Čtenářka Berus77 zavzpomínal an historku, kdy vyprovokovala svou sestru, aby po ní hodila plným hrnkem kávy. A vy se dovíte, když si to přečtete, jak to celé dopadlo. Děkuji Vám Berus77 za příspěvek!

Dobrý den všem,

předem říkám, že kávu jsem pila, piji a budu pít. Nejsem však na ni závislá a to mě velmi těší. Dokáži žít stejně dobře s kávou jako bez ní.

Dříve se u nás doma vyskytoval jen turek. Kdekdo z mladších ofrní nos, ale pro mě jsou to hluboké vzpomínky a vlastně jen ty milé. Vybavím si víkendová rána s rodiči nebo s babičkou. Otec je náruživý pijan a má svůj porcelánový půllitříček, kávu musí mít silně oslazenou bez mléka, maminka pije kávu ze skleničky (duritky), nesladí, pouze přidává kapku smetany.

S revolucí k nám dorazila káva z celého světa, ale moji rodiče zůstali věrní té české, mleté. Já turka neodmítnu, ale mám-li na výběr, zvolím rozpustnou kávu s troškou mléka. Nejlepší je ráno a na návštěvách, tam mi káva chutná nejvíce.

Jednu vtipnou vzpomínku na kafe určitě mám a to, když jsme se štěkaly se sestrou a já ji slovně provokovala. Seděla na druhé straně stolu a asi měla chuť mi jednu vrazit. Jenže přišla na to, že když po mě hodí tím hrnkem kávy, který měla před sebou, bude to rychlejší a účinnější. I když to bylo zkratové jednání, já ho prokoukla a uhnula na stranu. Hrnek přistál na běloskvoucí zdi.

Jako divák seděla s námi u stolu babička. Poté, co jsme si uvědomily tu zkázu, dostaly jsme strach. Co na to babička, byl to její byt, její zeď? Babička však dostala záchvat smíchu a my s ní.

Historka je to nejméně 15 let stará, ale doteď se tomu se sestrou smějeme. 

Přeji krásný a kávou provoněný den.

Berus77


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama