Novinky

Sektival se letos rozšumí ve čtyřech městech

Milovníci sektů a dobrého jídla budou moci letos objevovat rozmanitost bublinek ve snoubení s nejrůznějšími pokrmy v rámci gastronomického svátku „Sektival“. Festival šumivých vín se odehraje od 3. do 18. června 2017 v pěti desítkách restaurací v Praze, Brně, Plzni a také v Ostravě.

Jednotlivé restaurace připraví s pomocí Davida Krále, dvojnásobného vítěze mistrovství sommelierů ČR, pestrou nabídku jídel a sektů. „Hlavním cílem Sektivalu je představit šumivé víno jako nápoj mnoha podob ve spojení s delikátními pokrmy, jež společně dokáží vytvořit jedinečné chuťové zážitky,“ popisuje akci sommelier David Král. Na návštěvníky tak čekají například lehké a svěží sekty vyráběné Charmatovou metodou, kdy víno druhotně kvasí ve větších nerezových nádobách, nebo ty s plnější chutí vznikající klasickou neboli „šampaňskou“ metodou kvašení v láhvi. Na své si přijdou jak milovníci českých šumivých vín, tak například prosecca.

sekt

Kam na Sektival? Praha, Brno, Plzeň i Ostrava

Festival letos zavítá do padesáti restaurací v Praze, Brně, Plzni i Ostravě. V menu jednotlivých restaurací se objeví jak plnohodnotné menu, tak nejrůznější drobné delikatesy, jako jsou třeba tapas nebo kanapky. Těšit se bude možné třeba na telecí pečeni s marinovanými jahodami a balzamikovou redukcí, hovězí lemon roastbeef s grilovanou zeleninou a pečené plátky brambor s rozmarýnem, či avokádový koktejl s krevetkami, rajčaty a chilli papričkou podávaný s tortila chipsy.

sekt

Když už budete u stolu…

Sommelier David Král doporučuje sekty v kombinaci s pokrmy ochutnávat postupně a porovnávat jednotlivé chutě. „Na párování sektů s jídlem je nejkrásnější vlastní poznávání chuťových odlišností. Proto nejprve doporučuji se napít a vychutnat samotné šumivé víno. Poté si dejte do úst kousek jídla a vnímejte jeho chutě samotné. A až napotřetí vyzkoušejte obojí – sekt i pokrm. Chutě se najednou promění,“ radí David Král.

sekt

Sektival návštěvníkům ukáže různorodost desítek napárovaných sektů, pestrou gastronomii čtyř českých měst a především bude strůjcem noblesní atmosféry a chuťově bohatých zážitků. Příznivci bublinek si budou moci vybrat dle svých preferencí, seznam jednotlivých podniků a jejich sektivalové nabídky bude v průběhu akce dostupný na adrese www.sektival.cz.

   
05.06.2017 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [4] moravačka Aja [*]

  nic pro mě,navíc dalekoSml16Sml16

  superkarma: 0 06.06.2017, 06:13:36
 2. avatar
  [3] man-mimo [*]

  setury — #2 Sml80 já jsem to považoval jen za další překlep Sml24 Což bylo na první pohled nejpravděpodobnější Sml30 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 05.06.2017, 21:03:48
 3. [2] setury [*]

  Sml16 a podle názvu to vypadalo že sekta bude mít karneval Sml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje man-mimo — #3
  superkarma: 0 05.06.2017, 18:38:01
 4. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Tak to bude prima akcička. Zkusíme se někde zastavit Sml59Sml59Sml67

  superkarma: 0 05.06.2017, 16:49:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme