.

Sexy bakchantky a obecní policajt

Cestování

Sexy bakchantky a obecní policajt

Ráda bych Vás pozvala na Strážnické vinobraní. Tato obnovená tradice se letos bude konat 8. září 2007 již po deváté a je opět zdarma a přístupná všem!

Asi bych měla upřesnit, kde naše krásná Strážnice leží a co nabízí. Jedná se o menší město v okrese Hodonín, známé zejména díky folklornímu festivalu, který se zde koná každoročně na přelomu června a července již déle než půl století. Zajímavý je i zdejší skanzen či zámek a možnost projížďky lodí po Baťově kanálu. V nedaleké blízkosti (cca 3 km) se nachází obec Petrov s památkovou rezervací Plže. Plže jsou souborem vinných búd, kde se zpracovává a uchovává víno. Jsou specifické sytou modrou barvou na soklu a charakteristickým koloritem a ornamentem.

Strážnické vinobraní, které je zdarma, probíhá po celý den na náměstí, kde je pódium pro vystoupení souborů, sborů či dechových hudeb. Připraveny jsou i lavičky k posezení návštěvníků. Program je bohatý a každý si v něm může najít „to své“ – ať je to vystoupení rytířské skupiny Canimus Surdis či koncert dechové hudby Lipovjanka nebo v pozdějších hodinách veselice s dechovou hudbou Svárovanka či se skupinou Yeště to yde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve 14.00 prochází městem slavnostní průvod se všemi účinkujícími, včetně Strážnického panstva, obecního policajta a samozřejmě i Bakchuse (boha vína) s nymfami (bakchantkami), kteří jsou taženi na voze koňmi. Hlavní program, který začíná v 15.00, je tvořen ze scének ochotníků z okolních vesnic a z tanečních a pěveckých pásem folklorních souborů. Děti mají možnost navštívit dětský koutek, kde se pod vedením pracovníků Domu dětí a mládeže účastní různých her a zájmových činností.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Strážnického vinobraní začíná v 10.00 zahájením tradičního jarmarku na náměstí a oficiálně končí ve 23.00 ohňovou show se skupinou Canimus Surdis. Neoficiálně ovšem pokračuje do pozdních nočních (či brzkých ranních ;-)) hodin ve víchách při burčáku či víně a při cimbálové muzice. Vždyť vinobraní je přece jen jednou za rok :). A jelikož to letošní nás teprve čeká, přikládám několik fotek z toho loňského, rovněž velmi povedeného.

Lidka


Lidka za svůj příspěvek obdrží hydratační sprej po opalování od Garnier. Gratulujeme :).


 

   
23.08.2007 - Zahraničí - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] femme [*]

  1Mona:

  superkarma: 0 23.08.2007, 11:55:10
 2. avatar
  [3] MEK [*]

  Lidce gratuluji

  superkarma: 0 23.08.2007, 07:32:25
 3. [1] 1Mona [*]

  Ve Strážnici jsem měla spolužačku a Baťův kanál mám taky projetý.Akorát nějaký hajzlík vymazal písmeno K na plechové ceduli, takže jsme vlastně projeli Baťův anál.Nebylo to špatné!

  superkarma: 0 23.08.2007, 00:30:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme