O své zkušenosti s gynekologických prohlídek se s námi ve svém příspěvku podělila i čtenářka s nickem setury. Jsou veselé, smutné, chvilkami dokonce až zarážející.

Krásný dobrý den,
taky myslíte týden dopředu, že už se zase blíží ta prohlídka?

Teď už mám naštěstí dobrou doktorku, ale vždycky tomu tak nebylo. Musela jsem hodně hledat, než jsem tenhle poklad našla. Je pečlivá, vstřícná a plně jí důvěřuju.

Než jsem přišla do její ordinace, měla jsem za sebou několik nepříjemných setkání s doktory, například když jsem měla bolestivý zánět a sotva jsem lezla. Doktor mě hrubě vyšetřil a ještě mi vztekle řekl, abych se netvářila jak zmírající labuť.

Už jsem k němu nešla a jak jsem se doslechla, měl na svědomí několik pacientek.

Ještě k dobám minulým, dost nepříjemné bylo, když sestra vešla do davu pacientek a jedna přes druhou jí hlásila s jakým problémem přišla. Sestra pak určovala pořadí k lékaři. Diskrétnost byla neznámý pojem, ale musely jsme se s tím smířit. To jen tak na okraj, když porovnám dnešní přístup.

Doba se naštěstí změnila a s ní i úroveň jednání lékařů i sester a dokonce i tady se najdou komické okamžiky. Například v čekárně se dá zaslechnout ledacos a někdy to stojí za to, můžete tady zažít i legraci. Jako v každém oboru, má i tahle profese svoje slovní obraty a fráze. Zajímavě působí třeba věta: tak si vyskočte. A přitom stojí před doktorem pacientka o francouzských holích.  Sotva se vyškrábe na vyšetřovací stůl a představa skákající děvy k ní prostě nejde.

S doktory a jejich hantýrkou se ráda zasměju a rozhodně bych neměnila a Vám přeji šťastný výběr „svého“ doktora.

setury

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

___________

Teda toho doktora, který vám řekl tu větu o zmírající labuti, toho bych snad zabila! Nicméně hodně jsem se nasmála při „ tak si vyskočte“. Je dobře, že berete prohlídky s nadhledem a tu dobrou doktorku vám rozhodně po tom všem přeju.
Saša

 

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama