Vztahy

Sestra řídí můj život

Ráda bych se vám svěřila se svým problémem, není to nic, kvůli čemu bych byla na prášky. Nicméně na znepříjemnění života to docela stačí. Mám o šest let starší sestru, která je velmi energická a temperamentní. Taková byla vlastně vždy, co si ji pamatuji. Vždycky si tak trochu dělala, co ona považovala za důležité a vhodné, a především dělala to, co ona sama chtěla.

Měla velice bouřlivou pubertu a v sedmnácti odešla z domova. Já jsem v porovnání s ní byla vždycky ta vzorná, poslušná, co měla vše vždy v pořádku. Ségru jsem ale obdivovala – byla schopná se protlouct a postarat o sebe, věděla si rady. Měla také spoustu ctitelů, objektivně vzato asi není nějaká omračující krasavice, ale je velice sebevědomá a mistrně ovládá zdůrazňování svých předností. Navíc je s ní legrace.

Já jsem hlavně v období puberty bojovala se spoustou mindráků a mindráčků, kluků jsem se dlouho spíš styděla a stranila. To Helenka nikdy nemohla pochopit. Já jsem zase trnula hrůzou při líčení jejích milostných zážitků, ostatně už je potřetí rozvedená.

A v tuhle chvíli se možná poprvé ve svém životě cítí osaměle. Bohužel si to tak trochu kompenzuje vpády do mého soukromí. Před půl rokem jsem se seznámila s klukem, se kterým si opravdu rozumím a záleží mi na něm. Helena byla pochopitelně zvědavá a neustále mne nutila, ať jí ho ukážu – to jsme spolu chodili asi měsíc. A mně to přišlo brzo, vodit ho hned do rodiny. Jenže si to nedala vymluvit a dorážela na mne tak dlouho, že jsem nakonec kapitulovala a zorganizovali jsme oběd.

Těžko se to vysvětluje, ale když se nad tím zamyslím, takovéto manipulování a nátlak z její strany zažívám vlastně celý život. Vždycky to nějak se mnou skoulela, když jí bylo smutno, musela jsem všeho nechat a jet ji utěšovat. Asi je to i moje chyba – jsem přehnaně úzkostlivá a vždycky hned myslím na nejhorší.

Když byla Helena v nemocnici na rutinním chirurgickém zákroku a propustili ji domů, musela jsem být s ní. Poslala mne pak domů, že už se cítí dobře, a já šla, protože jsem měla domluvené rande s Davidem. S tím, že kdyby jí bylo zle, ať mi zavolá. Z kina jsem nic neměla, protože jsem celou dobu hypnotizovala displej mobilu, jestli Helena nevolá. Přitom jí máma nabízela, zda nechce být u ní, když jí není dobře.

Druhý den jsem se od mámy dozvěděla, že si jí Helena stěžovala, že jsem se na ni vykašlala. Navíc mi neustále telefonuje, klidně každou hodinu. David už z toho začíná být nervozní, nic proti ní nemá, ale přijde mu to divné. Nevím, zda to dělá záměrně, ale každopádně je to velice nepříjemné.

Lada  

   
19.01.2006 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Beruška1 [*]

  A co si jednou říci, že v noci spát nemusíš, pro jednou to snad vydržíš, a sestřičce pro změnu volat každou půlhodinu v noci, aby se nevyspala. A kdyby měla kecy a problémy, tak jí hned sdělit, že jsi si myslela, že když bez tebe nevydrží víc jak hodinu přes den, že to nevydrží ani noci. A pak ji klidně i neslušně poslat do jistých končin.

  superkarma: 0 19.01.2006, 16:31:31
 2. avatar
  [15] Dedida [*]

  Souhlasím s ostatními. Musíš, Lado, dokud je ještě čas, tomu udělat konec. Pěkně od plic, i za cenu toho, že se naštve (což zřejmě udělá), jí říct, co si o vašem vztahu myslíš, a vymezit pravidla. Jinak to bude čím dál horší!!!!! Myslím, že to dělá určitě záměrně. Její život se jí nedaří, tak proč ho nezničit i někomu jinému!

  superkarma: 0 19.01.2006, 15:38:36
 3. [14] drizzle [*]

  Byla jsem na tom podobně, jen s tím rozdílem, že sestřicka je o pár let mladší! než já. Byla odmalička trochu rozmazlovaná, neboť je vytoužené dítě.Musela být vždy středem pozornosti.Pak mi ta malá bestie narošila jeden pěkný vztah a já ji tenkrát dost seřvala(jen marně přemýšlím, proč jsem to neudělala dříve ).Nakonec vše dobře dopadlo, vztah jsme si po delší odmlce obnovily a prospělo nám to a se sestrou máme lepší vztah,ale asi není úplně takový jaký mezi sestrami je normálně.

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:11:08
 4. [10] xenie [*]

  a co jí to na rovinu, ale slušně sdělit ? třeba si neuvědomuje, že to vnímáš jako nátlak a manipulování... to se cche včas ozvat, na netu to nevyřešíš...

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:59:09
 5. avatar
  [8] Luciš [*]

  Mám o deset let starší sestru, shodou okolností stejného jména Není rozvedená, ale její problémy v manželství musí řešit celá rodina Já se stěhuju z domu (konečně ) a ona se tam chce k mámě stěhovat se synem od manžela (už popátý). Do všeho mi kecala, vymýšlely si s mamou o mě i pitomosti, když jsem byla na škole o drogách, kamarádech, jen jsem slyšela, co bych měla, jak se chovat, oblíkat, co studovat až sem sestřičku zmerčíc zdrhala, co mi nohy stačily. Teď se vídáme na oslavách, nedrtíme to, jsme s tím, kdo se nám zamlouvá, nikdo tě nemůže donutit trávit čas s osobou, se kterou si nemáš co říct. Pokud pomoct, tak odsaď pocaď.

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:15:22
 6. [7] r1911 [*]

  Asi rovnou nedokážeš říct, že Ti to vadí, ale naznačila jsi jí to už aspoň?

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:04:21
 7. avatar
  [5] Tanzi [*]

  Souhlas s holkama..hned na začátku ji utnout a stanovit určitá pravidla..podle tebe.
  Později by to bylo horší.

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:36:05
 8. [4] Jani [*]

  nauč se už konečně říkat ne, nebo tě ve finále polkne

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:24:27
 9. avatar
  [2] Májík [*]

  Tak mě takhle někdo volat každou hodinu a neustále otravovat,tak ho pošlu brzy do p*dele, i když je to sestra. Myslím Lado,že bys jí měl urychleně sdělit,že máte každá svůj život a že si nepřeješ,aby ti ten tvůj takovýmto způsobem narušovala.

  superkarma: 0 19.01.2006, 06:52:15
 10. avatar
  [1] svetluszka [*]

  ..sestřička asi žárlí, co..?... ...

  superkarma: 0 19.01.2006, 05:26:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme