Vztahy

Sex po čtyřicítce? Osvobozující!

Jak se mění pohled člověka na sex s věkem? Člověk si ho začne po čtyřicítce daleko víc užívat, odhodí totiž ostych. A to nejen před partnerem, ale i před okolím. Alespoň taková je zkušenost Radany.

Dnešní téma věnujeme proměnám vnímání sexu s věkem. Mé vnímání se však nikterak od mládí nezměnilo. Od prvních krůčků až po současnost, jsem jeho velkým milovníkem (ostatně podobně to má asi většina mužů). Proto jsem se na názor zeptal Radany, ženy, která má za sebou čtyřicítku...

ilustrační foto

Sex po čtyřicítce

Stručně řečeno mi sex po čtyřicítce přinesl nesmírné zklidnění a pohodu. Vždy jsem byla typický řešitel plná obav, strachů a předsudků typu: Co si o mně jen pomyslí, když budu tohle chtít? Jen ať mi na tom krku neudělá cucflek! Kruci, tuhle polohu ne, v ní mi uvidí na břišní špeky! Zvláště s mými prvními partnery jsem si milování nedokázala vůbec užít a vskutku to nebyla jejich vina. Byla jsem tak strašně upjatá, svázaná a daleko víc než na to, jak si vše pořádně užít, jsem se jen snažila vidět očima partnera a hlavně se neztrapnit!

Myslím, že to ti kluci se mnou museli mít vážně těžké. Už jen samotná výzva k milování pro mě byla nepřekonatelnou překážkou. V hlavě se mi honily myšlenky typu: Co když se mu zrovna nebude chtít? Co když mu je moje svádění nepříjemné a jen chudák neví, jak mě odmítnout? Což v reálu vypadalo asi tak, že se moje ruka vždy váhavě přesunula na partnera, aby se po chvilce opět rychle stáhla zpátky, a takhle pořád dokola. Když si na to teď vzpomenu, musel to být vážně děs!

I samotný akt asi nebyl žádná sláva. Jak by taky mohl, když jsem se stále snažila uhodnout, v jakou polohu asi přejde ta stávající, abych se vyhnula „trapnému“ momentu genitální gymnastiky, kdy ho omylem kopnu do obličeje, nebo mu skřípnu ruku kolenem.

Asi nedokážu říct, kdy přesně u mě nastal zlom a přerod k lepšímu, protože to bylo tak nějak postupné. Nicméně plně jsem si to uvědomila až teď, kdy už dávno dohořely svíčky na dortu k mým čtyřicátinám. Teď si sex užívám plnými doušky a přijímám ho bez jakýchkoli zábran a ostychů. Konečně se dokážu zcela uvolnit a ve víru vášně zapomenout na okolní svět a plně se oddat touze. Dokonce i ty drobné trapasy, kterých jsem se dříve tolik bála, nadšeně vítám. Vždyť smích k sexu patří – báječně ho okoření a alespoň je pak na co vzpomínat u krbu.

A jak že jsem si uvědomila svůj „přerod“? Bylo to nedávno, kdy jsem se ráno probudila s obrovským cucflekem na krku, který svou temně fialovou barvou nenechával nikoho na pochybách. Jenže venkovní teploty dosahovaly dvaatřiceti stupňů a žádný šátek ani šálka nepřicházely v úvahu. Stejně tak jsem si nedokázala představit make-up, který by něco takového dokázal zamaskovat.

A tak jsem se rozhodla a se vztyčenou hlavou vyrazila do práce v krásných šatech s velkým výstřihem a vlasy vyčesanými nahoru. Vždyť proč bych sakra měla skrývat, že vedu s manželem aktivní sexuální život, i když už naše dcerky brzy vyletí z hnízda? Jen ať to všichni ví a pořádně mi závidí!

Téma dne 16. 8. 2013: Sex po 16, 18, 20, 30, 40, 50...

 • Jak se měnil a mění váš pohled na sex s věkem?
 • Připadá vám teď lepší, horší?
 • Nudnější, veselejší?
 • Bezprostřednější, upjatější?
 • …?

penisTéma je velice osobní, proto tentokrát po delší době opět vyhlašuji nickovou anonymitu – pokud ji chcete využít, podepište příspěvek Anonym. Téma vnímám napříč generacemi, budu rád, když mi napíší čtenářky starší i čtenářky, které teprve první zkušenosti v této oblasti učinily nedávno a jejich vnímání s posunulo z roviny teoretické k praktické. Vaše příspěvky zasílejte nejpozději 16. 8. 2013 do 15.00 na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na zisk pěkného dárku – hru Kama Poker (Albi) a knížku Penis, rádce nejen pro muže (Grada) – ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

poker

   
16.08.2013 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [36] karolina78 [*]

  Night club praha je prý skvělým uvolněním pro starší muže, ale co má dělat starší žena?

  superkarma: 0 16.02.2014, 01:56:05
 2. [35] karolina78 [*]

  I po 4O může být sex skvělý, hlavně když se používá prádélko, třeba takové dámské korzety dělají s partnerem divy

  superkarma: 0 03.12.2013, 16:41:13
 3. avatar
  [34] Julča [*]

  Julča — #33

  superkarma: 0 19.08.2013, 11:36:28
 4. avatar
  [33] Julča [*]

  Mně sex baví čím dál víc, doufám, že ještě dlouho bude Sml57

    gerda — #27 Sex je náhodou fajn sport, jiný neprovozuju. Líbí se ti osvěta zdravého stravování, sportu a sexuální ne?

  1. na komentář reaguje Julča — #34
  superkarma: 0 19.08.2013, 11:34:23
 5. avatar
  [32] Dudlajlama [*]

  Blue #20, uplne mne zaskocilo....i ty Brute? Vitam te do spolku odpadliku, tedy temer odpadliku, semtam se jeste vzepnu k nejake te akci :0)

  Gerda, pro me je tohle zahlceni a vsudypritomne ponoukani k sexu kontraproduktivni, neco jako drive politicka masaz, pruvody atd. A just ne :0)

  superkarma: 0 18.08.2013, 19:17:09
 6. avatar
  [31] evelyn [*]

  Mne je fuk, jestli jsem in nebo ne, me proste ty komicky pohyby nebavi a netajim se timSml16

  superkarma: 2 18.08.2013, 11:23:55

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Rikina [*]

  Pentlička — #28 No já nevím, kdyby se o tom tady na ž-in v pátek nepsalo, tak za poslední týden bych slovo sex ani očkem nezahlédla. Sml80 Jo, včera bylo v médiích Prague Pride, ale to je spíš kuriozita, než že by to byl sexuální nátlak na obyvatelstvo. Holt to každej vnímáme jinak. Sml80

  superkarma: 0 18.08.2013, 11:07:30
 2. [29] Rikina [*]

  gerda — #27 Proč vědu? Že se o tom mluví a píše, to ještě není žádná "věda". Sml57 Já bych se ptala opačně - proč dělat "vědu" z toho, že sex existuje a je to normální lidská věc. Sml80 Proč by zrovna tato oblast lidského konání měla být vyřazena z komunikace, neměly by se o tom poskytovat informace - ať si je každej najde jak umí, aby to s tím sexem neměl tak snadný, patří jim to, chtěj sexovat, tak ať se snažej.Sml58  Sex je taky záležitostí zdraví a dlouhého života. Jasně, jde žít i bez něj. Ale je to důvod, proč o něm nemluvit, nepsat, neradit, pomůcky nevyrábět? To snad bychom se vraceli do doby toho známého  "zavři oči, dcero, a mysli na Anglii" Sml57

  superkarma: 0 18.08.2013, 11:01:19
 3. avatar
  [28] Pentlička [*]

  Ano, myslela jsem to tak, že v dnešní době pociťuji hrozný tlak na to, že člověk má mít sex. Kdo ho nemá a nechce, ten je dle veřejného mínění opovrženíhodný chudáček. Samozřejmě, že kdo má chuť a možnost, ať si sexuje třeba až do sta let, to mu nikdo nebere. Ale vadí mi to, že se k sexu "nutí" všichni lidé všeho věku a chuti a když někdo sex nechce, málem aby se za to styděl a všemožně to tajil.

  1. na komentář reaguje Rikina — #30
  superkarma: 1 18.08.2013, 09:20:12
 4. avatar
  [27] gerda [*]

  Rikina — #25 ale jo, beru. Docela se mi líbí zdravotní osvěta, obhajoba sportu atd, protože to jsou záležitosti zdraví a dlouhého života. Na tom hodně záleží. Sex je fajn, ale dělat z něho vědu?Sml80 Ostatně, na nedostatek sexu ještě nikdo nezemřel, pokud vímSml30Sml57

  1. na komentář reaguje Rikina — #29
  2. na komentář reaguje Julča — #33
  superkarma: 2 18.08.2013, 07:44:58
 5. avatar
  [26] SNÍŽEK [*]

  každý má jiné potřeby a možnosti Sml80

  superkarma: 0 17.08.2013, 20:38:10
 6. [25] Rikina [*]

  gerda — #23 To je přece stejné jako se vším ostatním. Sml80 Ze všech stran se na člověka valí, že má být štíhlý, sportovat, dodržovat pitný režim, zdravě jíst, nechat si operovat oční víčka a křečové žíly, aby byl znovu mladý a krásný, pořídit si dům na hypotéku, protože děti potřebujou na vzduch, a nejnovější model auta a mobilu... ten všeobecný tlak na všechny je prostě průvodním jevem doby, a funguje úplně ve všem, sex nevyjímaje. Protože i sex je obchodní odvětví, a velmi výnosné. Myslím, že stejně jako lze nepodlehnout těm ostatním záležitostem, tak i v sexu si lze uchovat tajemno a prostor pro touhu. No a že je dnes dost informací, pomůcek, poradny, sextrenéři a podobně? Proč ne? To mi připadá v pořádku, že lidi, kteří mají tu potřebu, ji mohou uspokojit, aniž by byli nuceni nějak pokoutně shánět. Třeba jim to pomůže vyřešit problémy, na které by sami, bez informací či pomůcek, nestačili a znepříjemnilo by jim to zbytečně život. Sml80 To ale pořád není žádná povinnost, to jsou možnosti, které může každý svobodně využít, nebo taky ne.

  1. na komentář reaguje gerda — #27
  superkarma: 1 17.08.2013, 19:52:01
 7. avatar
  [24] kobližka [*]

  gerda — #23 Mě jsi teda určite nenaštvala - napsalas to tak,jak to i já cítím Sml67

  superkarma: 0 17.08.2013, 15:55:20
 8. avatar
  [23] gerda [*]

  Rikina — #22 možná jsem to pochopila jinak - prostě i já vnímám, že je obrovský tlak na člověka - téměř povinně sexovat. Ze všech stran. Časopisy, poradny, rozhovory, zdravotnictví, bulvární titulky, odevšad hlásná trouba "mějte sex" (místo milujte se). Pamatuju doby, kdy člověk musel informace pracně vyhledávat, a proto byl sex velmi zábavný, protože byl i tajemný. Dnes je to trošku otrava, pomůcek, možností je tolik, že to nedá žádnou námahu a každý může svoji potřebu uspokojit ihned, bez touhy. I dospívajícím se radí, jak nejlépe masturbovat, kdy sexuálně začít - ještě ani nemají chuť a už mají sexuální povinnosti. Jsem moc ráda, že jsem si užila tehdy, kdy to stálo za to a omlouvám se, jestli jsem svým názorem někoho naštvalaSml16

  1. na komentář reaguje kobližka — #24
  2. na komentář reaguje Rikina — #25
  superkarma: 1 17.08.2013, 13:19:30
 9. [22] Rikina [*]

  Pentlička — #16 Mno, myslím, že lidi neprovozují sex proto, aby byli in, ale protože je to baví, a k tomu normálnímu spokojenému životu by jim to prostě chybělo. Sml80 Jestli se někdo rozhodne, že už mu to nic neříká, a je spokojen i bez sexu, jeho věc. Ale potíž je v tom, že tohle člověk nerozhoduje vždycky sám za sebe, pokud má partnera, který tento názor nesdílí a nerad by se sexu vzdával, vznikne problém. Ovšem zas to není o tom, být nebo nebýt in, ale o rozdílné potřebě. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #23
  superkarma: 0 17.08.2013, 09:54:20
 10. avatar
  [21] gerda [*]

  risina — #5 nemyslím, že zrovna cucflek svědčí o vášni, řekla bych, že svědčí o exhibicionismuSml52

  superkarma: 0 17.08.2013, 06:21:06
 11. avatar
  [20] Blueberry [*]

  Potvrzuju ze po prechodu neni chut! Byla jsem 30 let silenej divoch a nikdy jsem si nedokazala predstavit zivot bez sexu. Bohuzel muj manzel me nenecha na pokoji, takze se musim prinutit a hlavne prinutit tak, aby nepoznal, ze se mi teda vubec nechce. A to aspon 3x tydne, takze ve dny, kdy nemusim, jsem velice stastna.

  superkarma: 0 16.08.2013, 20:42:59
 12. avatar
  [19] kobližka [*]

  Sex je v partnerském životě hodně důležitý,ale není to jediné,na čem se dá stavět. V životě jsou i další věci,stejně krásné a vzrušující,pro které stojí za to ží.I bez sexu.Jen se někdy ve vztahu možná zbytečně staví hodně vysoko,ale co lidé po úrazech,ochrnutí,lidé,co prostě z jakýchkoliv důvodů sex mít nemohou....mě by docela zajímal nějaký článek o takových lidech.Co oni upředostňují v životě a jaký mají názor na sex.

  superkarma: 0 16.08.2013, 17:01:49
 13. [18] Karo Líná [*]

  Což o to, já bych si to užívala. Bohužel ale po mojí čtyřicítce nikdo nemá zájem, tak si o tom můžu nechat leda tak zdát Sml15 To bych byla radši, kdyby mě to už nebralo jako lidi, o kterých píše Pentlička, aspoň by mě to netrápilo. Přemlouvat ani znásilňovat žádnýho chlapa nebudu Sml30

  superkarma: 1 16.08.2013, 16:54:07
 14. avatar
  [17] peetrax [*]

  On fakt někdo při sexu řeší špeky? Jsem odjakživa xxl, ale v některých situacích "se neznám", takže rázem zapomenu na všechny nedokonalosti. Sml39

  superkarma: 0 16.08.2013, 15:40:01
 15. avatar
  [16] Pentlička [*]

  Asi jsem divná, ale já si sex nejvíc užívala ve dvaceti. Byla jsem mladá, štíhlá, zamilovaná, bylo to bezva. Po dětech to bylo už horší, protože mi dlouho trvalo, než jsem se vzpamatovala z porodu, nejen fyzicky, ale hlavně psychicky, ale ještě to šlo. pak mi bylo 40, dostala jsem depresi a po ní antidepresiva a bylo po sexu. Takže já už 14 let ani ťuk a vůbec mi to nevadí. Je spousta jiných, pro mě daleko příjemnějších věcí, než směšné pohyby. Zvlášť jsem ráda po rozvodu, že tyhle touhy nemám, představa, že bych byla nucena hledat si chlapa do postele nebo trpět - brrrr! Takhle mám klid a pokoj.

  Zdá se mi, že v dnešní době, kdo nemá sex, a´t je mu 15 nebo 85, tak je považován za divného, co si neumí užívat života a jeho slastí. Ale podle mě je hodně lidí, kteří po 40 nebo 50 neřku-li starších prostě už sex nevyhledávají a žijí normální spokojený život. Jen to holt není dost in.

  1. na komentář reaguje Rikina — #22
  superkarma: 3 16.08.2013, 15:09:23
 16. avatar
  [15] evelyn [*]

  Suzanne — #10 vyzadovat po mne chlap 3-4x denne sex, tak mu ho urezuSml57 Fakt je, ze ja nikdy nebyla zadna sexualni prebornice a dala jsem prednost cemukoliv jinemu (knizka, blbka...) to mi prislo smysluplnejsiSml16

  superkarma: 0 16.08.2013, 13:21:35
 17. [14] cilani [*]

  Bébina — #13 tož pod ty okna pošlete puberťáky z okolí .. ti to doplní takovým povzbuzováním a průpovídkama, že je přejde chuť...Sml32 

  superkarma: 1 16.08.2013, 12:49:42
 18. [13] Bébina [*]

  Jednu přes 40, co si to užívá nejlépe u otevřeného okna, máme přes ulici. A užívá si to tolik, že lidi utíkají z ulice do baráků, aby jí neslyšeli, případně zvědavci naopak lezou ven, aby jí poslouchali.

  1. na komentář reaguje cilani — #14
  superkarma: 0 16.08.2013, 12:03:06
 19. [12] cilani [*]

  Suzanne — #10 uff, jakože jsem prý dosti neodbytná, říká partner, ale teda tuhle frekvenci bych nevydržela ani týden...Sml15

  superkarma: 0 16.08.2013, 11:32:47
 20. [11] cilani [*]

  tak cucflek bych asi ještě s hrdostí nosit nezvládla, ale teda pravdou je, že až po 30. se dokážu víc odvázat a pořádně si to užít špek nešpek, takže mám naději, že po 40. už budu baba spokojenáSml58..... Snad mi to vydrží.. děsí mě zkazky o tom, že v přechodu bych chuť měla ztratit... Vsadím se, že v tu dobu, jako na potvoru, partner dostane největší choutky.. to bych ho pak musela posílat za žabama, abych měla klid...

  superkarma: 0 16.08.2013, 11:31:35
 21. avatar
  [10] Suzanne [*]

  evelyn — #9 Zajímalo by mě, jak to kdo má. Kdy to přechází... Vím, že někomu to nic neříká třeba i ve třiceti. Znám babu, která z toho byla ve čtyřiceti nešťastná - ale to jen proto, že ten její to chtěl fakt 3 - 4x denně (to by mě taky švihlo, jak to mám ráda). Redakce, prosím, udělejte anketu o sexuálním apetitu!!!!!!!

  1. na komentář reaguje cilani — #12
  2. na komentář reaguje evelyn — #15
  superkarma: 3 16.08.2013, 11:23:54
 22. avatar
  [9] evelyn [*]

  Rikina — #6 ja konstatuju, nestrasimSml16

  Suzanne — #8 asi to neco individualni je, ale tech, kterym apetit zustane je velice poskrovnuSml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  superkarma: 0 16.08.2013, 11:16:36
 23. avatar
  [8] Suzanne [*]

  evelyn — #3 Ono je to asi individuální... Ty o tom mluvíš jako o komických pohybech už docela dlouho, ne?

  1. na komentář reaguje evelyn — #9
  superkarma: 1 16.08.2013, 11:10:43
 24. avatar
  [7] Suzanne [*]

  risina — #5 Je fakt, že já ho měla před 14 dny a házela jsem přes to vlasy. Ale nějak extra jsem ho neřešila Sml30

  superkarma: 0 16.08.2013, 11:04:25
 25. [6] Rikina [*]

  evelyn — #3 nestraš Sml57

  1. na komentář reaguje evelyn — #9
  superkarma: 0 16.08.2013, 10:27:50
 26. avatar
  [5] risina [*]

  gerda — #1 Proč by měla být vášeň a "zapomenutí se " vyhrazena jen puberťákům? A jde-li navíc o cucflek od manžela po x  letech manželství, je to fakt něco, na co lze být pyšná Sml22Sml67

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  2. na komentář reaguje gerda — #21
  superkarma: 4 16.08.2013, 09:53:43
 27. [4] V19 [*]

  Brixik — #2 Sml22

  superkarma: 0 16.08.2013, 09:13:21
 28. avatar
  [3] evelyn [*]

  Jen si to uzivej, protoze za chvili prijde prechod a pak te ty komicke pohyby prestanou bavitSml16

  1. na komentář reaguje Rikina — #6
  2. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 0 16.08.2013, 08:27:30
 29. avatar
  [2] Brixik [*]

  Sex je o sebevědomí a o důvěře a intimitě mezi partnery. Pokud nefunguje vztah, tak nemůže fungovat ani sex a't je vám 20, 30, 40 nebo víc.

  1. na komentář reaguje V19 — #4
  superkarma: 0 16.08.2013, 07:28:41
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  No vida, a já si myslila, že s cucflekem chodí leda puberťáci, moc dobře si pamatuju, jak tenkrát byl takový postižený pyšný.

  1. na komentář reaguje risina — #5
  superkarma: 0 16.08.2013, 05:56:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme