plastMáte ráda své květiny? Nemusíte být floristka, abyste měla s květinami výjimečný vztah.

Napište do redakce svůj příběh či životní situaci, ve které Vám byla květina dobrým posluchačem či ochráncem.

Nejvíce si lidé uvědomují funkci estetickou. Nejen květiny v zahradách, ale také květiny v nádobách, významně dekorují a přinášejí osvěžení pro naše oči i mysl, ale květiny mají také záhadný a nezanedbatelný vliv na city. Uvolňují napětí naší mysli a zpříjemňují  prostředí, ve kterém se každodenně pohybujeme. Jejich vůně okouzluje smysly a jejich krása uklidňuje mysl. Získávají si náš úsměv a darují nám lesk v očích. Již samotný pohled na rostliny pozitivně ovlivňuje náladu lidí a přispívá k duševní pohodě a vyrovnává negativní působení přetechnizovaného světa.

Květiny v květináči dávají možnost realizovat naši potřebu o někoho nebo něco pečovat, jsou integrální součástí našich vztahů a našich příběhů. Některým lidem květina může pomáhat i  v těžkých životních situacích, kdy květina slouží jako posluchač či ochránce. Jak je známo, o květinu je zapotřebí se starat. Proto může pro někoho dokonce simulovat člověka,  o kterého je třeba pečovat.

plastia_image

Jsme spolu. Už půl roku. Jak jsme doteď mohli vůbec žít? Teď jsme dva, a už nikdy to nebude míň. Vlastně nejsme dva, jsme už tři. A to je přece pořádná rodina.

Zasoutěžte si se společností Plastia, českým výrobcem  širokého sortimentu funkčních a designových výrobkových řad pro domov a zahradu. Napište do redakce svůj příběh či životní situaci, ve které Vám byla květina dobrým posluchačem či ochráncem. Autoři deseti nejlepších příběhů mohou vyhrát hodnotné ceny značky ETA, AEG, ale také Plastia: květináč Calimera – designový samozavlažovací květináč  navržen českým designérem Janem Čtvrtníkem, který se zaměřil na estetickou stránku květináče. Společnost Plastia pak na stránku funkční, tak aby měly květiny dokonalé pohodlí – dostatek vláhy, zeminy a vzduchu. Druhým produktem je samozavlažovací květináč Mimosa vhodný pro pěstování nejen Orchidejí, který díky samozavlažovacímu systému dodává květinám dostatek vláhy i v době delší nepřítomnosti pěstitelů.

A na jaké ceny se můžete těšit?

  1. místo – Vysavač  ETA Biggs 7469 90030 + Calimera + Mimosa v hodnotě 2200 Kč
  2. místo – Mikrovlná trouba AEG-Electrolux EMS 2140 + Calimera v hodnotě 1750 Kč
  3. místo – 2x Calimera + 2x Mimosa v hodnotě 1400 Kč
  4. místo – 2x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 1050 Kč
  5. místo – 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč
  6. místo - 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč
  7. místo - 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč
  8. místo - 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč
  9. místo - 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč
  10. místo - 1x Calimera + 1x Mimosa v hodnotě 700 Kč

plast_sou

Napište svůj příběh či životní situaci, ve které Vám byla květina dobrým posluchačem či ochráncem.

Své příběhy a zážitky nevkládejte do diskuze pod tímto článkem, ale do připraveného odpověďního boxu na následujícím odkaze:

Reklama