Bulvár

Sestrou roku 2006 je letos bratr

Za svoji práci ve zdravotnictví, sociálních odvětvích a výzkumu byly během slavnostního večera na pražském Žofíně oceněny zdravotní sestry. A ejhle - i když je v povědomí lidí zakódováno, že tuto práci vykonávají především ženy, letos získal nejvyšší ocenění, které je možné za tuto práci v Česku obdržet, Radek Hudousekz FN Plzeň. Je to vůbec první muž, který byl v anketě za její sedmiletou éru nominovaný, a tak je jeho vítězství docela překvapivé. „Tento večer se nesl ve zvláštním duchu,“ uvedl člen poroty Stanislav Jančík, marketingový ředitel společnosti HARTMANN-RICO. „Častěji se mluví o lékařích než o zdravotních sestrách, a přitom na kvalitním zdravotnictví mají sestry velký podíl. A že jsou v povolání sester také muži, je považováno spíše za raritu. Volba Radka Hudouska jako sestry roku a záštita tak výrazné osobnosti, jakou je Dagmar Havlová, svědčí jednak o důležitosti povolání zdravotní sestry a jednak o tom, že i muž může být velice kvalitní sestrou,“ dodal s trochou nadsázky Jančík.

V kategorii Sestra v sociální péči byla oceněna Dana Petrželková - vrchní sestra a zástupkyně ředitele Diakonie Českobratrské církve evangelické – střediska v Libici nad Cidlinou.

V kategorii Sestra ve výzkumu a vzdělávání to byla Doc. PhDr. Miroslava Kyasová, Ph.D. – členka Společnosti pro výchovu pracovníků ve zdravotnictví České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství bylo uděleno Miloslavě Kejíkové z LDN v Bílovicích nad Svitavou.


A co si myslíte vy, ženy-in? Může být chlap lepší sestrou než žena? Je to dostatečně „mužné" povolání? Chtěly byste, aby vás v nemocnici ošetřoval muž? A nemůže jít v případě Radka Hudouska o „pozitivní diskriminaci"? :-)

   
26.02.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [4] paníliška [*]

  gerda:
  Kdysi jsem znala 2 kluky, kteří se rozhodli být sestrou. Na otázku, proč se rozhodli pro tuto ženskou profesi, odpověděli: Prosím tě, co je na ní ženského?
  Tož tak.

  superkarma: 0 26.02.2007, 16:48:18
 2. avatar
  [3] Janecka [*]

  mě by nevadilo,že mě ošetřuje chlap,doktor mě taky vidí.A myslím si,že chlapi jsou lepší,nejsou zatíženy starostmi tak,jako žena(ženský si více vše berou)

  superkarma: 0 26.02.2007, 14:40:51
 3. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  nevím,zda lepší,či ne,ale jedno vím zcela určitě.
  Byla jsem na ARU(17 dní nic nevím)ale potom,tam byli 3 mladíci,ještě náhradní voj.služba.Co Ti kluci pomohli sestrám,to nejtěžšší a vždy byli tak slušní,příjemní
  A když je jednomu zle,je mu jedno zda mu pomůže žena,nebo muž

  superkarma: 0 26.02.2007, 13:31:55
 4. avatar
  [1] gerda [*]

  Bylo nanejvýš potřeba uklidnit potencionální marody a dokázat, že ne každý je heparinový Zelenka

  superkarma: 0 26.02.2007, 13:29:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme