V poslední době se objevuje nový vztahový problém: extrémně vytížení manageři a podnikatelé ztrácejí sexuální apetenci a postelové hrátky svým partnerkám vynahrazují nadstandardním životním stylem.

sex

Vysoké pracovní nasazení a objem starostí a zodpovědnosti naložených na jejich bedra je zřejmě vyčerpá nejen psychicky, ale i fyzicky do mrtě. Moje spolužačka Elena nechápe, že její manžel, šéf velkého hotelu mezinárodního řetězce, „běžné potřeby“ prostě nepociťuje, a podezírá jej z nevěry. Manžel však tvrdí, že na nějaké další ženské skutečně nemá ani pomyšlení, že veškerou jeho energii a čas spolkne vedení podniku a problémy se zaměstnanci.

Elena přiznává, že dokud manžel pracoval jako „obyčejný“ vedoucí recepce, žádné problémy nebyly, úderem povýšení se frekvence jejich intimního života začala snižovat, až se vytratila téměř zcela. Pokud namítnete, že Elena o sebe ve svých 45 letech již nepečuje, tak to jste na omylu, Elena vypadá lépe než na střední.

Vzpomíná na dobu před 15 lety, kdy byli chudí, ale šťastní. Na dovolenou nelétali sice přes půl zeměkoule a nebydleli v těch nejluxusnějších hotelech, ale jejich soužití nemělo absolutně žádné rezervy. Dnes, kdy začínají být navíc děti odrostlé, takže by si mohli často dopřát „hezké“ chvilky jen pro sebe, nic podobného neznají. Vlastně i na oněch drahých dovolených nejvíce času manžel stráví u počítače v hotelovém pokoji, a navíc tyto dovolené jsou vlastně součástí pracovní náplně.

Když se tak na ostrově Bora Bora v Tichomoří jednou Elena nudila na jedné z nejkrásnějších pláží světa, položila si otázku, zda by dnes ve svém lehce zralejším věku vyměnila dřívější romantické postelové hrátky za bezstarostný život majitelky doživotně plného konta. Odpověděla si s překvapením, že nikoliv... Přesto v ní zůstává frustrace a obava, aby s blížícím se stářím navzdory drahé kosmetice vinou absence sexuálního života předčasně nezestárla. Prý to není zdravé. A kamarádky radí jednoznačně: Najdi si milence!

Elena je totiž svému manželovi věrná. Vztah je ideální, vše ostatní funguje, připadala by si jako hrozná mrcha, kdyby ho podváděla s milencem, který by se jistě velmi snadno našel.

U plážového baru, kam si zaskočila na aperitiv v době, kdy manžel v pokoji ještě skypoval se svým americkým šéfem, potkala Elena Darinu. Darině je 38 a přijela na Bora Bora se svým o 12 let starším, nicméně velmi šarmantním druhým manželem, úspěšným podnikatelem. Dámy se daly do řeči, posléze se skamarádily a dvojice trávily pak již večery společně. Jednou nad ránem po produkci místního tanečního souboru, kdy oba unavení pánové již spali, ale holkám se ještě nechtělo, se Elena Darině se svým problémem svěřila. Do té doby se řešil jen na našich „babincích“, kdy jej Elena ventilovala především proto, abychom jí nezáviděly, že nemusí pracovat a že má všechno, na co se podívá.

„No, víš...“ reagovala Darina. „U nás je to stejné...“
„Fakt?“ vytřeštila oči Elena.
„No ano, skoro vůbec nic - a to jsme spolu teprve 5 let. Přitom na začátku to bylo v pohodě, možná až moc často.“ Zasnila se.
„Mně to ale zas až tolik nevadí - prostě jsem si zvykla. Navíc děti já mít nemohu a první manželství se mi nevyvedlo, tak si vážím toho, co mám.

Tak co vy, čtenářky, které třeba nic takového neznáte, zato denně obracíte v dlani korunu - měnily byste, nebo ne?Já osobně bych zvolila kompromis, ale ten, jaksi, v tomto případě v úvahu nepřipadá...

Reklama