Milý Richarde a ženy-in!

Myslím, že jsem měla štěstí, na svou šéfovou si nemohu stěžovat.

Starší dáma, plná energie a nápadů. Jsme malý kolektiv v počtu čtyř lidí včetně uklízečky. Naše šéfová nám každé ráno vaří čaj. Bylinkový. Ingredience nechce prozradit! :-) Prý abychom byli zdraví a měli energii na plnění pracovních úkolů. Dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve středu ráno, se koná válečná porada. Co má kdo za nápady, připomínky a tak. Jednou měsíčně pak slezina někde mimo - posezení v restauraci, opékání u táboráku, apod. Honosně je to nazýváno „pracovní porada“, ale jde spíš o neformální posezení a pokec o všem možném, občas i o věcech soukromých.

V kanceláři máme obrovské akvárium, to mě zaujalo hned v den nástupu do firmy. Dobrá věc. Panuje tam obvyklý pracovní chaos a šrumec a je příjemné občas na minutu vypnout a koukat na ryby.

Pracujeme samostatně - občas šéfová nastíní úkol a dál se nestará, je na nás, abychom se s ním popasovali a splnili ho. Tak si mě jednou zavolala a oznámila mi, že odjíždí s mým kolegou Pavlem na nečekanou, ale nutnou služebku. Všechny pracovní schůzky už zrušila a přeložila, až na jednu, která zrušit nejde. Proto vysílá mne, abych tu záležitost vyřídila. Pracovní oběd s klientem a předání návrhů k jeho zakázce k prostudování. Složku s návrhy mi okamžitě předala, takže jsem pohledem na nadpis složky zjistila, že se jedná o jednoho z našich zahraničních klientů.

Namítla jsem, že neumím anglicky ani žblebtnout. „Nikoho jiného tu nemám. Však si nějak poradíte, jste šikovná!“ mínila šéfová s úsměvem a audience byla u konce.

Schůzka se konala na druhý den. Poradila jsem si, co mi zbývalo. Ukecala jsem kamarádku, která angličtinu ovládá, aby mě doprovázela coby tlumočník, schůzka proběhla bez problémů, klient i šéfová byli spokojeni. A já jsem se zapsala do kurzu angličtiny. :-)

Zdraví Lenka.


Milá Lenko,
díky za příspěvek. Je radost mít tak osvícenou šéfovou, jako máte vy! Važte si jí, protože to se hned tak nevidí! Ne že by neexistovaly, ale jsou vzácnější než diamanty! :) Přeji vám hodně spokojených let v práci i v lekcích angličtiny!

Jaký je váš šéf? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama