Dobrý den Richarde, milé Ženy-in!

Dnes ráno jsem byla z toho nejkrásnějšího snu vzbuzena svojí sestrou-dvojčetem. Jela do Prahy do nemocnice, a tak si chtěla jít dát se mnou rychlokafe, jak tomu v naší dvojčecí řeči říkáme. Předtím ale musela „udat" na celý den svoji téměř dvouletou dceru kamarádce na hlídání. Kdo zná tento věk dítěte, tak ví, že je to pytel blech v kožichu, který nedá pokoj ani na chvilku.

Žije bez manžela, a tak musela zvolit taktiku, co na koho platí, aby z toho vyšla ona tak, že oni vlastně chtějí, a ona je ta, že jim také někdy dceru půjčí. V tom je moje sestra mistrem převleku. Kamarádky jsou zaměstnané, samy mají už děti na středních školách, ale přitom malé děti mají rády, a tak si ve volném čase zavzpomínají, jak sladké to kdysi bylo. Přitom jedna kamarádka zná druhou, a tak se trumfují, která z nich malou Leničku kolikrát hlídala. Přitom vše dělají ve svém vzácném volnu. Ségra jim vždy velice ráda dá nějakou pozornost (ony ani nic nechtějí), ale z toho mála, co má, by ani víc dát nemohla.

Podstata spočívá v tom, že si zvolila místo prosíku hlídání svého dítěte taktiku, co na koho platí. Na její kámošky platí předhánět se, která ji bude mít vícekrát. Pochopitelně pro její dobro. Sama ženská má toliko vyřizování po úřadech, a když není úřední den, tak si musí umýt okna nebo si také někdy hodit nohy na stůl a dát kafe bez věčného nonstop hlídání dítěte.

Jana, Věra, Ilona a já nevím která jí večer telefonují a prosí o Leničku. Když ji má na dvě hodinky zamluvenou jedna, už to zvýší „poptávku" na odpolední vycházku u druhé. Nechci, aby sestra vypadala, jako když svoji dceru zaprodává, to vůbec ne. Také ne každý den ji některá z nich může hlídat, neboť jak už jsem řekla, všechny jsou zaměstnané. Malá Lenička je má moc ráda. Užije si s nimi srandy a naučí se věci, neboť každá jí umí dát něco jiného. Jedna má doma psy, na které se ona může s maminkou při procházce jenom dívat. Druhá je zase učitelka mateřinky, a tak jí dává průpravu do školky, neboť, jak já říkám, svoji profesi si bere s sebou i domů.

A hlavně je to parta kamarádek, které se střídají, a Lenička je na ně zvyklá. A ty mezi sebou soupeří. Platí na ně sestřin nepsaný trik, který si udělala hned, jak si malou donesla z porodnice domů a zjistila, že je na všechno sama. A on kupodivu funguje.

Na mě chodí s jinými triky. Telepaticky cítím, o co jde, ale vždy podlehnu, neboť je to moje dvojče, moje druhé já. Já vím, že mě nepustíte, dokud vám to neřeknu. Už to ze sebe sypu.

Chodím jí a malé Leničce dělat divadýlko, když není nikdo na obzoru. To je zase můj úkol a její trik, jak mě vždycky k sobě dostat, když jí je dlouhá chvíle.

Zavolá mi, ať přijdu na kafe, a tím, že malá Lenička už začala mluvit, tak do telefonu přidá: „Tetóóó, bonbon, posim, bonbon, tetóóó..." Umí to se mnou obě dvě. Malá má nejraději žužu a lentilky. A velká nepohrdne ani obědem z včerejšího dne.

Jak se to říká: „Kdo umí, ten umí!" A moje sestra fakt umí. A nejen být dobrý taktik.

Škoda, že je dnes pod mrakem. Na mě kromě dobrého slova a triků mého dvojčete platí také krásný den.

Pivunka


Milá Pivunko,
moc děkuji za příspěvek, je opravdu dlouhý a veselý. :) Sestra se, zdá se, umí životem protlouct, což je v každém případě fajn, když je na to na všechno sama... Tedy sama! Má řece vás a spoustu kamarádek!

Jak to děláte vy? Víte, na koho co platí? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama