.

Seriál Fargo není jen remake legendárního filmu

Novinky

Seriál Fargo není jen remake legendárního filmu

Americká filmová kriminálka Fargo bratrů Coenových si od svého uvedení stihla zajistit status kultu. To začíná pomalu platit také o stejnojmenné minisérii, jíž má na svědomí producent a scénárista Noah Hawley. Tomuto tvůrci se i s pomocí bratří Coenových, kteří se podíleli na scénáři, podařilo zdánlivě nemožné, když svou adaptací zdárně navázal na dílo legendární filmovou předlohu z devadesátých let.

d

Ještě před uvedením byl seriál Fargo mnohými pasován do role outsidera a byl mu předpovídán neúspěch. Jak krutě si tito škarohlídové mýlili! Důležité je, že seriál jen tupě nekopíruje film, místo toho jej vhodně adaptuje. Zůstala tak zimní atmosféra i zásadní motivy, jinak jde však o zbrusu nový a od základů přepracovaný počin. Všech deset dílů minisérie tak zhltnete jako malinu. Vypravěčský um Noaha Hawleyho je patrný především z toho, jak skvostně dokáže podávat tak komplikovaný děj plný násilí, ale i břitkého a nenuceného černého humoru. Na druhou stranu jistě velmi pomohla skutečnost, že se na scénáři podíleli také bratři Coenové.

V tomto ohledu má navíc Hawley velké štěstí, že v jeho televizním projektu účinkovala taková plejáda hvězdných jmen v čele s Billy Bob Thorntonem (Smrtící bumerang, Jednoduchý plán) a Martinem Freemanem (Bilbo Pytlík z trilogie Hobit). Ani jeden z nich přitom nehraje žádného klaďase. Zatímco Freeman ztvárňuje ubohého pojišťovacího agenta Lestera Nygaarda, Thornton si střihl roli nájemného vraha. Oba však rozehrávají nadmíru skvostný herecký koncert, a i díky nim je seriál Fargo u publika tak oblíbený. O kvalitě seriálu Fargo pak kromě popularity u diváků svědčí také řada ocenění v čele s Emmy a Zlatými glóby.

sd
Zdroj: tisková zpráva

Synopse seriálu Fargo:

Lester Nygaard (Martin Freeman) je nešťastně ženatý a životní mizérií zmítaný pojišťovák ze zasněženého městečka Bemidji v Minnesotě. Bemidji je typický zapadákov, kde chcípnul pes, to se však změní s příjezdem tajemného cizince Lorne Malva (Billy Bob Thornton), po jehož nástupu na scénu se odehraje série brutálních vražd, jimž padne za oběť také šéf místní policie. A právě tato událost zásadně ovlivní především osud pojišťováka Nygaarda. Jak? To už vám prozrazovat nebudeme.

Fargo můžete sledovat od 28. ledna na stanici AMC.

   
23.01.2015 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme