Bulvár

Sehnat dnes dobrou práci? Zázrak!

Dobrý den, asi dnes nikoho nepřekvapí, že sehnat dobrou , slušnou a ještě i dobře placenou práci se rovná skoro zázraku.

Vím o čem mluvím, jsem krátce po mateřské dovolené, a kdybych měla vypisovat kolik pohovorů, schůzek jsem absolvovala, kolik odpovědí a životopisů rozeslala, tak by to vydalo na román.

Výsledek ovšem stál za to.

Podařilo se mi najít " pouze " brigádu, jako recepční, a to sotva na tři měsíce. Navíc bez smlouvy, bez jakýchkoli záruk, že druhý den budu moci přjít znovu. 

Mimochodem chci podotknout, že nejsem nijak náročná, vzala bych i méně kvalifikovanou práci.

Mám středoškolské vzdělání s maturitou, obor všeobecná ekonomika, mám řidičák, zvládám práci na PC, mám základy angličtiny. I to je ale zřejmě v dnešní době málo.

Nedávno jsem se dozvěděla, že mě nevezmou ani jako prodavačku do bufetu, protože nemám dostatečnou kvalifikaci a praxi. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Ale věřím, že nejsem sama s takovými zkušenostmi, je nás určitě více.

Další zkušenost do života - pokud nemáte známé a navíc velmi dobré známé - na dané místo se ani nehlaste.

Vše je otázka protekce a různé výběrové řízení a to dokonce i u státních institucí, jako jsou např. soudy / mám taky osobní zkušenost /, jsou pouhá fraška. Už dopředu jsou vybraní ti, kteří místo získají.

    Taková je bohužel dnešní realita, ale jak z toho ven? ........ 

Zdravím a přeji krásný den.  

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Stoprocentně nejsi zdaleka sama s takovými zkušenostmi. Jak z toho ven? Myslím, že ani nejsi sama, kdo se takto ptá. Sám a jediný bude jednou ten, kdo na to přijde. Držíme palce, určitě to vyjde. M.

Co myslíte, je dnes opravdu zázrak najít práci? Máte dojem, že většina inzerovaných míst je obsazena dřív, než přijde první uchazeč zvenčí? Pište na redakce@zena-in.cz

   
23.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] átéčko [*]

  Zkus se zeptat na rekvalifikační kurzy. Vím, že je to hrozné, sehnat si práci. Syn si myslel, že najde něco hned, ale po půl roce teprve šel na pracák a našel si práci 200km daleko.

  Vím, že s miminem si tohle dovolit nemůžeš. Co tak si založit ageturu na hlídání dětí, v to máš čerstvou praxi.

  superkarma: 0 23.02.2010, 11:55:16
 2. avatar
  [4] cristy.crow [*]

  Dobrá, slušná a dobře placená práce je prosím pěkně co ?

  Vždycky je to přece o nabídce a poptávce a tomu se člověk musí přizpůsobit. Buďto pro mě něco v oboru mají nebo ne a potom se musím pravděpodobně rekvalifikovat.

  Znalost PC, řidičák, základy angličtiny jsou dnes pro vstup na trh práce tak nějak samozřejmostí. A to i na uklízečku.

  A že je všechno přes kontakty ? Tak tomu bylo i za komančů. V tom se doba vůbec nezměnila.

  Ono totiž zůstat na mateřské a nechat se ležet ladem si dnes může málokdo dovolit. Nedej bože při mateřské nepracovat.

  superkarma: 0 23.02.2010, 11:48:23
 3. avatar
  [3] SStream [*]

  Z úhlu pohledu zaměstnavatele nejde ani tak o dosažené vzdělání či obor vzdělání ale právě o praxi. Škola a realita se markantně liší. Všechny moje kamarádky ze školy, jenž se rozhodly jít na vysokou jsou teď buď na mateřské anebo marně již několik let hledají zaměstnání. Dovolím si snad jen jednu radu - ať už máte vzdělání jakékoliv, rozhodněte se, co chcete dělat, co by Vás skutečně bavilo. Pak se nechte zaregistrovat u kvalitní agentury, která poskytuje brigádníky firmám, které potřebují někoho dočasně zastoupit. Téhle služby hodně využívají velké a kvalitní firmy, kde se tolik nevyskytuje protekce... A jejich jména na životopise zní velice slibně, mimochodem pokud práci zvládáte dobře, napíší Vám bez protestů doporučení. Já jsem do téhle praxe investovala prakticky všechno, co jsem na ní vydělala (největší možnosti jsou samozřejmě v Praze, a ta něco stojí), takže jsem holt rok a půl živořila ale vystřídala jsem po dvou týdnech suma sumárum 19 společností a 17 z nich mi napsalo bezvadná doporučení. K tomu zkušenosti právě z těch dvoutýdenních "stáží" hojně využívám dodnes, (ve spoustě případech mi po brigádě nabídli zaměstnání!, já ale hledala doma :-) ) Držím všem palce!

  superkarma: 0 23.02.2010, 11:11:35
 4. avatar
  [2] lalica [*]

  Sml15 Je to pravda, hodně konkurzů se dělá " jen pro formu" a adepti jsou předem vybráni. Známá byla dokonce na konkurzu na uklízečku  na policejní služebnu.  Hodiny jí dusili, jak bude uklízet a čím a nakonec byla vybrána sestra jednoho  ze zaměstnanců služebny.

  Další známý dostal pozvánku na konkurz a zjistil , že v pobočce této firmy, pro kterou byl vybírán vedoucí, je " vyvěšen" na internetu nový vedoucí. Ale výběrové řízení pokračovalo.   Doba opravdu není dobrá stran hledání zaměstnání a to nejen pro mladé, ale také "sátníky".....Vlastně pro kohokoliv.

  superkarma: 0 23.02.2010, 10:30:51
 5. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15Sml79

  superkarma: 0 23.02.2010, 10:18:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme