Bulvár

Sex je odporný!

Možná se vám text, z něhož budu níže citovat, už někdy dostal do rukou. Jedná se o příručku z roku 1894 a její plný název zní: Rady a pokyny pro mladou nevěstu, kterak se chovati a jak zacházeti s intimními a osobními vztahy ve svazku manželském ku prospěchu nezrušitelnosti této požehnané svátosti a pro slávu Boží. Její autorkou je překvapivě žena, jistá Ruth Smythersová, milovaná manželka reverenda L. D. Smytherse, pastora metodistické církve.

Domníváte se, že napsat takovou příručku je chvályhodné, obzvláště v době, kdy ženy vstupovaly do manželství zhusta jako panny a se svými prvními sexuálními zážitky si obvykle nevěděly rady? Jistě, chvályhodné by to bylo, nebýt ovšem názoru, který se celým textem prolíná jako červená niť - sex v tom nejlepším případě odporný a v nejhorším případě bezbožný, bolestivý a ponižující zážitek. Při přečtení této věty můžeme autorku jenom litovat - její manžel zřejmě nebyl zrovna "postelovým" přeborníkem a přehnanou jemností asi také netrpěl. Příručka by tak mohla skončit jako zajímavá ukázka sexuální patologie, nebýt ovšem toho, že byla hojně distribuována mladým ženám před svatbou. Jak se pak takové dívky mohly cítit, je nabíledni. Ostatně, posuďte samy:

Hrůza sexuální zkušenosti
Pro citlivou mladou ženu, které se dostalo řádné vychování, jest svatební den paradoxně dnem nejšťastnějším a nejhrůznějším zároveň. Kladným okamžikem jest svatba sama o sobě, kdy je nevěsta středem pozornosti a odehrává se krásný, Bohem požehnaný ceremoniál, který symbolizuje její triumf nad mužem, kterého si k sobě připoutala, aby vyplňoval všechny její tužby po zbytek života pozemského. Zápornou chvílí jest pak svatební noc, kdy se nevěsta musí vykoupiti takříkajíc tím, že bude poprvé čeliti hrůze sexuální zkušenosti.

Dávati se musí pomálu, zřídkakdy a hlavně s nechutí
Jinak by se mohlo přihoditi, že manželství stane se místem pro ukájení živočišných tužeb. Na druhou stranu, utlačování nevěsty nemusí vždy zacházet do krajnosti. Ačkoli je sex v tom nejlepším případě odporný a v nejhorším případě bezbožný, bolestivý a ponižující zážitek, musí se přetrpěti, a ženy tak činí od počátků věků. Odměnou budiž jim svátost monogamního domova a dětí, jež touto cestou vznikají. Pro nevěstu je ve většině případů zbytečné brániti se ženichovým započínáním sexuálního aktu.

Ideální manžel
Ideálním manželem byl by ten, kdo by k své ženě přistoupil pouze na její vlastní žádost a pouze z důvodu zploditi potomstva. Takové jemnosti a nesobeckosti však od průměrného muže očekávati nelze. Většina mužů, pokud nežije v sebezapření, bude sex vymáhati téměř denně. Moudrá nevěsta statečně protrpí nejvýše dva sexuální zážitky týdně v prvních měsících manželství a postupem času by se měla všemi možnými způsoby snažiti, aby se četnost styků snižovala. V tomto ohledu se použíti dá předstíraná nemoc, ospalost či bolesti hlavy. S úspěchem se setkávají také večerní hádky, škorpení, popichování, sekýrování a hašteření zhruba hodinu předtím, kdy obvykle započíná svádění. Chytré ženy mají v zásobě novou a lepší metodu, jak odmítnouti a odraditi manžela s jeho milostnými návrhy. Dobrá manželka může čekat, že do konce prvního roku manželství se jí podaří snížit častost intimních sblížení na jedno týdně a do konce pátého roku svazku manželského na jedno měsíčně.

Pravidla protisexuální obrany
Spousta žen považuje za rozumné a užitečné nosit silnou bavlněnou noční košili a manžela oblékat do řádného pyžama. Noční úbory si manželé obléknou každý v jiném pokoji a při pohlavním aktu si je nemusí svlékati, tudíž dojde k nejnutnějšímu a nejmenšímu odhalení těl. Ve chvíli, kdy má nevěsta oblečenou košili a zhasla už všechna světla, postaví se tiše k posteli a očekává svého ženicha. Ten, když tápavě vstoupí do místnosti, neměla by žena vydávati žádného zvuku, neboť by tomu mohl porozuměti jako povzbuzení. Měla by ho nechat tápati ve tmě. Vždy jest naděje, že třeba zakopne a způsobí si malé zranění, kterého by mohla žena využíti jako výmluvy a odepříti mu pohlavní styk. Když ji najde, měla by manželka ležeti co nejtoporněji. Pokud se ji chystá políbiti na rty, stačí, když trochu stočí hlavu, a jeho polibek skončí někde na tváři. Pokud se ji chystá políbiti ruku, měla by ji sevřít v pěst. Pokud jí nadzvedne noční košili a pokusí se ji políbiti kdekoli jinde, měla by si ji okamžitě stáhnouti, kam patří, a vyskočiti z postele se slovy, že ji příroda volá tam, kam musí i král. Tohle určitě potlačí jeho touhu líbati zakázaná území.

Moudrá žena
Moudrá žena si nenechá vyhrnout noční košili dále než k pasu a dovolí nejvýše, aby si muž rozepnul poklopec u pyžama, aby mohlo dojít ke spojení. Manželka je po celou dobu, co on funí a vzdychá, úplně tiše nebo si bručí něco o domácích pracích. A hlavně musí ležeti úplně nehybně a nikdy za žádných okolností nezamručí ani nezasténá, dokud styk neskončí. Hned jak muž dokončí pohlavní akt, začne ho moudrá žena sekýrovati stran drobných úloh, které si přeje, aby ráno vykonal. Spoustě mužů přináší největší sexuální uspokojení právě to poklidné konečné vyčerpání těsně po pohlavním aktu, a tak je pro ženu nutno zajistiti, aby v takové chvíli nenastal okamžik klidu, který by si manžel vychutnal.

Tak jak se Vám uvedené rady líbí, milé ženy-in? Dá se z nich jistě vytěžit i mnoho užitečného, důvtipná čtenářka v doporučeních, co určitě "nemá" dělat, najde mnohou inspiraci, ale co Vy? Dokážete si představit takový manželský život? Nebo jste už dokonce zažila sex, který jste se pokoušela podobně ukončit? Nebo vztah?

   
17.08.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [100] Henri [*]

  úplně naposled (úča se nezapře ), podrobnosti tady:

  http://www.rodina.cz/scripts/fulltext/fulltxt.asp?hledatstr=symptoterm%E1ln%ED

  superkarma: 0 20.08.2006, 20:50:01
 2. avatar
  [99] Henri [*]

  *Kotě*: já jsem s druhou dcerou otěhotněla (chtěně) pravděpodobně někdy mezi 22. až 25. dnem cyklu. Dřív to být nemohlo, protože týden předtím jsem měla hroznou angínu, vysoké horečky, antibiotika (takže nic nebylo) a 14 dní předtím manžel nebyl týden doma (jsem mu věrná ). Pak se několik týdnů nemohlo přijít na to, proč nedostávám měsíčky, pokud bych byla těhotná, tak aspoň dva týdny už by měl být plod vidět. Těhotenství se potvrdilo až když jsem byla oficiálně podle měsíčků v 10. týdnu ale ve skutečnosti sotva v sedmém. Tím chci říct, že mám cyklus taky +- autobus, nemoci a různé okolnosti ho rozhází snadno a hned :-), ale podle určitých symptomů i v takovém zmatku se dá určit, kdy tam nějaké lačné vajíčko číhá.

  To jen pro vysvětlení, samozřejmě nikomu nic necpu

  superkarma: 0 20.08.2006, 20:33:45
 3. [98] bejby [*]

  To jsou jen jeji pocity otěch muže napsat každa z nas.Já znam ženu která poznala co je to pekný sex ve 56 letech.

  superkarma: 0 20.08.2006, 18:07:27
 4. avatar
  [97] prece ja [*]

  taky se rada tulim, hlavně, když mám náladu a ne zrovna náhodou můžu.Nějak si nadovedu představit tu symptotermální metodu.Určitě bych teda při tom v klidu stejně nebyla, zvlášť když jsem měla problémy s vejcovody.

  superkarma: 0 20.08.2006, 17:13:07
 5. avatar
  [96] Stana55 [*]

  Já taky

  superkarma: 0 20.08.2006, 15:19:19
 6. avatar
  [95] ANAJKA [*]

  asi nejsem moudrá žena,protože se tulím hrozně ráda

  superkarma: 0 20.08.2006, 14:02:51
 7. [94] zde.nka [*]

  taky si myslím, že ten článek je vymyšlený

  superkarma: 0 20.08.2006, 13:02:19
 8. avatar
  [93] Stana55 [*]

  superkarma: 0 20.08.2006, 09:38:29
 9. avatar
  [92] Vera.Macík [*]

