Vdávala jsem se poměrně mladá, v 21 letech a s dítětem na cestě, s vědomím, že po narození dítěte dojde k rozvodu. Tak se dohodli naši rodiče - moji i jeho - jen, aby dítě papírově získalo otce, jak se na maloměstské poměry sluší.
       
         Seznámili jsme se přes moji nejlepší kamarádku z dětství, která toho času studovala v Praze a chodila s jeho kamarádem, a tak jsme se společně nezávazně bavili, chodili tancovat a bylo vše v pořádku.

Pak nastal okamžik sdělení, že čekám dítě - poklidné časy vystřídal odpor, zmatek (měl těsně před promocí a nechtěl se vázat), nutil mne i se svým starším bratrem k interrupci jen, aby byl zase v pohodě. Nakonec jsem se svěřila rodičům, kteří pohli výše zmíněným mým osudem.. Doznala jsem, že láska na první pohled, jak se říká, byla pouze jednostranná, neopětovaná, přesto jsem si naivně říkala, že ho může zlomit - změnit narozené dítě. Nezměnilo. Přestože se mi narodila krásná holčička, zůstal zavilým odpůrcem. Také jeho matka, byť k nám párkrát zavítala snad z povinnosti, se vnučkou neobměkčila. Poté, co se vyjádřila, že k dítěti nic necítí, jsme ji nadále přestali zvát a tím byla veškerá pouta zpřetrhána. Pak nastal rozvod, naše cesty se rozešly. Upomínkou, že žije, byly jen zasílané alimenty.

         Následovaly další osudy. Znovu jsem se vdala, on se potřetí oženil. Mezitím dospěla naše dcera.
Po studiích a promoci se též vdala a má svoji rodinu. Svého tátu nikdy nepoznala.

         V tomto období letních prázdnin před třemi lety (to jí už bylo 34 let), přijela z dovolené a našla ve schránce dopis. Psal jí strýc z tátovy strany, tentýž, který kdysi stál o to, abych se dítěte zbavila. Žije
ve Švýcarsku, několikrát do roka navštěvuje Prahu, kde má i byt, rád by s ní navázal příbuzenské vztahy a po dlouhé době se mu konečně podařilo vypátrat její adresu. Pokud prý nezanevřela na jejich rodinu, rád by se s ní sešel. Už ze zvědavosti dcera odepsala, že dopis ji překvapil, ale bez výčitek - vždycky v koutku srdce očekávala podobný dopis od svého táty, a nikdy se nesmířila s tím, že nechce vidět svou prvorozenou dceru.

Ale i tak, že by svého strýce ráda poznala. Přijel i se svou ženou, setkali se a dnes jsou ti nejlepší příbuzní, jaké by si člověk přál. Získala nejen strýce a tetu, ale poznala i své bratrance a sestřenice.

       Letos začátkem roku dceři přišla SMS - prý poprvé přeji k narozeninám všechno nejlepší - táta. Další překvapení (po 37 letech), nicméně sešli se a dnes už se také pravidelně scházejí.
Dalo by se říci, že doposud náš zamotaný život končí happyendem?

Vaše pravidelná čtenářka
Jarmila


Milá Jarmilko, pevně věřím, že nejen tvůj život bude i nadále probíhat  šťastně a spokojeně. Vždyť kdybychom tomu nevěřili, mohli bychom to zabalit hned ...

Děkuji za tvé psaní a měj se krásně

Reklama