Magie

Šéf a podřízený Beran

Veselý „hromdopolice“, který se nestraní kolektivu, kde je rád v čele. Divoký, vášnivý, akční a dominantní, ale ne bezohledný.

Překypuje energií, jede bez zastavení, má neuvěřitelný záběr... a najednou se stejně akčně svalí na kanape a v pěti sekundách usne jako špalek. Jo, Beran.

Zkrátka všechno, co Berani dělají, má náboj a jiskru. Jsou nositeli energie.

Podřízený Beran

pKdyž přijde na pracoviště, dupe. Když si jde do kuchyňky udělat kávu, dozajista mu něco spadne.

 „Který pako sem dalo ty vrata, he he!“ ozve se z míst, kde jste právě identifikovali jaderný výbuch. Ryba lekla, Panna nervozně zamlaskala.

Je nenucený, rád vtipkuje a vymýšlí originální kousky, jimiž je ochoten pobavit kolegy.

Plýtvá ovšem trochu energií, a tak se mu může snadno stát, že koncem pracovní doby mele z posledního. Rychle se ale dobije. Mnohdy mu k tomu stačí cesta domů a nějaký akční prožitek.

Beránci jsou svéhlaví, hluční a všechno chtějí zkusit. Jsou bystří, ale neradi se učí. Musí se u toho totiž sedět, a to je velice namáhavé. 

Těžko tuhle raketu potkat jako opraváře hodinek. To by to musel být rovnou orloj, aby jeho ofenzívu přežil, a navíc, na takový orloj je třeba vylézt, a to by ho bavit mohlo.

Titěrná práce pro Skopce není.

Pracovní prostředí Beránků je problém. Beranice jsou podstatně pořádnější než Berani.

Takový Beran bude chaoticky hledat dnešní poštu v té, co přišla před měsícem a kterou ještě ani neotevřel.

Tedy otevřel jen některou. Tu, o které se domníval, že bude zajímavá. Tu nezajímavou odložil patrně se slovy „se na kouknu pak“, „pak“ je v tomto případě synonymem slova „nikdy“.

Když vás Beran pohladí, budete přemýšlet, jestli vás náhodou nechtěl spíš zmlátit.

Je to hromada mužské energie nakoncentrovaná do jednoho člověka, který zpravidla usilovně pracuje na tom, kam s ní.

Beranu je vcelku jedno, jestli jste jeho šéf, nebo vrátný.

Pokud se rozčílí, a že to u něho není nijak složité, seřve vás na jednu hromadu třeba s papežem a následně téměř vyrazí dveře z pantů při pokusu je v tichosti zavřít.

Svou energii často investuje do začátků.

Do začátků čehokoli, hlavně, že je to něco nového. V tom se chová nadřízený i podřízený stejně.

Je neobyčejně vynalézavý, srší nápady a novými záměry. Prakticky plánuje i ve spánku.

Berani bývají optimisté.

Nadřízený Beran

nVládnoucí planetou skopců je Mars. Pokud máte šéfa Berana, máte nadřízeného válečníka, ochotného být kdykoli během minuty v plné polní.

Vy, kdo už ho máte, jistě víte.

Bude se bít nejen za firmu, ale i za zaměstnance, kteří mu za to budou stát.

V podstatě na něm, pokud mu o to zrovna nejde, ani nepoznáte, jestli jste jeho srdci blízcí, nebo ne.

Poznáte to až na výplatní pásce nebo na podnikovém večírku. Jakmile se totiž ocitne mimo své teritorium firmy, začne se chovat spontánně.

Mezi jeho oblíbence budou určitě patřit Lvi, nepohrdne Vodnářem a má na pracovišti zvláštní slabost pro ženy ve Střelci.

Domů si Berani často berou Štírky. Manželství je pak opravdu pro oba bojovým polem. Oheň hasí v ložnici velice akčně.

Pracovní porady pod vedením Beranů těžko vydýchají Ryba a Panna.

Jeho přeskakování z tématu na téma, neschopnost při mluvení sedět, tedy neustále korzování sem tam a přerušování právě hovořících pracovníků Panna pokládá za neslušné, Ryba mu dá nulu za umělecký dojem.

Kozoroh mu patrně předloží své návrhy písemně.

Užije si se Lvy a Vodnáři či Střelci. Do rozhovoru se zapojí i Býk, ovšem pokud ho Beran přeruší, urazí se.

Zvykněte si, že váš nadřízený občas nepřemýšlí o tom, co říká. Nestíhá to.

Bývá roztomile neohrabaný. Beran vyniká schopností pojmenovat věci přesně tak, jak jsou, a ještě navíc si k tomu vybrat tu pravou chvíli.

Jejich upřímnost je bezelstná, i když někdy i bolí.

Jejich otázky jsou přesně směrované.

Může se vám stát, že po ranním rozhovoru s Beranem budete celý den přemýšlet, jestli ho nevychovával mladší sourozenec.

Odpusťte mu to.

Jestli někdo umí postavit na nohy i nefungující zatuchlou firmičku a začít třeba v továrně na prezervativy pěstovat žížaly, během půl roku vydělávat a dát práci dalším stovkám lidí, pak je to Beran.

V tenhle moment ale potřebuje zemitého managera, dobrou účetní, zemitou sekretářku, nejraději v Panně či Kozorohu, a spolehlivý tým, který bude celý chod hlídat za něj.

Jakmile zjistí že „to nějak drhne“, přejde třeba ze dne na den na výrobu zvonků na koloběžky.

Chcete-li si ho naklonit?

Buďte rychlí, smějte se jeho vtípkům a občas mu pochvalte nějaký plán.

Je ješitný a miluje publikum.

Beranův pracovní názor na

Kozorohy – Trochu pomalu mluví, většinou vím, co chce říct, ale pokud jde o práci, nemohu si stěžovat.

Vodnáře – Jeho vyprávění je poutavé a možná bych se rád i některých akciček zúčastnil. Jeho pracovní tempo mi sedí, někdy mě rozčiluje, ale vyjdu s ním.

Ryby – Já tohohle bohéma asi nikdy nepochopím, ale nemohl jsem udělat lépe než ho umístit na místo grafika. „Kam na ty nápady chodí?“ No tak tam, co já, asi fakt ne.

Berany – Musím si vyčíhat, až se bude nadechovat, abych se dostal ke slovu. „Ty brďo, on se nenadechuje! Hej! teď já!“

Býky – Zřejmě ho naučili mluvit jen v holých větách. Nudím se, ale jeho práci nemusím nikdy kontrolovat.

Blížence – Jednou ho zabiju. Bude to ve chvíli, kdy se přestanu kontrolovat. Jak to, že se to nestalo už včera? Aha, protože to jsem s ním byl na tom bowlingu. