měli přístup na internet ve škole (já sama jsem brouzdala pouze v knihovně, v té době doma mělo internet jen velmi málo lidí).

Absolvovala jsem pár schůzek, občas to bylo k smíchu, občas spíše k pláči, ale bylo to všechno takové nezávazné a mám pocit, že jsme to tenkrát všichni brali dost vážně – šlo o to, že se každý z mých potenciálních internetových nápadníků opravdu chtěl vážně seznámit. Byly to schůzky naslepo, protože éra digitálních foťáků a scannerů také byla v plenkách – digitální fotografii měl málokdo.

Až mi napsal další student techniky a s ním jsem do dnes. Měli jsme sedmileté výročí, žijeme spolu, rozumíme si spolu, plánujeme rodinu a ač jsem nikdy nečekala, že na internetu můžu najít muže svého života, asi se to povedlo, pevně tomu oba věříme!

Nejsme jediní, v okolí máme několik známých, kteří se seznámili pomocí internetu, ale pravda je, že už to bylo před pár lety (jedna z kamarádek se bohužel se svou internetovou známostí rozvádí). Na druhou stranu mám pocit, že dnes už od internetových seznamek lidé čekají něco jiného. Nejde jim o vážné seznámení, ale pobavení na jeden večer nebo noc.

Možná je to škoda, v dnešní uspěchané době je to opravdu pro mnohé jediná možnost jak najít partnera. Virtuální prostředí je hrozně ošemetné, můžete se vydávat za někoho jiného a pak toho strašně snadno zneužít.

Hezký den

paviocko

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Děkuji Pávímuočku za příspěvek,

docela by mě zajímalo, co ten její technik napsal. Věděla už z toho dopisu, že by to mohl být On?

Jinak spolužačka ze střední je také vdaná přes internet :)). A je to štěstí, rodiče už se o ni začínali bát! Ne že by to byla ošklivá nebo hloupá holka, naopak! Jen s těma chlapama jí to nějak nešlo. Před každým utekla. Až u monitoru se asi osmělila. Klape jim to a budou stavět barák na dědině :))!

Zkrátka sedm let! To byl ještě internet pomalý a líný, vztah se dal chytit snáz!

Reklama