  Henri: A tak je to správné.

  superkarma: 0 19.08.2006, 22:53:16
 10. avatar
  [91] *Kotě* [*]

  Henri: Já teď prášky taky neberu, ale brala jsem je 8 let a v pohodě. Symptotermální metoda je spolehlivá jen u někoho, jako celek je krajně nespolehlivá. Například já jsem podle stáří plodu zjevně otěhotněla den až dva po menstruaci, čili v den podle příruček zaručeně neplodný.

  superkarma: 0 19.08.2006, 19:00:18

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [90] Kikinka001 [*]

  superkarma: 0 19.08.2006, 13:08:05
 2. avatar
  [89] Henri [*]

  prece ja: vím, že pudlí jádro je ve způsobu odhalení toho správného plodného dne, ale dodržováním všech doporučení se to dá naučit a vyzjistit každý měsíc. Než se cpát hormonama, radši se trochu omezím jinde. Já mám taky rozházený cyklus a přesto mám děti jen dvě a těhotná jsem už tři roky nebyla. A chce to taky do věci zasvěceného partnera. Pokud by mě někdo nutil do prášků, jen aby si mohl kdykoliv skočit, měl by smůlu.

  superkarma: 0 19.08.2006, 00:19:29
 3. avatar
  [88] Henri [*]

  prece ja: počítání ani ne, spíš pozorování sama sebe, ale ne za současného braní antiko pilulek, to může všechno zkreslit. Najdi si někde na netu symptotermální metodu (v mém případě spíš sympto než termo, u mně nemá smysl si měřit teplotu). Popravdě, 100% plodný den je v cyklu jen jeden (většinou), takže zobat prášky denně i několik let kvůli tak krátké době mi přijde zbytečné. A asi ta dva dny před a dva dny po by se mělo buď bránit početí mechanicky nebo pro ortodoxnější vynechat sexuální hrátky.

  superkarma: 0 18.08.2006, 23:47:29
 4. avatar
  [87] *Kotě* [*]

  Aggata: není to plagiát

  superkarma: 0 18.08.2006, 17:09:44
 5. avatar
  [86] prece ja [*]

  co je to přirozená antikoncepce?jestli je to počítání neplodných dní, tak bych měla smůlu.Buď bych měla první sex někdy v důchodu, neb muj cyklus měl rozmezí 14-42 dni.Tak teď babo raď.

  superkarma: 0 18.08.2006, 12:44:53
 6. avatar
  [83] _zelvicka_ [*]

  , tak milé dámy, slečny a paní - docela jsem se pobavila :-)

  superkarma: 0 17.08.2006, 23:17:53
 7. avatar
  [82] xjannickax [*]

  takové rady nene

  superkarma: 0 17.08.2006, 23:10:59
 8. [81] lvicem [*]

  to bych asi číst nemohla

  superkarma: 0 17.08.2006, 22:31:17
 9. avatar
  [80] *Kotě* [*]

  edith1975: z Velké Británie ve viktoriánské době (2. polovina 19. století) je zdokumentován příběh, kdy nevěsta, která vzhledem k puritánské výchově neměla nejmenší tušení o tělesných funkcích a podstatě plození, vyběhla o svatební noci jen v noční košili z domu, hystericky křičíc, a prosila strážníky, aby zatkli jejího manžela, neboť se domnívala, že zešílel

  superkarma: 0 17.08.2006, 21:27:03
 10. avatar
  [79] edith1975 [*]

  Tak já to čtu poprvé a i jsem se zasmála. Chudák nevěsta musela být po přečtení tenkrát v hrůze, co ji čeká. A když se jim to nedej bůh líbilo, tak si myslely, že jsou hříšné

  superkarma: 0 17.08.2006, 21:04:00
 11. avatar
  [78] *Kotě* [*]

  Přístup lidí k sexualitě v 19. století byl úplně jiný než dnes. Nahlížet tento textík optikou dneška je pomýlené. Jde totiž o to, že i muži takové ženy (tj. ženy s odporem k sexualitě) vyhledávali jako ideální manželky. Žena užívající si sex byla prostopášnice nebo prostitutka. Tak tomu dodnes v mnoha kulturách na světě je, a nejsou to jen kultury křesťanské či výrazně náboženské.

  superkarma: 0 17.08.2006, 21:03:49
 12. avatar
  [77] Henri [*]

  Klárka 61: trochu se pleteš. Církev sex nepokládá za hřích. Bude to znít pateticky, ale sexualita nám byla taky dána jako boží dar, v dospívání vede k výběru partnera a následně k plození potomků, ale jako žádný dar se nesmí zneužívat. Tudíž milovat se s vědomím, že z toho může vzniknout další život a pochopitelně s odpovědností za svoje chování. Antikoncepce není zakázaná, ale nesmí bránit (opět patos, nesnáším ho, ale neumím to jinak vyjádřit) v božím plánu. Tj. naučit se pozorovat svoje tělo a bez problémů se milovat jak o život, kdy početí není možné, pokud děti nejsou v plánu. Anebo naopak.
  Napsala jsem to vééélmi stručně, je to delší povídání, nikomu nic nevnucuju, není to poučování, jen se neznalé věci pokouším vyvézt z omylu.

  Doufám, že mě teď nikdo nebude posílat "kade ľahšie". Každý ať žije pole svého svědomí.

  superkarma: 0 17.08.2006, 21:00:55
 13. avatar
  [76] Maldová [*]

  To je ale hnus

  superkarma: 0 17.08.2006, 19:25:03
 14. avatar
  [75] pastel.ka [*]

  ten článek také nečtu poprvé. Nejhorší je to, že stará generace byla tak vychovávaná a potom v tomto duchu chtěli vychovávat generaci poválečnou. Viz . moje matka...no to byla hrůza.

  superkarma: 0 17.08.2006, 18:09:11
 15. avatar
  [74] Zdendula [*]

  to je návod ak být rychle rozvedená?

  superkarma: 0 17.08.2006, 17:39:37
 16. avatar
  [72] Stana55 [*]

  Už vidím jak dnešní mládež čte tuto knihu.

  superkarma: 0 17.08.2006, 15:47:06
 17. avatar
  [71] renata.mi [*]

  Klárka 61:ještě že žijeme ted´, to já bych mohla jen 2 x za život,zatím a to se mi zdá málo

  superkarma: 0 17.08.2006, 15:31:04
 18. avatar
  [70] kora [*]

  No ja nevim,toto je navod jak ukoncit manzelstvi.

  superkarma: 0 17.08.2006, 15:10:43
 19. [69] FAXÍK [*]

  Jo sex

  superkarma: 0 17.08.2006, 15:08:58
 20. avatar
  [65] lenagirl [*]

  superkarma: 0 17.08.2006, 13:58:54
 21. [63] Olca [*]

  superkarma: 0 17.08.2006, 13:47:18
 22. avatar
  [62] Zzuzzka [*]

  superkarma: 0 17.08.2006, 13:46:19
 23. avatar
  [60] Pentlička [*]

  Souhlasím s těmi, co si myslí, že se to s prezentací sexu v dnešní době přehání. V každém časopise spousty článků, které se tváří, jako kdyby sex byl smyslem života a nejvyšší metou, které lze dosáhnout. No, nevím. podle mě je sex jen jednou stránkou života a čím je člověk starší, tím míń podstatnou.

  superkarma: 0 17.08.2006, 12:46:40
 24. avatar
  [56] Kocicka [*]

  to nením stoletím ale lidma, bych řekla, že to tak dělají některé i dnes a bez čtení tohoto návodu

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:57:37
 25. avatar
  [55] pohodarka [*]

  TEDA, TO JE NECO, A JEN JSEM TO PRELETLA.
  ...bude poprvé čeliti hrůze sexuální zkušenosti
  ...Moudrá žena si nenechá vyhrnout noční košili dále než k pasu a dovolí nejvýše, aby si muž rozepnul poklopec u pyžama
  NO, TO BYCH SI FAKT UZILA

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:47:09
 26. avatar
  [53] femme [*]

  která z vás klikla na 1-4, to jste musely asi zažít jen samé neschopné voly, né?!

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:33:08
 27. avatar
  [52] paviocko [*]

  ještě že už je to 21. století, uffff...

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:25:03
 28. avatar
  [51] jull [*]

  no tě bůh, se nedivím, že holčiny pak měly k sexu odpor. A myslím, že při takovémto chování bylo brzo po "společném loži" .

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:19:03
 29. avatar
  [50] LudPa [*]

  Ještě, že žiju teď a s normálním mužským.

  superkarma: 0 17.08.2006, 11:09:44
 30. avatar
  [48] zauzka [*]

  bože....

  superkarma: 0 17.08.2006, 10:32:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme