Bulvár

Sexuální zvrhlící řádí na internetu!

Internet a sex mají hodně společného. Nejenže se na internetu snadno, často dokonce nechtěně dostaneme k nějakému tomu sexuálnímu materiálu, ale můžeme při „sexu po internetu“ chytit i nějaký ten virus. Obvykle ovšem jaksi nepředpokládáme, že ohrozí přímo nás samotné. Před internetovými nebezpečími nás totiž chrání právě to, že se jedná o styk virtuální – onemocnět nebo otěhotnět – nějakým tím červem nebo trojským koněm – může jenom náš počítač.

Identita podle gusta
„Bezpečnost“ internetu ovšem zdaleka neplatí u seznamek. Naopak, internetové seznamky jsou svým způsobem ty nejnebezpečnější. Na internetu se totiž můžete vydávat, za koho chcete. Pravda, máte-li vyjadřovací schopnosti zedníka, váš image vysokoškolského profesora asi trochu utrpí, ale i to se dá „uhrát“. A co se fotek týče – inu, vyberte si tělo a tvář – dokonce ani nemusí původně patřit stejnému člověku, když umíte trochu zacházet s Photoshopem, a vytvořte si identitu podle svého gusta.

Pro bezpečnější internet
Výzkumy ukázaly, že nebezpečí plynoucí ze seznamování na internetu a z následných setkání s vlastně zcela neznámým člověkem, hrozí především dětem. Nestátní organizace European Schoolnet za přispění skupiny Vodafone proto vyhlásila mezinárodní soutěž pro děti s názvem „Den pro bezpečnější internet“. Vítězem se stali čeští žáci ZŠ T. G. Masaryka z Mnichovic a Řekové ze základní školy Athens College z Athén, kteří společně vytvořili internetovou animovanou prezentaci Forest Animals Surfing, upozorňující na rizika seznamování na internetu.

„Z výzkumů bohužel vyplývá, že přibližně dvě třetiny dětí, kterým nějaký neznámý člověk na internetu navrhl setkání, toto pozvání přijaly,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu a dodává: „Den pro bezpečnější internet by měl přispět k větší informovanosti dětí a dospívajících o rizicích, která jim na internetu hrozí.“

Obtěžování přes internet
Prezentace českých a řeckých žáků ukazuje vtipnou a poučnou formou nebezpečí a rizika, jaká na jejich vrstevníky číhají při surfování na internetu, zejména v souvislosti s možným sexuálním obtěžováním. Zástupci vítězných škol převzali na slavnostním ceremoniálu v Bruselu šeky na 3 000 eur z rukou Anne Mullins, ředitelky pro obsahové služby Vodafone Group. Vítěznou prezentaci tvořil tým dvaceti českých a řeckých žáků zhruba jeden měsíc. Vzhledem ke geografické vzdálenosti spolu děti komunikovaly výhradně po e-mailu, chatu a pomocí internetových videokonferencí (technologií Skype).

„Děti tuší, že na ně na internetu může číhat nebezpečí, ale je potřeba o tom s nimi neustále mluvit, což tento projekt skvěle umožnil zábavnou a nenásilnou formou,“ říká Marcela Erbeková, ředitelka Základní školy T. G. Masaryka v Mnichovicích.

Cíle projektu
V letošním ročníku soutěže Den pro bezpečnější internet soutěžily školní týmy z 43 zemí. Hlavní cíle projektu Bezpečnější internet jsou:
- zvýšit povědomí dětí a dospívajících o rizicích virtuálního prostoru
- zlepšit počítačovou gramotnost mezi dětmi a dospívajícími
- podpořit mezikulturní a přeshraniční kulturní výměnu
- naučit děti týmové spolupráci

Podrobnosti o Dni pro bezpečnější internet najdete zde.

S využitím tiskového materiálu.

Seznamujete se přes internet? Setkala jste se na něm s obtěžováním? Bála jste se někdy, i když šlo jen o „internet“? Šla jste na schůzku s člověkem, kterého jste znala jen z internetu? Vystupujete na internetu pod falešnými identitami, nebo vždy jen za sebe?

   
02.07.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [26] Z cluster [*]

  Meander: asi by z toho věku měl nějaký extra mindrák. Někteří chlapi prostě nemohou přenést přes srdce tu možnost, že jejich druhá polovička by mohla být starší a nedejbože ještě třeba i moudřejší

  superkarma: 0 03.07.2007, 13:55:58
 2. avatar
  [25] Meander [*]

  Z cluster: Mně se jednou dvořil jeden z našich klientů. Docela příjemný a pohledný člověk. A co se nestalo, moje kolegyně mu prozradila můj věk a on zjistil, že jsem o 3 roky starší než on. Tak málo stačilo, aby se dvořit přestal.

  superkarma: 0 03.07.2007, 12:03:04
 3. avatar
  [24] Z cluster [*]

  Majucha: většina takových známostí po netu spolehlivě vytuhne, když příjde na řadu zmínka o věku . Nejhorší je, že internet už lezou i "moderní turbodůchodci" a tak si mladý nezkušený člověk není vůbec jistý před těmi zkušenými chlípníky

  superkarma: 0 03.07.2007, 09:25:28
 4. avatar
  [22] idiska [*]

  Když někdo nechce, tak ho nikdo neobtěžuje...stačí jen napsat: sorry, nemám zájem!

  Nedávno mi na profil na seznamu přišla zpráva od jakéhosi Itala, že hledá holky na sex a že dobře platí ...no a stačilo se prostě neozvat

  superkarma: 0 02.07.2007, 19:38:41
 5. avatar
  [21] Dášule [*]

  2 x se mi na ICQ přihlásil 23 letý mladík z Turecka. Asi byl PC negramotný, jinak by věděl, že si má ověřit, jestli umím anglicky. Poprve jsem zazmatkovala a vypnula jej, podruhé jsem mu napsala česky, že mluvím jen česky. Odepsal English please. Manžel mi nadiktoval větu, že anglicky nemluvím. Omluvil se a už neprudil. Potom jsem si uvědomila, že stačilo napsat mnohem méně - 63 year.

  superkarma: 0 02.07.2007, 18:01:41
 6. avatar
  [20] Juana [*]

  My jsme se teď s manželem seznámili na internetu se spoustou lidí, hrajeme totiž ve volném čase jednu internetovou hru a vznikla tam kolem toho docela zajímavá komunita. Plánujeme v létě uspořádat setkání, protože bychom se rádi navzájem osobně potkali. Akorát je na tom obzvlášť paradoxní to, že většina z nich by mohla být našimi dětmi, oni to vědí a přitom s námi jednají úplně jako se svými vrstevníky.

  superkarma: 0 02.07.2007, 17:40:58
 7. [19] gentiana [*]

  Samozřejmě, že se přes internet seznamuju. Třeba tady. Co je na tom špatnýho a o co je to horší, ne se seznamovat třeba v kursu háčkování nebo jízdy na velbloudu? Před dvěmaýdnama jsem byla u své internetové kamárádky v Rotterdamu a je to normální matka od dětí, co mě nezavraždila a nesnědla a kosti nezakopala v parku, stejně jako holky z kroužku háčkování a v kursu jízdy na velbloudu. Tak o co de. Ano, nějaký opravdový hacker zkřížený s vraždícím úchylem by mohl být problém, ale kolik je asi tak ve světě schopných hackerů, kteří jsou vraždícími úchyly? Řekla bych, že než tohle, mám vštší šanci, že mě někdo vezme v podchodu cihlou po hlavě.
  To, že se mi na chatu občas vnucuje někdo Jábýt pěkná kluk egipt já chctěl být tvoja kámoš, mě opravdu psychicky nerozhodí a jak někdo už napsal, nejsem tak blbá, abych dávala telefon každému nadrženci a debilovi.

  Já si myslím, že to internetové nebezpečí se přeceňuje. Dospělí a příčetní lidé se s tím musí srovnat po svojom, nikdo jiný to za ně neudělá a děti.... no, když se jim vysvětlí, že i na internetu jsou různí lidé, kteří jim můžou chtít ublížit a že stejně jako nemají chodit s tím hodným pánem, co jim nabízí bonbónky, tak nemají dávat mejl nebo telefon komukoli, kdo si řekne, nejlépe nikomu, a když už, tak ne ve formátu jméno.příjmení@...

  superkarma: 0 02.07.2007, 16:45:27
 8. avatar
  [18] Irad [*]

  Meander: no, aspoň něco.. ale určitě tu toho bude během pár hodin více.. to téma není nezajímavé..

  superkarma: 0 02.07.2007, 14:29:45
 9. avatar
  [17] Meander [*]

  Irad: Aspoň tu něco je, že jo.

  superkarma: 0 02.07.2007, 14:26:22
 10. avatar
  [16] Irad [*]

  Meander: pravděpodobně.. ale co už.. aspoň bude většina příspěvků mojich.. i když budou stejné

  superkarma: 0 02.07.2007, 14:19:00
 11. avatar
  [15] Meander [*]

  Irad: Autorefresh?

  superkarma: 0 02.07.2007, 14:15:42
 12. avatar
  [14] Irad [*]

  Meander: já nevím, proč se to sem hodilo znovu.. .. takže nemůžu zaručit, že se to nebude opakovat..

  superkarma: 0 02.07.2007, 13:58:26
 13. avatar
  [13] Meander [*]

  Irad: Ještě párkrát to sem hoď.

  superkarma: 0 02.07.2007, 13:30:04
 14. avatar
  [12] Irad [*]

  Já se celkově přes seznamky neseznamuji. Bojím se toho. Přesto jsem se třikrát sešla s človíčkem (ne za účelem sexu), kterého jsem znala jen přes chat a mobil. Poprvé to bylo poprvé a naposled. Vůbec jsme si neměli co říct. A to nám ta "síťová komunikace" tak šla. S druhým se pořád kamarádíme. Dost často někam zajdeme apod. Jsem ráda, že jsem nakonec tu odvahu dostala a sešli jsme se. S posledním jsme šli na pařbu. Také fajn človíček. Ale zatím jsme podruhé nikde nebyli. Asi jsem ho zase tak moc nezaujala. Na druhé straně jsme nepřerušili kontakt a občas si napíšeme smsku a na ICQ pokecáme o všem možném. Já mám se seznamováním přes net problém. Vždycky se bojím, co se z toho druhého vyklube a že už nebude tak fajn, jako předtím.

  Není to moc fér, ale jednou jsem si vytvořila "jinou identitu". A nejhorší na tom bylo, že to byla sranda. Náhle ze mě všechno spadlo. Měla jsem pocit, že můžu cokoli. Byla jsem nemocná a nudila jsem se. Víckrát bych to neudělala. Jinak mám jednu a ta mi stačí. Jsem, jaká jsem a jiná už holt nebudu.

  superkarma: 0 02.07.2007, 13:20:46
 15. avatar
  [11] Rybulka [*]

  Na internetu se seznamuju běžně, nebojim se nikdy. Proč bych se jako měla bát?

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:39:01
 16. avatar
  [10] Irad [*]

  Já se celkově přes seznamky neseznamuji. Bojím se toho. Přesto jsem se třikrát sešla s človíčkem (ne za účelem sexu), kterého jsem znala jen přes chat a mobil. Poprvé to bylo poprvé a naposled. Vůbec jsme si neměli co říct. A to nám ta "síťová komunikace" tak šla. S druhým se pořád kamarádíme. Dost často někam zajdeme apod. Jsem ráda, že jsem nakonec tu odvahu dostala a sešli jsme se. S posledním jsme šli na pařbu. Také fajn človíček. Ale zatím jsme podruhé nikde nebyli. Asi jsem ho zase tak moc nezaujala. Na druhé straně jsme nepřerušili kontakt a občas si napíšeme smsku a na ICQ pokecáme o všem možném. Já mám se seznamováním přes net problém. Vždycky se bojím, co se z toho druhého vyklube a že už nebude tak fajn, jako předtím.

  Není to moc fér, ale jednou jsem si vytvořila "jinou identitu". A nejhorší na tom bylo, že to byla sranda. Náhle ze mě všechno spadlo. Měla jsem pocit, že můžu cokoli. Byla jsem nemocná a nudila jsem se. Víckrát bych to neudělala. Jinak mám jednu a ta mi stačí. Jsem, jaká jsem a jiná už holt nebudu.

  superkarma: 0 02.07.2007, 12:19:37
 17. avatar
  [9] fructia [*]

  Na internet nedám dopustit. Na jednom serveru jsem potkala svého přítele, jinak bychom se nikdy nenašli

  superkarma: 0 02.07.2007, 11:53:31
 18. avatar
  [8] Meander [*]

  Přes net jsem potkala spoustu lidí, dokonce i svého milého.
  S obtěžováním? No jéje, stačí si udělat účet na rande.cz a honimírové se vyrojí. Ale daleko nejhorší jsou samozvaní internetoví psychologové "ty musíš být vážně nešťastná, tobě určitě někdo moc ublížil"
  Mno, bála... Jeden týpek mi nabořil účet na jednom serveru a nadělal mi docela problémy. To jsem se bála, že ho někde potkám a zabiju.
  Setkala jsem se spoustou lidí, co znám "jen" z netu a bylo mezi nimi pár příjemných osob, pár hrozných otravů a pár naprostých kreatur.
  Vždycky vystupuju za sebe. Kde se mihne registrovaná Meander, tam jsem já.

  superkarma: 0 02.07.2007, 11:27:27
 19. [5] Asdareel [*]

  Na internetu se seznamuji, problém s tím nemám. S obtěžováním jsem se nesetkal (jakožto muž jsem přece jen méně ohroženým druhem), ale setkal jsem se zde s virtuálním mobbingem. S lidmi které potkám na internetu se běžně scházím. Vystupuji vždy jen sám za sebe.

  Podle mého názoru se internet zbytečně démonizuje. Člověk se tam setkává s neznámými lidmi a při jakémkoliv setkání s cizím člověkem je na místě určitá přiměřená opatrnost a obezřetnost, což platí pro dítě mnohonásobně více. Dětem od malička vtloukáme do hlavy, že s cizím člověkem za žádnou cenu nesmí jít a totéž platí i pro internet. Ovšem není, dle mého názoru, potřeba z něj dělat nějakého superstrašáka.

  superkarma: 0 02.07.2007, 10:04:10
 20. avatar
  [4] renike [*]

  ano,ne,ne,ano,sama za sebe

  superkarma: 0 02.07.2007, 09:54:32
 21. [3] dkd [*]

  Poznala jsem přes internet spoustu lidí, s obtěžováním jsem se nesetkala (zřejmě chodím na místa, kde se to neděje - např. žena-in) - tedy nikdy jsem se nebála.
  Ano šla, jak jinak se dá člověk poznat v reále ? Téměř vždy za sebe : -)

  superkarma: 0 02.07.2007, 09:52:51
 22. avatar
  [2] Liina [*]

  1 - Na internetu se seznamuji s lidmi dnes a denně. Nikoliv však za účelem sexu.
  2 - S obtěžováním se setkávám poměrně často, nesetkala jsem se však s takovým obtěžováním, kterému bych nedokázala zamezit. Většinou stačí ignorace... Tak pitomá, abych někomu dávala na požádání svůj telefon, tedy nejsem...
  3 - Nikdy jsem se nebála, tedy o sebe.. Občas mám strach o stav duševní integrity těch, co na netu potkám:)))
  4 - Ano, mnohokrát.. Díky internetu se z mnoha mých virtuálních přátel, stali přátelé zcela reální..
  5 - Sama za sebe.. já se nemám za co stydět:)))

  superkarma: 0 02.07.2007, 09:22:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme