Vztahy

Sex po porodu: Jaká je praxe?

Tématem dne je sex po porodu. Porod je v životě ženy velkou změnou. My na něj dnes pohlédneme očima vášně. Jak to je se sexem po porodu, na to jsem se zeptal dvou maminek - každá to měla jinak.

sex

Sex po porodu je věc, nad kterou visí velký otazník. Obecně se dá napsat snad jen tolik, že v těle ženy se porodem stane takový kotrmelec, že se může všechno změnit. Jistě by ze zdravotního hlediska bylo dobré dodržet šestinedělí. Na zkušenosti jsem se zeptal dvou maminek, které mají za sebou již dva úspěšné porody.

Andrea: Neužila jsem si to

Při prvním dítěti jsem šestinedělí dodržela. Bála jsem se. U druhého ale ne. Zkusili jsme to po pěti týdnech, ale moc jsem si to neužila - bolelo mě to, ale ta bolest byla jen zakódovaná v hlavě.

Veronika: Bylo to super!

Nevydrželi jsme to s manželem ani tři týdny. Měla jsem na něj pořád děsnou chuť a bylo to super! Šestinedělí jsem nedodržela ani jednou.

A závěrem názor kamarádky Elišky, která ještě miminko neměla.

Eliška: Šestinedělí dodržet chci

Moc to neřeším, záleží asi na tom, jaký má člověk porod. Může to být v pohodě. Kamarádka měla tak těžký porod, že neměla na sex náladu další dva měsíce. Mohl za to i její manžel, protože byl u porodu, a jak byl těžký, tak jí pak řekl, že bude ještě dlouho trvat, než se na ni bude moct podívat. Každopádně šestinedělí dodržet chci, abych nedostala nějakou infekci.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

 • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
 • Dodržela jste šestinedělí?
 • Změnily se vám milostné touhy?
 • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Penis a Vagina.

darek

   
09.05.2011 - Ona s ním - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Vivian [*]

  My jsme z toho šestinedělí vydrželi něco přes týden, tuším, že to byl 9. den, ještě jsem měla stehy... Sml30 Moc jsem si to sice fyzicky neužila, ale bylo to v pohodě a žádné problémy nebyly...

  superkarma: 0 12.05.2011, 09:33:29
 2. avatar
  [9] paviocko [*]

  První dítě šlo císařem, takže po těch 6 týdnech bez problémů. Druhé normálně s lehkým nástřihem a to jsme to zkusili asi po 7 týdnech a ze začátku nic moc, ale po pár trénincích dobrý :-) Spíš jsem hodně utahaná,mimino moc nespí..... :-(

  superkarma: 0 11.05.2011, 13:15:42
 3. avatar
  [8] Ginger20 [*]

  Hned po skončení šestinedělí, měla jsem velmi lehký a rychlý porod který však nedopadl dobře pro miminko, jinak ja se cítila fyzicky velice dobře a sex mě vůbec nebolel, ze začátku jsme akorát použili lubrikační gel a teď už ani ten nepotřebujeme.

  superkarma: 0 10.05.2011, 13:49:54
 4. [7] Ei.lin [*]

  Mám za sebou dva porody, a pokaždý jsem poctivě dodržela šestinedělí, poprvý jsem vydržela ještě týden do kontroly na gyndě, podruhý už ne, manžel (mimochodem, byl u obou porodů;-))naléhal jen jsem jakžaktakž přestala špinit, (což prve znamenalo po měsíci podruhý po třech týdnech) a tak jsem podlehla jen, co šestinedělí minulo:) jinak v obou případech zezačátku nic moc, bolelo to, a teď napodruhý mne asi i o něco víc zašili, ale díky lubrikantu je to už zase v poho (čtyři měsíce po porodu;). Teď je to spíš o tom, že většinou po tom celodennim kolotoči kolem batolete a malýho křilouna už nějak neni síla....Sml80

  superkarma: 0 09.05.2011, 19:04:10
 5. [6] Ryor [*]

  Jedna známá si sexem v 8 měsíci těhotenství vyvolala předčasný porod a miminko na tom bylo díky tomu špatně. Takže tím traumatem nesexovala po porodu hodně dlouho.Je to každého věc jestli to dodrží ale je to pro naši bezpečnost, kouká z toho infekce.

  Také záleží jestli je chlap u porodu a jaký to na něj bude mít psychycký vliv, znám jednoho takového který za sexem vydí už jen děti a porod, proto má již hodně dlouho sexuální pauzu.

  superkarma: 0 09.05.2011, 16:43:55
 6. avatar
  [5] Lady Rovena [*]

  Asi po pěti týdnech a navrhla jsem to já, protože se mi chtělo Sml57 Tam dole to bylo v poho, protože jsem byla po císařáku, ale jizva ještě dost bolela a celé tělo bylo citlivé, tak nějak až moc, takže sexování bylo raději jemně a něžně :o) žádná divočina Sml57 Sml30

  superkarma: 0 09.05.2011, 14:24:37
 7. avatar
  [4] femme.fatale [*]

  4 měsíce, ačkoli fit jsem se cítila hned druhý den, dřív nebylo s kým. 

  Na přelomu srpna a září čekáme druhé, tak uvidíme.

  superkarma: 0 09.05.2011, 11:18:25
 8. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Už asi tři týdny po porodu jsem nevykazovala žádné známky porodu, jen jsem měla mimino, byla poněkud utahaná a vojela bych i kliku. Plazila jsem se po otci dítěte a přemlouvala hoSml52 Nakonec se nechal ukecat asi po čtyřech týdnechSml58

  superkarma: 0 09.05.2011, 09:37:09
 9. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Poctivě 6 týdnů,celou tu dobu jsem se čistila a bolel mě nástřih. První poporodní sex taky nebyla žádná chuťovka, ale díky intenzivnímu tréninku....Sml30

  superkarma: 0 09.05.2011, 09:22:50
 10. avatar
  [1] rusalka2008 [*]

  5 týdnů...

  superkarma: 0 09.05.2011, 08:22:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme