Prý po třicítce vše teprve začíná. Je tedy důležité začít myslet i na kvalitní kosmetiku, určenou právě tomuto věku. Předejdete tak nepříjemným neduhům, které by vás v budoucnosti mohly nepříjemně potrápit. Přeci nechcete potvrdit rčení, pozdě bycha honiti.

Po třicátém roku života začíná pleť stárnout, to je fakt, který nezměníme. Za to, že se naše pokožka mění, nemůže jen věk, ale i genetické propozice, životní prostředí a stres, který se podepisuje na naší tváři. Objevují se první mimické vrásky, které se postupem času prohlubují, pleť ztrácí na pevnosti a vytrácí se přirozená hydratace. Mohou se také objevit první pigmentové skvrny. Čas sice nezastavíme, ač vize je to více než příjemná, lze tomu předcházet. K tomu poslouží správně vybraná kosmetika a důslednost.

třicítka

Na co dbát, když je vám 30+?

 • V první řadě je dobré diagnostikovat, jakou pleť máte. Možná si myslíte, že je suchá či smíšená, ale může to být omyl. Navštivte proto odborníka. Pak si můžete být jistá, že vámi zvolená kosmetika, je pro vás nejvhodnější. Správně zvolený přípravek strčí do kapsy kdejakou luxusní a drahou značku. Navíc pleti nebudete škodit.
 • Začněte používat oční krémy. V okolí očí je pokožka nejtenčí, nedochází zde k takovému prokrvení jako v jiných oblastech tváře, tím se zde tvoří nejvíce mimických vrásek, otoků, tmavých kruhů, atd. Krém byste měla vybírat podle toho, co vás nejvíce trápí. Pokud to jsou tmavé kruhy pod očima, zvolte takový, který obsahuje aminokyseliny, vitamin C a K, peptidy. Oční krém používejte každé ráno a večer.  
 • Péče o pleť je důležitá nejen ráno, ale i večer. Pokud se o pokožku večer nestaráte, ve třiceti je ten nejlepší čas, kdy s tímto rituálem začít. Pro den volte krémy, které jsou hydratační. Mohou být i lehčí, například gelové textury. Důležitý je UV faktor. Ten by měl být co nejvyšší. Správnou volbou bude krém, který obsahuje opět AHA kyseliny, vitamin C či peptidy. Na večer zvolte vitamínový komplex, který vám dodá vše potřebné, co pleti může chybět. Vyzkoušet můžete i bio oleje, které v sobě ukrývají to nejlepší z přírody.

  Aminokyseliny - Navrací pružnost a mladiství vzhled
  Vitamin C
  - Proti stárnutí pokožky
  Vitamin K
  - Stahuje cévy a navrací správné zabarvení pokožky
  Peptidy
  - Chrání vlákna elastinu, navrací pleti pevnost, posilují kožní vrstvu, bojují proti vráskám
  AHA kyseliny
  - Podporují tvorbu nových buněk a zbavují se odumřelých

 • Dopřejte pleti odpočinek a rychlý detox. Jednou týdně, třeba v neděli, „nenoste“ make-up. Pleť tak získá lepší podmínky, klid a čas, na dobití energie. Místo make-upu používejte krém s vysokým obsahem pečujících a rozjasňujících složek. Pokožka bude vypadat mladistvěji a bude zářit zdravím.
 • Je také ideální čas najít si svou kosmetičku. Ta už během jedné hodiny dokáže vaší pokožce dodat vše, co jí chybí a co si žádá. Navíc návštěva kosmetického salónu je skvělým relaxem, takže spojíte příjemné s užitečným.

Čtěte také:

Reklama