Pokud se s někým seznámíte, váš vztah se vyvíjí a začnete spolu žít, zákonitě musí přijít i k seznámení s ostatními členy rodiny obou partnerů. Mirka nepadla do oka sestře svého přítele, která si naopak padla do oka s bývalou bratrovou přítelkyní. Je to celé nějak zamotané.

like

Příběh Mirky, Jardy… a Aleny

Mirka, 30 let
Jarda je moje druhá vážnější známost. Předtím jsem měla téměř pětiletý vztah s Jirkou, který se bohužel rozpadl kvůli jeho závislosti na automatech. Pořád jsem ten vztah chtěla zachránit, ale nešlo to. Rozchod mě hodně zasáhl, ale opravdu nebylo jiného východiska. Jirka se nechtěl léčit, šlo to s ním z kopce. Zařekla jsem se, že už dlouho žádného chlapa nechci. Pak jsem potkala Jardu a Amorův šíp mě zasáhl jako blesk z čistého nebe. Měl podobně špatnou zkušenost. S přítelkyní žil čtyři roky, automaty nehrála, zato se ráda napila a pak dělala ostudu jemu i sobě. I Jarda se pokoušel jejich vztah zachránit, ale nešlo to. Nejvíc ho ovšem mrzelo, že se jeho vlastní sestra Alena postavila proti němu. A potom samozřejmě i proti mně.
S jeho bejvalkou si dodnes velmi rozumí, holky to spolu dokážou pěkně rozjet. Já jsem ta nudná, protivná, pořád na mě něco vidí. Popuzuje proti mně Jardovi kamarády i jeho rodiče. Vím, že mě Jarda brání, ale mě to dusno mezi mnou a jeho sestrou ubíjí. S Jardou jsme spolu necelý rok. Ani jednou u nás nebyla na návštěvě, pomlouvá mě, že ji nepozvu, protože prý doma nemám nic, co bych ji nabídla. Tím nic je míněno plný bar, na který byla zvyklá dřív. Když se náhodou potkáme, ani mě nepozdraví. Já vím, že s ní nežiju, ale moc mě její chování vůči mně mrzí.

Jarda 33 let
Alena byla vždycky takové éro. Nedivím se, že si padla do oka s mojí bejvalkou, ale já to vůbec neřeším. Ať se ty dvě klidně scházejí. Samozřejmě mě mrzí, že dala přednost jí, i za rozchod dávala vinu mně, dokonce se mnou asi dva měsíce nemluvila a také se všemožně snažila náš vztah s bejvalkou obnovit. Ale já jsem měl těch jejích nočních tahů a hysterických výstupů už plné zuby.  
Moje nová přítelkyně Mirka je hodně jemná a citlivá holka, a to je právě to, co se mi na ní líbí. Nebere život na lehkou váhu, je zodpovědná, pečlivá, vím, že to bude skvělá máma pro naše děti, které plánujeme. Mít s bejvalkou děti, to si nedokážu představit.
Mirka chce prostě s každým vyjít po dobrém, a proto ji mrzí, že s mojí sestrou nevychází. Já mám rád obě, ale je fakt, že někdy si připadám jako mezi dvěma mlýnskými koly. Nechal bych tomu čas. Alena je takový poděs, já myslím, že až se vybouří, tak k sobě s Mirkou najdou cestu.

Alena 26 let
Odmítla se vyjádřit

pozn.red. Jména v příběhu byla pozměnena

Přečtěte si také:

Reklama