Díky jereniko za váš příspěvek. Když jsem ten začátek četl, mrazilo mne v zádech. Než takovýto rodič, je lepší táta, který chce z kluka něco mít a tlačí na něj. Je tam alespoň ten zájem. A nejlepší je, když jsou tátové a mámy jako vy!

Přeji hezký den, také jsem se rozhodla přispět k dnešnímu tématu :)

Moje maminka chtěla být malířkou

Už jako malá i s pěti sourozenci se dostala do dětského domova, jejich máma se o ně moc nestarala, když jí zlobili nebo vůbec zlobili, zavírala je do sklepa a nechala je tam kolikrát i hodiny….

V dětském domově, ještě tehdy neměli tolik možností, jako už dnešní děti mají, takže nějaké kroužky nepřicházeli v úvahu, což byla pro některé děti pochopitelně škoda.

Proč to píši, je ale to, že chtěla být malířkou, tedy po skončení základní školy si vybrala uměleckou školu se zaměřením na malování, ale bohužel ani to jí neumožnili, automaticky jí přihlásili na obor kuchař-číšník, tím se mamka nakonec vyučila, i když s nechutí.

Maminka pak akorát malovala na talíře, jako dekor, pamatuji si, když jsem byla ještě malá, že si lidé tyto dekory rádi brali, líbilo se mi, jak malovala různé postavičky pohádkových postaviček nebo různé kytičky.

Také malovala na zeď, dodnes ráda vzpomínám na krásné pomalované zdi, ať už u nás v pokojíčku, v kuchyni nebo i na chodbičce.

Škoda, že svůj talent už nevyužila dál, i když by asi mohla, ale měla práci s námi a už tak měla dvě zaměstnání, měla toho moc, za což jí dodnes obdivuji, jak to vše zvládla.

Teď už mám sama děti, jsou ještě malé, ale vím, že až budou chodit do školy, nebudu je do ničeho nutit, ani jim v ničem bránit a rozhodnutí nechám jen na nich, ráda bych, kdyby se spíše zaměřili na sport, ale jsou to holky, tak dají asi přednost umění, ale kdoví, jen to nebude tak, že když chci já, aby to byl sport, a oni budou chtít umění, tak to určitě bude umění, a naopak.

Přeji Všem hezký den :) jerenika
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byli. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama