Vztahy

Sex ve třech: Ano, či ne?


Muži často sní, mluví a někdy i dokonce provozují sex s dvěma ženami najednou. Není vyloučeno, že i za vámi partner přijde, možná už to udělal, a navrhne takovýto experiment. Šla byste do toho? Většina žen, jejichž partneři navrhli sex s další dívkou či ženou, se bojí právě oné třetí. Co když se do ní zamiluje? Co když se mu sex s ní bude líbit daleko víc než se mnou? Co když mě kvůli ní opustí?

Téměř všechny muže vzrušuje představa dvou milujících se žen. Představa, v níž vidí partnerku milující se s jinou ženou, je dvojnásobně vzrušující. Představa partnerky milující se s jinou ženou na jeho vlastní posteli, za jeho plné účasti, ho přivádí téměř k šílenství.

Pokud se rozhodnete přizvat do vaší ložnice nebo kamkoliv jinam druhou ženu, svého partnera tím přinejmenším ohromíte. Jasně mu dáte najevo, že věříte nejen jemu, ale především sobě. A zdravě sebevědomé ženy jsou pro muže skutečně sexy. A vy jistě věříte, že vy jste pro něj ta jediná. Ukážete odvahu experimentovat a partner si vás bude cenit o to víc.

Pokud si s myšlenkou na „trojku“ alespoň pohráváte, je to spíš důkazem, že byste byla ochotná do toho jít. Obecně je přijímán rozšířený názor, že sex s dvěma ženami si užije hlavně muž. Omyl. Můžete si užít stejně, ne-li líp, ale musíte to opravdu chtít.

Proč jsou muži pro a ženy proti?

„Situace, kdy muž je v intimním kontaktu se dvěma ženami, má nejméně dvě roviny. Jednak tu tělesnou, můžeme ji nazvat „tady a teď“, danou tím, že dva erotické objekty naráz jsou prostě silnější stimul než jen jeden. Druhá rovina je hlubší, instinktivní a přinášíme si ji z dob předčlověčích, kdy dominantnímu samci jaksi náleželo v tlupě více samic tak, jak je tomu dosud u většiny lidoopů. Ostatně i u lidí dnes v některých kulturách mnohoženství existuje a s trochou nadsázky lze říci, že monogamie je výmyslem těch méně úspěšných mužů. Dvě ženy tedy přinášejí i uspokojení na poli dominance, soutěživosti mezi muži,“ vysvětlil sexuolog Ondřej Trojan.

U žen je třeba rovněž vnímat dvě strany takového uspořádání. První je ta, že ne každou ženu tělesné sblížení s jinou ženou láká. „Ze své odborné praxe (kdy se klientek na fantazie musím ptát) však mohu říci, že lesbické představy nejsou nijak vzácné,“ dodal Trojan. Druhá, společenská rovina však určuje, že přítomnost konkurenční ženy je samozřejmě a opodstatněně vnímána jako ohrožující. Dostaví se pochybnosti, že ona se partnerovi líbí víc, více ho vzrušuje a podobně.

Sex s další ženou může vztah upevnit i rozvrátit. Záleží velice na tom, co si od toho všichni tři aktéři slibují. „Potkal jsem více párů, kterým to vztah narušilo, než těch, jimž by ho upevnilo. Nemálo žen psychicky neuneslo pohled na svého partnera či manžela při souloži s jinou ženou, ačkoliv se na všem předem dohodli,“ vysvětlil sexuolog.

 

sexuologOndřej Trojan
Specializuje se na terapii sexuálních poruch, psychoterapii sexuálních deviací, párovou sexuální terapii, psychoterapii i farmakoterapii duševních nemocí a poradenství související s těmito terapeutickými oblastmi. Je vedoucím lékařem sexuologického oddělení TH Kliniky, s. r. o. a odborným zástupcem pro obory psychiatrie a sexuologie. V těchto oborech působí řadu let též jako soudní znalec. Přednášel a přednáší na četných konferencích na domácích i zahraničních univerzitách. V letech 2004–2006 byl členem výkonného výboru Evropské sexuologické společnosti, působil jako člen poradního sboru Světové sexuologické federace. Od r. 2005 je členem výboru České společnosti pro sexuální medicínu, členem Evropské společnosti pro sexuální medicínu, České neuropsychiatrické společnosti a Slovenské sexuologické společnosti. Publikoval řadu odborných článků v domácích i mezinárodních časopisech a v současnosti je též redaktorem serveru sexuálně.cz a pracovníkem internetové sexuologické ordinace.

Chraňte se!

Při takovém experimentování je dvojnásob důležité dodržovat zásady bezpečného sexu. Čím víc se budete chránit, tím líp. Chráníte-li se antikoncepcí před početím, chraňte se i kondomem před možnými zdravotními riziky. Nebezpečí pohlavních nemocí stále stoupá, a ani nechtěné těhotenství by tu obvykle nebylo příjemným následkem. Odborníci rozhodně doporučují používat kondom a vyhýbat se praktikám spojeným s krví (např. při menstruaci).

Kromě zdravotních rizik samozřejmě je tu nebezpečí vztahu, nejčastěji mezi mužem a „druhou“ ženou, ale není až takovou vzácností vzájemné okouzlení obou žen. Nemusí jít přitom vůbec o to, že by jedna či obě zjistily, že jsou lesbičky. Jde to spíše nazvat touhou po něze. Je dávno známo, že ženy jsou ve věcech erotiky mnohem vnímavější, citlivější a pozornější vůči partnerovi.

Páry si často vyhledávají druhou ženu přes inzerát. To je rozhodně jedna z mála jednoduchých možností, nechce li dvojice oslovit společnou kamarádku a nadměrně riskovat vztahové komplikace. Riskují pak ale samozřejmě možné problémy zdravotní. „Pokud je to svobodné rozhodnutí celého páru a dodržují se zásady bezpečnějšího sexu, nelze nic namítat. Nicméně je dobré mít na paměti, že riziko narušení vztahu zde vždy je,“ připouští Trojan.

Stanovte pravidla

Ta budou záležet na tom, co očekáváte. Jestliže chcete jen chvilkové rozptýlení a zkoušku něčeho nového, pak by asi bylo vhodné přizvat spíše ženu, se kterou nejsou v těsnějších kontaktech (třeba přátelských). Tím se ovšem zase zvyšuje riziko případné nemoci. Jedno „zlaté pravidlo“ však platí univerzálně: Pro sex ve třech by se měli rozhodnout oba stávající partneři proto, že to chtějí, a ne třeba kvůli tomu, že to láká jen jednoho z nich, a ten druhý ho nechce zklamat.

Pokud si chcete přizvat další ženu, musíte nejdřív rozptýlit vlastní pochybnosti. Vy jste přece ta, která má srdce vašeho partnera. Ta, které večer masíruje záda, jste také vy. Ta, se kterou chce být a žít, zase není nikdo jiný než vy. Kdyby to byla ona, nebyl by s vámi.

Erotické fantazie žen o sexu s dvěma muži jsou také poměrně časté a touha po triadickém uspořádání není nijak zvláštní. Odvaha k realizaci už je ale méně častá.

Navrhl vám někdy partner sex ve třech? Souhlasila byste, nebo si myslíte, že sex jezáležitostí jen dvou milujících se lidí?Co říkáte na provozování skupinového sexu?

   
25.07.2008 - Ona s ní - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [160] karolina78 [*]

  Na tyhle úlety je ideální třeba night club Praha, al eurčitě ne domácí prostředí

  superkarma: 0 16.02.2014, 01:55:06
 2. avatar
  [159] saruz [*]

  vystačíme si sami dva Sml16

  superkarma: 0 25.02.2013, 07:01:37
 3. [158] sahleb [*]

  trdlo — #124

  No to neni od autorky ale i o autorce . Soukupova predklada nazory.Castecne uplne blbe a stupidni. Opakuje je , tak jim asi veri.

  Pokud by byla profesionalka, rekla by, ze se tam a tam trvrdi to ci ono. (konkretne) a pak by s tim konkretne nespouhlasila nebo alespon by zapochybovala. Zrejme ji pan sexuolog imponuje. Ten je uz tak dost proflakly. Sml30

  superkarma: 0 04.03.2010, 09:26:52
 4. [157] sahleb [*]

  Z tohoto citim jasnou manipulaci:Sml32

  "[size= 13px; line-height: 16px]Pokud se rozhodnete přizvat do vaší ložnice nebo kamkoliv jinam druhou ženu, svého partnera tím přinejmenším ohromíte. Jasně mu dáte najevo, že věříte nejen jemu, ale především sobě. A zdravě sebevědomé ženy jsou pro muže skutečně sexy. A vy jistě věříte, že vy jste pro něj ta jediná. Ukážete odvahu experimentovat a partner si vás bude cenit o to víc."[/size]

  [size= 13px; line-height: 16px]Cili, kdyz budete sebevedoma (povolite mu jinou, ze?) jste i sexy. POkud ne, nemate narok byt sexy a uz vubec ne sebevedoma. Sml31[/size]

  superkarma: 0 04.03.2010, 09:02:16
 5. [156] sahleb [*]

  me zarazi stale to, ze se  nna zenach chce aby se podridili muzum  a jejich prani. Proc se to zenam nelibi?

  Na to je jednoducha odpoved, ze stejneho duvodu, jako by se to nelibilo muzum, kdyby s nimi byli v posteli i dalsi muzi a uspokojivali partnerku. 

  Je to stale dokola, muzi maji  narok a to absolutni,zena se ma podridit.

  superkarma: 0 04.03.2010, 08:59:56
 6. avatar
  [155] Mainada [*]

  kdysi jsem měla v hlavě slabou chvilku,že bych do toho i šla...později mi kamarád doporučil,ať nikdy nejdu do trojky s partnerem. Myslím, že na tom něco bude. V myšlenkách cokoliv a reálu bych se asi řídila tou radou...Sml32

  superkarma: 0 04.02.2010, 01:26:52
 7. [154] Krisie [*]

  Zažila jsem sex se 2 muži najednou, ale bylo to fajn proto, že jsem ani s jedním z nich nechodila. Se svým nyní již dlouholetým partnerem bych do toho nešla.Sml58

  superkarma: 0 10.09.2009, 16:11:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [153] madam [*]

  Sex ve třech - ani omylem!!Sml23 Sml68

  Na takovou nabídku partnera bych reagovala určitě záporně. Sex je čistě záležitost dvou lidí!!

  superkarma: 0 25.07.2009, 15:41:31
 2. [152] evelynka86 [*]

  ja chcem sex aspon vo dvojici.. moj partner nechce sex ani za svet... vzdy to skonci pri orale, tak tu nerobte chutky s dvoma chlapmi...Sml31

  superkarma: 0 20.07.2009, 12:42:59
 3. avatar
  [151] marianaant [*]

  Jsem puritánka, asi by mně to vadilo . Nikdy bych na takovou věc nepřistoupila.Sml32

  superkarma: 0 16.07.2009, 22:10:24
 4. [150] jitka2 [*]

  za mnou partner jednou prisel s tim, ze sex ve trech by ho zajímal. Ostře jsem nesouhlasila a naznačila, že pokud s tím ještě někdy příjde, tak že se rozejdeme. Myslím si, že to maj chlapi z porno časopisů a filmů, kde se to "trojkou" a grupačem jenom hemží a tak to chtěj zkusit. Ovšem brát si pornáče jako inspiraci do postele není moc dobrá volba. Většina "poloh" není ve skutečnosti tolik příjemných a vzrušujících .Sml80...Sex ve třech pro sex.představu proč ne, ale v realu nikdySml23

  superkarma: 0 09.07.2009, 09:45:05
 5. [149] Nase Veru [*]

  Asi spíš ne..děkuju..

  superkarma: 0 27.06.2009, 09:33:40
 6. avatar
  [148] Myškomedvídek [*]

  ne stačí mě 1plus 1Sml52Sml52Sml57Sml52Sml52

  superkarma: 0 21.06.2009, 19:34:19
 7. [147] matuszyk [*]

  Sml15ne.........

  superkarma: 0 21.06.2009, 19:09:22
 8. [146] bundas [*]

  nikdy!

  superkarma: 0 21.06.2009, 10:41:36
 9. [145] lula [*]

  Má známá na to přistoupila a ted se jim kvůli tomu hroutí manželstvíSml80myslím že je to veliké rizikoSml22

  superkarma: 0 19.06.2009, 15:30:55
 10. [144] matuszyk [*]

  sex ve3-ne! Sml21

  superkarma: 0 31.05.2009, 19:08:07
 11. [143] viki.niki [*]

  Asi bych do toho nikdy nešla

  superkarma: 0 26.05.2009, 13:53:28
 12. avatar
  [142] libélula [*]

  000444 — #137 to znam Sml30 ... takze nic. ale faktem je, ze pokud si partnera chci jeste ponechat, tak je lepsi do toho nejit. "po" uz je pozde a vztah to rozhodne zmeni

  superkarma: 0 06.05.2009, 20:45:57
 13. [141] milijana [*]

  Nevím, několikrát jsem přemýšlela i nad tímhle ale zůstalo jen u přemýšlení. Jsem na takové věci dost stydlivá

  superkarma: 0 26.04.2009, 13:12:44
 14. avatar
  [140] Avilo [*]

  Sex ve 3 rozhodně ne. Nemusí to vždy dopadnout dobře, většinou něco ztroskotá...

  superkarma: 0 26.04.2009, 09:32:54
 15. avatar
  [139] Myškomedvídek [*]

  ne,jsme soukromníci,neláká nas to

  superkarma: 0 22.04.2009, 19:13:12
 16. [138] issaff [*]

  A proč nee??

  superkarma: 0 21.04.2009, 23:55:50
 17. [137] 000444 [*]

  já bych asi trojku zvládla,ale jen já a dva chlapi...jenže přítel by to chtěl zas naopak-on a dvě ženy...takže nebude nic!!!

  1. na komentář reaguje libélula — #142
  superkarma: 0 21.04.2009, 20:34:21
 18. [136] Sahi [*]

  2 muži.To by žádný chlap nerozdýchal.Myslím že by z toho byla rvačka.

  superkarma: 0 21.04.2009, 01:15:31
 19. avatar
  [135] denca18 [*]

  no neviem ,ale nas s partnerom to akosi nelaka.. mi si vystačíme !!!

  superkarma: 0 20.04.2009, 16:55:41
 20. [134] FAXÍK [*]

  sex ve třech je spestření, ale teď ho nevyhledávám

  superkarma: 0 20.04.2009, 12:38:18
 21. avatar
  [133] risina [*]

  Jiná žena v posteli mě neláká, ale 2 chlapi a já - to je jiný kafe . Holt nejsem zdravě sebevědomá, zato očekávám od partnera, že on ano .

  superkarma: 0 17.08.2008, 09:40:49
 22. avatar
  [132] rax [*]

  Lepší jsou dva muži a jedna žena.

  superkarma: 0 15.08.2008, 08:18:55
 23. [131] lleennaa [*]

  Navrhl.Asi dvakrát.Prý ať si přizvu nějakou kamarádku.Tak jsem mu řekla fajn,ale ty si příště přizveš nějakýho kamaráda.A bylo po diskuzi.On se nechce dělit o mě a já o něj.Aspoň v něčem se shodnem

  superkarma: 0 15.08.2008, 08:15:14
 24. avatar
  [130] denkas [*]

  ,NENENE!Ve dvou se to lépe táhne!!

  superkarma: 0 14.08.2008, 23:05:37
 25. avatar
  [129] lucie 79 [*]

  nikdy

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:22:21
 26. avatar
  [128] kemy [*]

  SARI:

  superkarma: 0 27.07.2008, 17:00:02
 27. avatar
  [127] kemy [*]

  hodněkrát sem nad tim přemejšlela, že by to nemuselo bejt špatný ve třech, ale dycky mě to napadlo jenom v hodně velkym rauši, když sem eště před lety brala pervitin to je za mnou a na takovýhle věci asi nemam dost odvahy, i když tušim, že by se mi to mohlo líbit.. co když ale ne? tak se radši do ničeho nepouštim, než aby z toho bylo fiasko. kromě toho muj manžel by byl stejně asi proti.. a náš sexuální život je fakt dobrej. než sem poznala jeho, tak sem se jen domnívala, že vim, co je to slast

  superkarma: 0 27.07.2008, 16:59:42
 28. [126] LadyPrincess [*]

  Proc? sex ma byt dukazem lasky mezi dvouma lidmi, vsechny tyhle veci mi prijdou odporne..

  superkarma: 0 27.07.2008, 13:40:17
 29. avatar
  [125] Domcaca [*]

  Jelikož jsem bisexuálka,je moje odpověď asi jasná.Vy by jste braly do postele K.Reevese,já bych brala Jessicu Albu.!!

  superkarma: 0 27.07.2008, 13:12:51
 30. avatar
  [124] trdlo [*]

  Zapomnela sem se otazat, proc nektery ctenarky vyzadujou osobni odpovedi od autorky? IMHO dobrej clanek je ten, kterej mi predhodi neco k zamysleni, poda mi objektivni informace, treba i nastini nekolik pohledu na vec, a ponecha me mymu osudu, abych si utvorila vlastni nazor. Clanek je od autorky, nikoliv o autorce. Jeji nazor na vec je vedlejsi.

  1. na komentář reaguje sahleb — #158
  superkarma: 0 27.07.2008, 02:31:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme