Vztahy

Sex vs. vztah: Co je dřív?


„Vona se s ním znala teprve dva dny, a už mu dala…“ nechápavě vrtěla hlavou dáma nad šálkem kávy, její přítelkyně mlčky přitakávala. „Nu což,“ napadlo mě, „taky mu mohla dva dny dávat a teprve pak se s ním seznámit.“ Co vlastně v dnešní době přijde dřív – vztah, nebo sex?

Čím dál častěji je nám tvrzeno, že sex má ve vztahu neodmyslitelnou, důležitou roli. Jestliže si partneři nerozumí po sexuální stránce, dřív nebo později to bude mít na jejich vztah nepříjemný dopad. Tak to abychom si snad začaly své potenciální partnery pár dní, respektive nocí testovat, abychom věděly, do čeho jdeme.

Babička říkala…

Možná nejedna z žen, jež dospívala v padesátých letech minulého století, bude i ve svém seniorském věku zarputile tvrdit, že za jejich mládí bylo ve zvyku souložit až po svatbě a svůj „věneček“ si střežit co nejdéle. Bylo tomu skutečně tak, nebo mají mít tato tvrzení pouze výchovný účel? Před 30 lety, před 20 lety, před 10 lety i nyní je nejčastěji věk prvního pohlavního styku v české kotlině mezi 17.–18. rokem. Přihlédneme-li navíc k faktu, že mnoho svatebních obřadů bylo odedávna uspořádáno právě kvůli nenarozenému dítěti, měla by tvrzení o sexu po svatbě vzít za své.

„Myslím, že v posledních 40–50 letech to nebylo moc jiné. Jen ti starší rádi pronášejí soudy typu za našich mladých let… Dnešní dospívající, respektive mladí dospělí mají k sexu o něco odpovědnější vztah, než tomu bylo o generaci zpět. Projevuje se to nižším počtem sexuálních partnerů, které uvádějí ve věku kolem 20 let,“ míní odborník působící na serveru sexuálně.cz, Ondřej Trojan.

Historie je plná nezávazného sexu!

Podívejme se do historie. V pravěku například sex se vztahem neměl absolutně žádnou souvislost, alespoň to tvrdí nejnovější studie. Křesťanská společnost se snažila nastolit názor, že pravěké tlupy žily spořádaným rodinným životem. Z nynějších odhadů spíš vyplývá, že muži nemohli od svých „žen“ očekávat bezmeznou věrnost za to, že sem tam přinesou domů nějakého mamuta.

Ke stejným výsledkům bychom se mohli dopracovat v dobách antiky či renesance. Vzpomeňte například na proslulé antické lázně… I tehdy byly sex a vztah dvě odlišně věci, které spolu souvisely pramálo. Díky detailním popisům cestovatelů z 10. století jsou k dispozici konkrétní svědectví, jež popisují nevázané sexuální chování i v dobách, kdy se začínalo poměrně tvrdě postihovat. Jedno z řad svědectví zaznamenané jistým cestovatelem tvrdí, že ruští kupci, nebo cizí obchodníci na ruském území, souložili bez ostychu veřejně na trzích, před očima jiných. Zmiňuje se také o družinách, které pořádaly erotické zábavy.

Přestože se dodnes objevují názory, že dokonce i Bible je plná sexu, mělo křesťanství na sexualitu lidstva nevídaný vliv. V dobách, kdy se ve světě křesťanství začalo rozmáhat, by se mohlo zdát, že sex prostě neexistoval a vynalezli ho až po konci éry Viktoriánské. Zejména pak po 1. sv. válce se život zrychluje a v civilizovaných zemích ztrácí vliv křesťanské církve. Výsledkem je menší hodnota panenství a liberálnější přístup k sexu.

V průběhu 20. století pak vše vrcholí 60.–70. léty, kdy se datuje sexuální revoluce. Svým volným postojem k sexu se proslavilo především hnutí hippie.  Jako obvykle po výkyvu jedním směrem následuje opačný trend, označovaný jako sexuální kontrarevoluce, trvající od let osmdesátých. Tehdy totiž začala epidemie HIV. „Nicméně u nás rozhodně sexuální experimentování není něčím novým a porevolučním. Nezávazný sex bez vztahu byl dokonce dříve v dobách komunismu častější než dnes. Byla to totiž jedna z oblastí, do kterých se režim občanům moc nemíchal, ostrůvek svobody,“ dodává sexuolog.

Jak jsme na tom nyní?

Dnes i na tak malém kontinentě, jako je Evropa, jsou velké rozdíly. Na jedné straně třeba skandinávské státy, kde je sex otevřené téma mnoho desetiletí a sexuální výchova ve školách má více než stoletou tradici, na straně druhé například pokrytecké homofobní Polsko, kde jsou oficiálně prezentovány názory patřící někam do století XIX.

V milostném vztahu je lidem přirozené „konzumovat sex". Zamilovat se je snadné a lidé zkrátka k sobě vzájemně občas cítí sexuální přitažlivost. Pro někoho je existující vztah podmínkou potěšení ze sexu, z milování, ale někdo to má jinak. „Z lékařského hlediska tady platí, že není až tak důležité, co člověk dělá, ale jak. Tím mám především na mysli ochranu před nechtěným těhotenstvím, ale zejména před pohlavními nemocemi, hlavně HIV. Nárůst počtu nových případů v ČR za poslední léta je velmi alarmující,“ tvrdí Trojan. Tento fakt svědčí o podceňování rizik a je to výsledkem neexistující nebo nedostatečné sexuální výchovy ve školách i v rodinách.

Sex nebo vztah?

Pro trvalý vztah je důležité obojí. Poznat své i partnerovy lidské vlastnosti, ale i to, zda se nám spolu líbí milování. Když totiž v sexu něco neklape, dá se s tím většinou něco dělat. Například vyhledat právě sexuologa. Když ale něco neklape ve vztahu a ještě v sexu, bývá to signálem většího problému...

Sexuolog Trojan ještě dodává: „Myslím, že je rozumné nejít do postele na prvním rande, jinak jsem přesvědčen, že tady je třeba hodně dát na své vnitřní pocity. Prostě položit si otázku: Cítím to tak, že se s ním/s ní už chci milovat? A když oba dva najdou pozitivní odpověď, pak je vhodné se pobavit o tom, jak se budou chránit, a dohodnout se. Až pak je pravý čas.“ 

Vztah lidí k sexu je obecně vzato pozitivní (výjimky toto pravidlo potvrzují), ostatně kdyby tomu tak nebylo, asi bychom již vyhynuli.

Co podle vás dnes přijde dřív  vztah, nebo sex? Po jaké době známosti by měli partneři přistoupit k sexu?

   
21.08.2008 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [92] Anai [*]

  Moje zkušenosti je ta, že si chlap ženské neváží, když do toho jde hned, prostě ho připraví o šanci dobývat. Někdo někdy někde řekl, že by to mělo nastat až na třetím rande

  superkarma: 0 22.08.2008, 12:44:15
 2. avatar
  [91] Dudlajlama [*]

  Suzanne: taky si neumim predstavit, ze bych se nechala bez boje . A ona si navic zaklada na sve inteligenci a je to osobna znacne sofistikovana a protrela Mozna to fakt byl stejny doktor, musim se ji zeptat.

  superkarma: 0 22.08.2008, 01:57:33
 3. avatar
  [90] Suzanne [*]

  *Kotě*: docela přiměřený příklad Člověk je v oslabení, protože je v podstatě jako pacient, vysvlečený, bezbranný

  superkarma: 0 21.08.2008, 21:00:17
 4. avatar
  [89] Suzanne [*]

  Galadriel: ty vago Ta musela bej v tranzu Ale rozumím tomu - když je něco moc za hranicí, tak to člověk vnímá nějak jinak.

  superkarma: 0 21.08.2008, 20:51:11
 5. avatar
  [88] Dudlajlama [*]

  Nyotaimori: povidej mi o tom

  superkarma: 0 21.08.2008, 20:00:22
 6. avatar
  [86] átéčko [*]

  ellinor: Tak to znám

  superkarma: 0 21.08.2008, 19:49:08
 7. avatar
  [85] Dudlajlama [*]

  Suzanne: a hele, jestli ten pan doktor z Prahy neni ten samy, u ktereho byla ma kamaradka s tim, ze ma v utlumu sexuelni vzrusivost. Vrazil ji do ruky robertka a rekl ji, at se uspokojuje a on ze bude "odborne" sledovat a vyhodnocovat reakce. Jak je stara a hubata, tak ani nehekla, vykonala pozadovane a je z toho v soku dodnes. Zeby to byla profese sexuologa kombinovana s hypnoterem?

  superkarma: 0 21.08.2008, 19:28:37
 8. avatar
  [84] ellinor [*]

  átéčko: pud ustává, jakmile mi definitivně dojde, že drahá polovička už mi není ani trochu drahá. Ale je fakt, že jsem s tím měla vždycky potíže - vzplanu, hořím jak Mistr Jan Hus a pak nazdar a jde se vzplanout jinam. A nevím co s tím. Nevěra, tedy spíše nevěry nepomohly.

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:29:49
 9. avatar
  [83] bookcase [*]

  *Kotě*: asi bych se zachovala stejně

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:19:23
 10. avatar
  [82] *Kotě* [*]

  bookcase: abych řekla pravdu, zareagovala jsem tehdy asi jako debil. Ale byla jsem z toho zmatená jak včela zjara, takže jsem nějak vykoktala, že mi ta masáž fakt už stačí, sjela ze stolu, rychle posbírala věci, oblíkla se v čekárně a vypotácela se v jakémsi transu z toho fitka, aniž bych za tu masáž zaplatila. A ani jsem to nikomu neřekla. On tam krátce nato přestal pracovat, takže předpokládám, že nějaká jiná zákaznice byla duchapřítomnější než já

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:18:00
 11. avatar
  [81] átéčko [*]

  *Kotě*: Na mě takhle "působil" léčitel. Také chvilku trvalo, než jsem regovala. Nedošlo mi to, byl to dědek

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:15:44
 12. avatar
  [80] bookcase [*]

  *Kotě*: ty vago . Zdrhlas?
  Ne, vážně - jak jsi zareagovala? Hlásilas to na něj?

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:12:15
 13. avatar
  [79] *Kotě* [*]

  Suzanne: tak ono to může být tak, že nemáš tušení, co takové sexuologické vyšetření vlastně obnáší, a pak prostě jenom koukáš, co se děje, a nezmůžeš se na slovo, protože možná nechceš být za blbou, nebo prostě nevěříš...

  Možná je to blbé srovnání, ale mě takhle jednou obtěžoval masér, a já si to hodnou chvíli vůbec neuvědomila, fakt ne, dokonce ještě ani když mě donutil se na masáž šíje svlíknout jenom do kalhotek, mi to nedocházelo... teprve když mi začal masírovat vnitřní stranu stehen a přitiskl se na mě se zřetelnou erekcí, mi najednou doklaplo, cože se to kruciš děje

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:08:09
 14. avatar
  [78] Suzanne [*]

  Meander: šmarjapano Ono, když ho člověk bere jako autoritu, což u lékařů bývá, tak mu třeba ani nedojde, že se ten člověk chová divně, to je asi pravda. Jen přemýšlím...on ti měl "tu nemoc" vyléčit?

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:07:58
 15. avatar
  [77] átéčko [*]

  Meander: Nejsi

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:07:06
 16. avatar
  [76] Meander [*]

  Suzanne: Nerada, ale já to chápu. Kdysi se jedna paní psycholožka rozhodla, že jsem lesba, a poslala mě k sexuologovi. Dvě návštěvy jsem mu to žrala a nechala ze sebe páčit pikantnosti, než mi došlo, že takhle se nemůže normální chlap živit A hádej, jsem lesba?

  superkarma: 0 21.08.2008, 18:03:06
 17. avatar
  [75] Suzanne [*]

  Meander: ale kuš Napsala jsem, že mě to fascinuje, tedy že mi to jako nejde na rozum. Jsem jiná povaha, tudíž tomu nerozumím a musím se o to vědomě snažit. Taky jsem napsala, že to nebudu zlehčovat.

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:48:55
 18. avatar
  [74] Suzanne [*]

  átéčko: já nejsem Beran a taky je to jako voda a vzduch Když to někdy nebylo v pořádku, trpěla jsem únavou a depresemi

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:47:38
 19. avatar
  [73] Meander [*]

  Suzanne: Eh, takže chudák doktor se stal obětí samiček, co nedovedou říct ne?

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:47:34
 20. avatar
  [72] Suzanne [*]

  *Kotě*: Ufff Mě jen fascinuje, že dospělá pacientka prostě neřekne ne. Leda by byla ráda Ne, nebudu to zlehčovat, zřejmě jde o podobný problém jako u žen, které sebou nechají bezdůvodně smýkat.

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:46:19
 21. avatar
  [71] átéčko [*]

  ellinor: Jo Beran!!! . Pro tebe je to potřeba, jako třeba voda a vzduch Ale u beranů tento pud náhle ustává.

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:38:00
 22. avatar
  [70] *Kotě* [*]

  Suzanne: http://www.cchr.cz/cchr.php?display=clanek&ID=169

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:35:06
 23. avatar
  [69] *Kotě* [*]

  Suzanne: pokud vím, tak tvrdil pacientkám, že pro zlepšení sexuálního života se to musí prakticky naučit, a přesvědčoval je, že nejlépe tu praxi získají s ním některé se mu dokonce snad přesvědčit povedlo

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:33:00
 24. avatar
  [68] átéčko [*]

  SENSITIVESKIN: Já? ne

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:30:25
 25. avatar
  [67] Juana [*]

  Měla jsem jako dítě jedny hrozně staré příbuzné, bylo jim přes 80 let - byli to strejda a teta mého dědy. Neměli nikdy děti, protože jak jsem se dozvěděla z rodinných drbů, tetička otěhotněla a protože byla svobodná, navštívila adnělíčkářku a něco se asi nepovedlo. Pravděpodobně to bylo v době, kdy strejda rukoval do první světový. Vrátil se až v roce 1919 a pak ho příbuzní donutili, aby si tetu konečně vzal, protože ona na něj celá léta čekala.
  Moje bývalá sousedka - ročník 1920 - mi taky kdysi vyprávěla, že její dítě bylo "nedonošený" od svatky o 14 dní - cituju její slova. Akorát babička asi spala s dědou až po svatbě, protože prý pořád měla za zadkem svoji matku, a to byla děsná megera a babička se radši rychle vdala, aby se od ní odstěhovala. Dokonce jim prabába dělala doprovod, když děda přijel za babičkou do Alp, ona tam byla v nějakém penziónu a babka tam přijela dědu hlídat, aby moc neblbnul.
  Jinak já jsem se jednou na cestě za holkami z mého oddílu, které byly na táboře, seznámila s partou lidí a už jsem do toho tábora nedošla a asi pod dvou dnech jsme se s jedním klukem oddělili od ostatních a hned v noci pod širákem se mnou přišel o panictví. Uznávám, byla jsem o tři roky starší než on a zkušenější. Ale bylo to přesně ono - on prvního kontaktu tam mezi námi něco jiskřilo.

  superkarma: 0 21.08.2008, 17:00:08
 26. avatar
  [66] ellinor [*]

  Mě teda neobtěžoval. Myslím, že zrovna on nemá zapotřebí něco takového dělat, není žádnej Quasimodo. Ale tu nahrávku jsem viděla taky...on je prostě obětí svý profese, trochu ztratil pojem o hranicích mezi terapií a harassmentem

  superkarma: 0 21.08.2008, 16:56:42
 27. avatar
  [64] Suzanne [*]

  A prokázali mu, že obtěžoval pacientky, nebo že pacientky obtěžovaly jeho?

  superkarma: 0 21.08.2008, 16:37:21
 28. avatar
  [63] Canadian [*]

  Manx: ale pro sex bys mohla, kdybys chtela

  superkarma: 0 21.08.2008, 16:30:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [61] *Kotě* [*]

  ellinor: Panu Trojanovi obtěžování pacientek prokázali, pokud vím.

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:25:21
 2. avatar
  [60] bookcase [*]

  ellinor: No zrovna p. Trojan bez poskrvnky není

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:19:18
 3. avatar
  [59] SENSITIVESKIN [*]

  átéčko: nebo jestli On nejsi ty

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:15:25
 4. avatar
  [58] ellinor [*]

  átéčko: Jaká otrokyně? Je to jedna ze základních lidských potřeb - dá se žít i bez něj, ale proč to dělat, když stačí zavolat spřízněné duši?

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:11:54
 5. [57] Rikina [*]

  ellinor: to už je moc dávno. To jsem tenkrát byla ještě mladé děvče, málem nepolíbené.

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:10:11
 6. avatar
  [56] ellinor [*]

  Manx: Sexuologové jsou úchyláci? A s kolika z nich jsi spala??? no nic. Ale máš pravdu v tom, že nasazovat na vztah odborníka bývá někdy už pozdě. My s mým budoucím exmanželem jsme byli v manželské poradně hned poprvé dotázáni, jestli se nechceme rozvést. No, rok se s rokem sešel a návrh na rozvod je pomalu na svěrě!

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:09:16
 7. avatar
  [55] átéčko [*]

  ellinor: lituji tě, otrokyně sexu

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:06:48
 8. avatar
  [54] ellinor [*]

  Rikina: A tos neměla chuť? Já nevim...já to nikdy déle než 14 dní nevydržela, stejně by k tomu došlo. Sex mám ráda, ráda si ho užívám, takže nevím, proč bych si ho měla upírat, když na něj mám chuť. A udržovat chlapíka u ledu jen pro zábavu nebo "aby si nemyslel"? Na to nemám povahu.
  Ale tohle všechno neznamená, že bych nebyla romantická, jen jsem prostě požitkář.

  superkarma: 0 21.08.2008, 15:04:24
 9. avatar
  [53] átéčko [*]

  SENSITIVESKIN: Je. Koukla jsem dokonce do tvého infa, jestli ty nejsi on

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:57:54
 10. avatar
  [52] SENSITIVESKIN [*]

  átéčko: to je divný

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:54:53
 11. avatar
  [51] átéčko [*]

  SENSITIVESKIN: Jinak si rozumím s každým To jen ty on, pan G jste výjimky

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:41:16
 12. [50] Rikina [*]

  átéčko: mno, s manželem jsem dva roky chodila "jen tak", než došlo na sex. Pokud jde o stálejší vztahy, mám docela vysoké nároky. Pokud jde o sex na jeden večer, je pochopitelně třeba myslet na určitá rizika, a podle toho se zařídit.

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:31:47
 13. avatar
  [49] Radka27 [*]

  Hanule: Vždyť říkám, jako u mně Musíme se hlavně před tím dost dlouho znát.

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:28:02
 14. avatar
  [48] wich [*]

  wich: pohled na svět... jsem jaksi mimo

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:18:33
 15. avatar
  [47] wich [*]

  Hanule:

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:16:56
 16. avatar
  [46] wich [*]

  Canadian: Ti dědečkové jsou v tom, jak mají zkušený a nad věcí pohled na světě, úžasní

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:15:50
 17. avatar
  [45] SENSITIVESKIN [*]

  átéčko: nedivím se

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:05:11
 18. [44] Tini [*]

  átéčko: tak to je supr...ono holt kdyz TO tam je, tak to tam je. Kdyz dva spolu maji byt tak budou a nezalezi na okolnostech, kdo se s kym kdy vyspi, ale zalezi na tom jak si rozumi a na tom, zda spolu byt chteji a taky zda je jim spolu dobre

  superkarma: 0 21.08.2008, 14:01:41
 19. avatar
  [43] átéčko [*]

  Já jsem se s manželem vdávala po 3 měsících. Na první schůzce jsme na to hupli a jsme spolu 32let.
  A můžu říct, že si fakt skoro v ničem nerozumíme

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:50:45
 20. avatar
  [42] Meander [*]

  Suzanne: Tomu rozumím

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:41:32
 21. avatar
  [41] Suzanne [*]

  S manželem jsme se na sebe vrhli po týdnu. Rozhodně jsme se nezdržovali řešením antikoncepce či krevních testů. Pak jsme se shodli na tom, že v našem věku nebylo na co čekat, že jsme si po tom týdnu bezmezně důvěřovali a že jsme velmi nezodpovědní

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:35:51
 22. avatar
  [40] átéčko [*]

  Rikina: Po sexu s někým, koho ještě neznáš, můžeš také zjistit, kolik pohlavních chorob ti předal.....

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:27:42
 23. [39] Hanule [*]

  Znali jsme se tři roky - spolužák. Jednou jsme se sešli s partou v hospůdce a při návratu- v parku skoro na mne skočil a bylo to dost divoké. Chodili jsme spolu 3 roky a nyní jsme spolu 18 let !!! Ale dceři dodnes tvrdím, že mne v tom parku jenom políbil.

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:24:45
 24. avatar
  [38] Canadian [*]

  Meander: tak, s krasnou dusi si nevrznes

  A kdysi jsem se tazala dedy, zda opravdu dodrzovali "az po svatbe" a bylo mi receno: "ale devenko, prece nebudem kupovat zajca v pytlu"

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:21:28
 25. avatar
  [37] wich [*]

  Evikus: Prostě tam bylo TO

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:06:08
 26. [36] mindulinka [*]

  Moje babička se vdávala ve 30tých letech min. století a byla v 8mém měsíci - její slova zněla: přeci se nebude kupovat zajíc v pytli. Máma s tátou byla půl roku a vdávala se ve 3 měsíci. Já jsem se taky vdávala ve 3 měsíci a rozhodně toho nelituju. Možná bých to za pár let poradila svýmu synovi - aby měl v dnešní době jistotu, zda budou moci mít děti (oboustraně) (pokud je bude chtít).

  superkarma: 0 21.08.2008, 13:01:58
 27. avatar
  [35] Dante Alighieri [*]

  risina: Osud ví, co dělá. Třeba tě ušetřil alkoholika, mafiána apod. Mně taky zbavil chlapa, o kterým jsem si myslela, že s ním budu do konce života a přihrál mi do cesty krásnějšího, akčnějšího a komunikativnějšího.

  superkarma: 0 21.08.2008, 12:47:27
 28. avatar
  [34] Evikus [*]

  risina: Takhle rychle se do toho pouštět je vždycky risk, ale třeba Lindaa - té to vyšlo (jak píše). Já znám tři holky, které taky za jeden rok stihly seznámení, svatbu, otěhotnění i porod a všem to zatím klape (3 nebo 5 let).
  Já osobně bych na to neměla odvahu, mě když manžel po roce a čtvrt požádal o ruku, tak mi to přišlo strašně brzy

  superkarma: 0 21.08.2008, 12:45:22
 29. avatar
  [33] risina [*]

  Hm.. Já se vdávala z rozumu, tušila jsem, že bude spolehlivý manžea dobrý otec (poznali jsem se začátkem dubna, první sex po 3 týdnech - při 3. setkání, svatba v září, otěhotnění v říjnu), ale manžel mi nikdky moc "nevoněl", ale říkala jsem si, že to překonáme. Jsme spolu už 24 let, vzah jakžtakž, ale sex nefunguje .
  A dodnes nevím, jeslti jsem měla dát na tělesný instinkty a nebrat si ho, nebo jestli jsem udělala dobře, že jsem poslechla rozum...

  superkarma: 0 21.08.2008, 12:19:12
 30. avatar
  [32] barasv [*]

  Sexem začínám jen zcela výjimečně - a to tehdy, když mám pocit, že nic jiného z toho nebude a že jím tudíž také současně končím... Já mám totiž raději než sex MILOVÁNÍ, což přichází v úvahu jen u dvou lidí, kteří mají vztah...

  superkarma: 0 21.08.2008, 12:14:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme