Bulvár

Setury: Musela jsem hodně hledat

O své zkušenosti s gynekologických prohlídek se s námi ve svém příspěvku podělila i čtenářka s nickem setury. Jsou veselé, smutné, chvilkami dokonce až zarážející.

Krásný dobrý den,
taky myslíte týden dopředu, že už se zase blíží ta prohlídka?

Teď už mám naštěstí dobrou doktorku, ale vždycky tomu tak nebylo. Musela jsem hodně hledat, než jsem tenhle poklad našla. Je pečlivá, vstřícná a plně jí důvěřuju.

Než jsem přišla do její ordinace, měla jsem za sebou několik nepříjemných setkání s doktory, například když jsem měla bolestivý zánět a sotva jsem lezla. Doktor mě hrubě vyšetřil a ještě mi vztekle řekl, abych se netvářila jak zmírající labuť.

Už jsem k němu nešla a jak jsem se doslechla, měl na svědomí několik pacientek.

Ještě k dobám minulým, dost nepříjemné bylo, když sestra vešla do davu pacientek a jedna přes druhou jí hlásila s jakým problémem přišla. Sestra pak určovala pořadí k lékaři. Diskrétnost byla neznámý pojem, ale musely jsme se s tím smířit. To jen tak na okraj, když porovnám dnešní přístup.

Doba se naštěstí změnila a s ní i úroveň jednání lékařů i sester a dokonce i tady se najdou komické okamžiky. Například v čekárně se dá zaslechnout ledacos a někdy to stojí za to, můžete tady zažít i legraci. Jako v každém oboru, má i tahle profese svoje slovní obraty a fráze. Zajímavě působí třeba věta: tak si vyskočte. A přitom stojí před doktorem pacientka o francouzských holích.  Sotva se vyškrábe na vyšetřovací stůl a představa skákající děvy k ní prostě nejde.

S doktory a jejich hantýrkou se ráda zasměju a rozhodně bych neměnila a Vám přeji šťastný výběr „svého“ doktora.

setury

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

___________

Teda toho doktora, který vám řekl tu větu o zmírající labuti, toho bych snad zabila! Nicméně hodně jsem se nasmála při „ tak si vyskočte“. Je dobře, že berete prohlídky s nadhledem a tu dobrou doktorku vám rozhodně po tom všem přeju.
Saša

 

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

 • Jaký je váš gynekolog?
 • Je to muž či žena?
 • Jste s ním spokojená?
 • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
 • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
 • Vyměnila jste více gynekologů?
 • Stydíte se před gynekologem?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
 • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

   
14.11.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [2] Karo Líná [*]

  mineralka7 — #1 No to je strašný!!! Sml68Sml28

  superkarma: 0 14.11.2011, 15:40:55
 2. avatar
  [1] mineralka7 [*]

  Teď nedám na svou gynekoložku dopustit, ale mám v živé paměti docela ponižující hromadnou prohlídku ze školních let - už nevím, kdy přesně to bylo, ale určitě na druhém stupni základky, každopádně to bylo málo roků před revolucí. Nahnali nás tehdy všechny holky ze třídy na hromadnou první gynekologickou prohlídku; stály jsme svlečené v houfu v rohu ordinace, doktorka si nás podle abecedy volala k sobě a zkoumala velikost prsou, kdy byla menstruace, jestli jsme panny, a která nebyla, mazala rovnou přede všemi i na kozu. Přiznala se jenom jedna jediná, ostatní, jak viděly to vyšetření, zatloukaly by i kdyby byly těhotné. Soukromí nebo úcta k pacientce neexistovalo. Také jsem se k další návštěvě odhodlala až když jsem chtěla předepsat antikoncepci a to jsem šla radši už jinam.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #2
  superkarma: 0 14.11.2011, 13:47:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme