Jak se mění pohled člověka na sex s věkem? Člověk si ho začne po čtyřicítce daleko víc užívat, odhodí totiž ostych. A to nejen před partnerem, ale i před okolím. Alespoň taková je zkušenost Radany.

Dnešní téma věnujeme proměnám vnímání sexu s věkem. Mé vnímání se však nikterak od mládí nezměnilo. Od prvních krůčků až po současnost, jsem jeho velkým milovníkem (ostatně podobně to má asi většina mužů). Proto jsem se na názor zeptal Radany, ženy, která má za sebou čtyřicítku...

ilustrační foto

Sex po čtyřicítce

Stručně řečeno mi sex po čtyřicítce přinesl nesmírné zklidnění a pohodu. Vždy jsem byla typický řešitel plná obav, strachů a předsudků typu: Co si o mně jen pomyslí, když budu tohle chtít? Jen ať mi na tom krku neudělá cucflek! Kruci, tuhle polohu ne, v ní mi uvidí na břišní špeky! Zvláště s mými prvními partnery jsem si milování nedokázala vůbec užít a vskutku to nebyla jejich vina. Byla jsem tak strašně upjatá, svázaná a daleko víc než na to, jak si vše pořádně užít, jsem se jen snažila vidět očima partnera a hlavně se neztrapnit!

Myslím, že to ti kluci se mnou museli mít vážně těžké. Už jen samotná výzva k milování pro mě byla nepřekonatelnou překážkou. V hlavě se mi honily myšlenky typu: Co když se mu zrovna nebude chtít? Co když mu je moje svádění nepříjemné a jen chudák neví, jak mě odmítnout? Což v reálu vypadalo asi tak, že se moje ruka vždy váhavě přesunula na partnera, aby se po chvilce opět rychle stáhla zpátky, a takhle pořád dokola. Když si na to teď vzpomenu, musel to být vážně děs!

I samotný akt asi nebyl žádná sláva. Jak by taky mohl, když jsem se stále snažila uhodnout, v jakou polohu asi přejde ta stávající, abych se vyhnula „trapnému“ momentu genitální gymnastiky, kdy ho omylem kopnu do obličeje, nebo mu skřípnu ruku kolenem.

Asi nedokážu říct, kdy přesně u mě nastal zlom a přerod k lepšímu, protože to bylo tak nějak postupné. Nicméně plně jsem si to uvědomila až teď, kdy už dávno dohořely svíčky na dortu k mým čtyřicátinám. Teď si sex užívám plnými doušky a přijímám ho bez jakýchkoli zábran a ostychů. Konečně se dokážu zcela uvolnit a ve víru vášně zapomenout na okolní svět a plně se oddat touze. Dokonce i ty drobné trapasy, kterých jsem se dříve tolik bála, nadšeně vítám. Vždyť smích k sexu patří – báječně ho okoření a alespoň je pak na co vzpomínat u krbu.

A jak že jsem si uvědomila svůj „přerod“? Bylo to nedávno, kdy jsem se ráno probudila s obrovským cucflekem na krku, který svou temně fialovou barvou nenechával nikoho na pochybách. Jenže venkovní teploty dosahovaly dvaatřiceti stupňů a žádný šátek ani šálka nepřicházely v úvahu. Stejně tak jsem si nedokázala představit make-up, který by něco takového dokázal zamaskovat.

A tak jsem se rozhodla a se vztyčenou hlavou vyrazila do práce v krásných šatech s velkým výstřihem a vlasy vyčesanými nahoru. Vždyť proč bych sakra měla skrývat, že vedu s manželem aktivní sexuální život, i když už naše dcerky brzy vyletí z hnízda? Jen ať to všichni ví a pořádně mi závidí!

Téma dne 16. 8. 2013: Sex po 16, 18, 20, 30, 40, 50...

  • Jak se měnil a mění váš pohled na sex s věkem?
  • Připadá vám teď lepší, horší?
  • Nudnější, veselejší?
  • Bezprostřednější, upjatější?
  • …?

penisTéma je velice osobní, proto tentokrát po delší době opět vyhlašuji nickovou anonymitu – pokud ji chcete využít, podepište příspěvek Anonym. Téma vnímám napříč generacemi, budu rád, když mi napíší čtenářky starší i čtenářky, které teprve první zkušenosti v této oblasti učinily nedávno a jejich vnímání s posunulo z roviny teoretické k praktické. Vaše příspěvky zasílejte nejpozději 16. 8. 2013 do 15.00 na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na zisk pěkného dárku – hru Kama Poker (Albi) a knížku Penis, rádce nejen pro muže (Grada) – ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

poker

Reklama