Vztahy

Sex ve škole

 Ne nebude řeč (jak by se snad mohlo zdát) o sexuální výchově na našich školách. Chci vám vyprávět tři příběhy o tom, že ve škole se jenom neučí a nezkouší, ale že se tam mohou dít i věci, které byste v instituci, která má jiné cíle,  nečekali. Ty příběhy se opravdu staly (za věrohodnost svých zdrojů ručím).

 

Příběh první: Znásilnění

Oči má sněhem zaváté, hlásil  v té době z rádia Karel Gott dnes a denně. Čerstvá paní (vlastně soudružka) učitelka, říkejme jí Ona, předstoupila  prvního září před bandu deváťáků. A i když mnohdy byli i o hlavu větší, rázem si získala jejich respekt. Hodiny výtvarky se staly nejoblíbenějšími i pro ty, kteří neuměli ani pořádně vzít tužku do ruky. Ředitel té školy byl pohledný čtyřicátník. Důležitý, strohý, ale  hlavně velký stranický funkcionář. Vzhlížela k němu s obavami i úctou. Byl to přece její šéf.

A pak se to stalo. Chystala výstavu dětských kreseb a zdržela se ve škole déle než obvykle. Kolegyně už dávno rozčilovaly doma svoje vlastní děti.

Náhle vešel do kabinetu. „Co vy tady?“ zahartusil. Ukázala mu připravené obrázky. Stoupl si těsně k ní a díval se. Co se stalo pak, bylo tak rychlé, že se ani nestihla bránit. Prostě ji povalil a bez jediného  slova znásilnil. Pak vstal, pochválil obrázky a odešel.  Nikomu nic neřekla a zbytek školního roku byl pro ni utrpením. Ředitel se choval, jako by se nic nestalo, a ona se mu snažila co nejvíce vyhýbat. Cítila se totiž (to je paradox!) provinile! Naštěstí po prázdninách soudruh ředitel odešel do funkce na kraj, ona se  vdala a odešla ze školy i z města. Odpornou vzpomínku jí ale ze srdce nevymazal ani milosrdný čas.

Myslíte, že v té době mohla udělat něco jiného?

 

Příběh druhý: I love you

Ona - třicetiletá profesorka angličtiny, čerstvě rozvedená. On - osmnáctiletý maturant. Místo děje - gymnázium v okresním městě.

Už na prvních hodinách si všimla jeho pohledů. Byly úplně jiné než pohledy Nováka nebo Černého. Písemky podepisoval srdíčkem. Líbil se jí, ale byl to přece jen  její žák, o 12 let mladší. Bála se, že je to z jeho strany provokace. Nebo snad dokonce nějaká sázka?

Snažila se být co nejvíc chladná, přehlížela ho.Tedy snažila se o to. Při maturitě jí nepokrytě vyznal lásku. Naštěstí si toho nikdo kromě ní nevšiml. Všichni si mysleli, že cituje Shakespeara.

Po večírku, který spolu celý protančili, se vrátili do školy. K němu domů nemohli, ona dojížděla 30 kilometrů. Strávili spolu krásnou noc v kabinetě přímo vedle ředitelny.

Že to vypadá jako červená knihovna? Ne, ta paní profesorka je moje spolužačka a se svým žákem je už přes 18 let celkem šťastně vdaná. 

 

Příběh třetí: Sex, sex a nic víc

Vždycky, když kráčela do oktávy, narazila na líbající se dvojici. To se loučili septimánka a oktaván, museli totiž každý do své třídy. Vzpomněla si při tom pokaždé na mediálně známý příběh břeclavského ředitele, který ve své škole zakázal i trička s ramínky. Co by řekl tomuhle?  

Měla okno (pro nezasvěcené: okno je v učitelské hantýrce volná hodina, nejen výpadek paměti). Opravovala sešity a pak musela na malou. Učitelský záchod byl už druhý den zamčený, prý tam je nějaká závada. Běžela na dívčí toaletu na konci chodby.
Sotva dosedla, zpozorněla. Z vedlejší kabinky se ozývaly zvuky, které rozhodně člověk nevydává v těchto místech. Sklonila se a uviděla dva páry nohou. Bylo nad slunce jasné, co se vedle odehrává, a ona, ač už celkem zkušená pedagožka, nevěděla, co má dělat. Zakřičet: okamžitě toho nechte? Decentně zakašlat a dát těm dvěma najevo, že mají svědka? (ale to už si přece museli všimnout, když za sebou zavírala, nechovala se rozhodně jako myška). Nebo se potichu vytratit? Bože, připadala si tak trapně. Zvolila možnost poslední.

Celý zbytek dne pak přemýšlela o těch dvou. Tušila, kdo to asi byl, a přemýšlela, co je vedlo k tomu, že se rozhodli milovat na tak nedůstojném místě.
Láska? Pouhá tělesná potřeba? Přemýšlela taky, jestli s tímhle poznatkem má něco dělat. Sdělit to šéfce? Jít za těmi dvěma? Nechat si to pro sebe? 

Zvolila opět možnost poslední. (Ostatně ti dva se rozešli a pokračování zřejmě nebude).

A co byste dělali vy?

   
27.02.2004 - Láska a vztahy - autor: Mirka Kožušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [50] sarobrouk [*]

  *daisy*: Vzhledem k tvému věku to chápu. Já si ještě pamatuji, když jsem vycházela základku ty 16leté těhule, které to jednou zkusily. A ve 14ti letech z lásky? Pche, to si teda nedovedu představit. Jo viděla jsem jednou vživotě 14tileté, kterých cit byl asi láska, protože jsou spolu už přes 15let. Ale to je snad výjimka. Já se bavím o sexování v dnešní době a dnes děti sex nezajímá a nezkoumají ho, protože se o něm mluví a o antikoncepci a všem možné. Za nás to bylo celkem tabu.

  superkarma: 0 03.03.2004, 10:53:48
 2. avatar
  [49] jankucharo [*]

  Touha po poznání je strašná věc... taky jsme byli zvědaví, co je to sex, rodiče doma neřekli ani slovo, ve škole jakbysmet, zakazovali dívat se na polskou televizi na Kino nocne, protože to zavánělo sexem apod. Když se někde vedla dvojice za ruku, nebo nedej bože se líbali, to bylo hned-nedívej se....No a pak, když došlo na lámání chleba, člověk věděl jen co si někde v letu přečetl a nestačil se divit-co na tom ti dospělí mají? Za prvé nic moc, za druhé pojídaní čokolády či zmrzliny mi připadalo zajímavější... A tak těm mladým brzy začínajícím vůbec nezávidím, nejen jejich případné průšvihy, ale především to, že o mnoho přicházejí...chápu sice jejich obtíže s místem, kde se oddávat tělesným radovánkám, když sami rodiče jsou v tomto směru aktivní a doma, ale my jsme na tom byli stejně Milé dámy, teď si sex radostně vychutnávám...

  superkarma: 0 02.03.2004, 08:54:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [47] mirrea [*]

  gryzli:děkuji za pochvalu, to potěší, zvlášť když jsem kousek níž schytala kritiku. Proč? Proto. Příběhy o sexu v místě, kde by to člověk nečekal. Ta škola je opravdu základ.

  superkarma: 0 01.03.2004, 19:16:25
 2. avatar
  [42] Dudlajlama [*]

  To je dneska mlaaadez , ve ctrnacti jsem jeste cudlala venku vybijenou a hrala s klukama fotbalek.

  superkarma: 0 28.02.2004, 19:28:21
 3. avatar
  [39] Sirikit [*]

  Alena: Víš Aleno, možná je to trochu složitější. Ten příběh co Mari napsala mi zapadá spíš do totáče než do posledních pár let. Nevím kolik je Mari teď,já se ale můžu označit za pamětnici a vem jed, že dřív se s nějakou tou fackou štráchy nedělaly a to ani ve škole. Za větší průšvih nebo za třídní důtku byl doma výprask a často i pořádný a když přišel nějaký kluk a nebo i holka do školy s modřinami, tak se to bralo tak, že rodiče doma dítěti "domluvili" a ne že ho týrají. Tím nechci říct, že souhlasím se zmlácením toho kluka kvůli jedné puse, to vůbec. Ale je třeba si uvědomit, že se časy trochu změnily. A jinak, co měly podle tebe dělat děti? Stávkovat, křičet, bránit kamaráda? Holka, zklidni hormon, to by si tenkrát daly.

  superkarma: 0 27.02.2004, 14:26:05
 4. avatar
  [38] *daisy* [*]

  Alena : kdyz tenkrat (nejen, dneska to taky neni vyjimecny) spousta lidi problemy resila tak: me se to netyka, tak pekne drzet hubu a divat se stranou, treba me nic zlyho nepotka

  Chapu, ze i ucitele jsou "jen" lidi, ale nekteri jsou vazne k zastreleni (samozrejme, jako vsude jinde je to o konkretnich jedincich, neda se hodit vsechny do jednoho pytle)

  superkarma: 0 27.02.2004, 14:20:45
 5. avatar
  [36] Veruška [*]

  Mari:

  superkarma: 0 27.02.2004, 14:00:20
 6. avatar
  [34] *daisy* [*]

  sarobrouk: nechci te zklamat, je mi 27 a jsem z toho sameho 15ti tisicoveho mestecka jako ty Presto: libani a vodeni za ruku bylo uz v MYCH 13ti letech absolutne beznou zalezitosti a docela ne vyjimecne se nasly i libajici parecky. A prestoze nemuzu rict, ze bych byla nenormalni, promiskuitni ci cokoliv takoveho, o svuj venecek jsem prisla ve 14 , z lasky...

  superkarma: 0 27.02.2004, 13:30:16
 7. avatar
  [32] Ijka [*]

  No to je fakt prima,že svede14!dívka 30letého chlapa. To opravdu může napsat jen chlap.No jo,chudáček jeden svedenej,svattej ,on je snad i znásilněnej vilnou,čtrnáctiletou,zkaženou dívkou .

  superkarma: 0 27.02.2004, 13:28:28
 8. avatar
  [29] sarobrouk [*]

  Zajímalo by mě, jestli vy všichni, kteří máte páru o tom nejste z velkých měst? U nás na malém 15ti tisícovém městečku vidívám a slyšívám děti ve věku 13,14 mluvit spolu a škádlit se, ale ani o líbání na veřejnosti nemůže být řeč, ani se nevodí za ruce. Proč by proboha sexovali?

  superkarma: 0 27.02.2004, 12:59:04
 9. avatar
  [28] sarobrouk [*]

  Já jsem taky sexovala na záchodě. No a? Když je chuť. Ovšem jako zaměstnanec s mým . A byl to učitelský záchod pro jednoho. Ne dětský. Diváky ani posluchače nepotřebuji.

  superkarma: 0 27.02.2004, 12:55:58
 10. avatar
  [25] Luciš [*]

  Krize: Já jsem ve 14ti letech vůbec nevěděla co chci a co ne, nedokázala jsem to posoudit. Třeba bych i podlehla nějakému 30ti letému, abych byla pro okolí zajímavá a pak bych toho litovala, nelíbilo by se mi to a poznamenalo by mě to na dalších x let.
  Nebo by to byla tvoje či moje dcera...

  Některé děti prostě nemají ukončený vývoj a než by se něco takového stalo, tak si myslím, že je lepší určit takovouto hranici pro všechny.

  superkarma: 0 27.02.2004, 12:22:14
 11. avatar
  [24] Kocicka [*]

  1-udat a nařezat mu 2-vzít se po škole je pro ni celkem odvaha a jsem ráda, že jim to vyšlo 3-vyrušit nebo zavolat ředitele a vyvodit důsledky...ty snad souložíte taky na ulici beztrestně???

  superkarma: 0 27.02.2004, 12:19:29
 12. avatar
  [22] klara.kr [*]

  No jo, že je to trestný a učitelka to nemá krýt, ale když máte doma 15 tiletýho pubertála, střevo jedno pitomý, kterej podlehne nebo sám udolá (těžko říct :-))) nějakou stejně pitomou holku tak to je pak těžký. Chápu tyhle trestní postihy, když s mladou dívenkou má něco dospělej chlap, kterej evidentně ví co má nedělat....ale ja to vidím doma, to je skoro nesvéprávný

  superkarma: 0 27.02.2004, 11:40:23
 13. avatar
  [21] Eva_CZ [*]

  klara: Klro, z prklpy si nemlouvj, ty ddlme vschnni!

  superkarma: 0 27.02.2004, 11:33:17
 14. avatar
  [20] Susina [*]

  Suntel: je ale možný, že se jen tak vytahovali jeden před druhým... teda aaspoň doufám,ž e to tak bylo, ale možná ne..

  superkarma: 0 27.02.2004, 11:32:43
 15. avatar
  [18] lightblue [*]

  ValinaK: naopak je třeba přitahuje takové nezvyklé prostředí :-)

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:59:13
 16. avatar
  [17] lightblue [*]

  risina: no to byste právě nevěřili, jak poslouchám kluky na zastávce, jak jeden držel holce ruce a druhej ..... a kolik jim může být, víc než 15 to nebude. Je mi z toho na nic, když se na ně podívám. Jsou to asi ojedinělý případy, ale existujou. Mě je 23 a začala jsem poměrně pozdě oproti všem mým kamarádkám, ale nelituju toho. Spíš se bojím právě o své děti.

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:58:55
 17. avatar
  [16] ValinaK [*]

  článek bod 3: důstojné nedůstojné - kam mají asi dva puberťáci jít, když meze jsou ještě chladné a doma narváno?

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:49:08
 18. avatar
  [15] risina [*]

  Suntel: Teď jsi m ětedy vyděsila. Já myslím, že mít ve 13 za sebou sex je spíš hodně velká výjimka. Kolik je prosím tě tobe? A kdy jsi začala ty?

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:35:55
 19. avatar
  [14] S.DALI [*]

  vcera jsem byla slavit narozeniny s ucitelkou, ktera mela syna v 1. tride a rec prisla na to, ze je ve skole problem s marihuanou, ze sedmaci nabizi drogy treba i druhaku!!! A ucitelka mi rekla, ze si o tom povidala s protidrogovou poradkyni a ta ji rekla, ze nejvetsi problem na nasi skole je, ze uz od 7. tridy pijou alkohol- a hodne a ze spolu spi. Byla jsem docela v soku, ze 13-lete deti mezi sebou sexuji.

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:32:12
 20. avatar
  [13] sarobrouk [*]

  Suntel: Já si myslím, že osvětou a hovory o plánovaném rodičovství, se spíš ta hranice ustaluje na pozdějším věku než je těch 13.

  superkarma: 0 27.02.2004, 10:04:46
 21. avatar
  [12] lightblue [*]

  klara: Ijka: víte c oje nejhorší? Myslím si, že většina holek a kluků to už ve 13 letech dávno zkusilo. Dneska se nečeká na nějaký POD ZÁKONEM nebo NE. Bojím se, co se jednou dozvím o svých dětech, ale to asi patří k životu.

  superkarma: 0 27.02.2004, 09:55:55
 22. avatar
  [11] sarobrouk [*]

  Ijka: Ona asi Klára myslela, jestli se to mělo probírat na třídní schůzce - veřejně. Ne že by to měla učitelka zatlouct.

  Asi to chtěla probrat se všemi jako odstrašující případ - aby si dávali doma na svoje dětičky pozor a nemysleli si, že jsou ještě mladí, že neví o čem je řeč.

  superkarma: 0 27.02.2004, 09:49:03
 23. avatar
  [10] Ijka [*]

  Klara:přece dívčina pod 15let je pod zákonem!Pohlavní styk s ní je trestný čin. To měla učitelka krýt? Co kdyby ta dívka otěhotněla a přišlo se na to,že učitelka o všem věděla a nic nehlásila.

  superkarma: 0 27.02.2004, 09:32:28
 24. avatar
  [9] klara.kr [*]

  Omlouvám se za překlepy

  superkarma: 0 27.02.2004, 09:10:48
 25. avatar
  [8] klara.kr [*]

  U nás na třídní schůzce se řešilo, kam spolužačka mýho syna se vyspala s klukem co chodí o rok výš. Bohužel si tahle holčina dopisovala při hodině s kamarádkou a učitelka jim zabavila psaníčko. Pak to řešila na třídní schůzce, holka musela k doktorovi, klukovi hrozil výslech na policii, ty hločině bylo 13 nebo 14.
  Myslím, že bylo v moci té učitelky probrat to jenom s rodiči a nezahat to na půdu školy, neřkuli do světa zákonů. Jak se na to díváte vy???

  superkarma: 0 27.02.2004, 09:10:10
 26. avatar
  [7] Wiki [*]

  souhlas s womankou a dancou, k tomu neni co dodat :)

  superkarma: 0 27.02.2004, 08:42:05
 27. [6] Anai [*]

  Souhlasím s womankou a dancou79!!! To vyprávění se mi moc a moc líbilo - díky!

  superkarma: 0 27.02.2004, 08:28:09
 28. avatar
  [4] danca79 [*]

  S tím znásilněním tehdy fakt asi neměla šanci cokoli udělat, ale je to teda odporný že takový lidi byli ve školství...no ale známe to všichni.
  Ta s tím studentíkem, myslím že takových případů je nepočítaně, ale asi spíš opačně - učitel a studentka. Ale je super že jim to vyšlo!!!
  No a v posledním případě bych taky asi neudělala nic....pokud věděla kdo to je, tak ani jeden nebyl po zákonem a dělat z toho drama....akorát by si tím ublížili všichni. Já bych reagovala stejně. Akorát bych tu historku asi občas dávala k dobru mezi známými

  superkarma: 0 27.02.2004, 07:28:31
 29. avatar
  [2] Lucylle [*]

  Mela okno Pro me je okno vypadek pameti po nadmernem poziti alkoholu,jeste ze to bylo v clanku upresneno

  superkarma: 0 27.02.2004, 07:01:01
 30. avatar
  [1] Lotka [*]

  Všichni jsme jenom lidi

  superkarma: 0 27.02.2004, 06:09:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme