Dobrý perný den, ženy-in,

můj poslední nástup do práce byl naprosto plný překvapení. Nastupovala jsem do nového zaměstnání po velmi nepříjemných pracovních zkušenostech v jedné nejmenované firmě. Doufala jsem, že v této firmě to bude mnohem lepší, co jsem však nečekala bylo, že o mně nikdo nebude na mém pracovišti v den nástupu vědět. Pravděpodobně se někde stala chyba v komunikaci mezi nimi a personálním oddělením. Usadili mě tedy do konferenční místnosti, a tam jsem čekala asi hodinu a půl, než si to nějak vyřešili.

Když se pak konečně otevřely dveře, stála v nich žena, která mi někoho neuvěřitelně připomínala, a představila se jako moje nadřízená. Její jméno mi však nic neřeklo. Omluvila se mi za to nedorozumění a uvedla mě k mému stolu a představila mi kolegy. Naštěstí jsem si s nimi padla do oka, chodili jsme společně na obědy, občas po práci na kafe a můj strach z nového zaměstnání se zdál být nakonec neoprávněný. Byla jsem za tuhle práci ráda. Však pocitu, že odněkud znám svojí šéfovou, jsem se nezbavila.

Pravdu jsem se dozvěděla až na vánočním večírku po půl roce v práci. Když jsme se tak nezávazně bavily o životě a zážitcích z dětství, zjistily jsme následně, že jsme spolu chodily na první stupeň základní školy, než se její rodiče odstěhovali za prací do jiného města. Půl roku jsem pracovala se svojí kamarádkou z dětství, obě jsme měly pocit, že se známe, ale až sklenka červeného vína rozvázala naše jazyky a spravila naši paměť.

Věra


Děkuji vám, Věro, za úsměvný příběh z vašeho nástupu do práce.

A jaké byly vaše začátky, ženy-in? Ať už pracovní, životní či jakékoliv jiné? Pište mi na mailovou adresu redakce@zena-in.cz. Jsem zvědavá i na vaše příběhy. ;)

Reklama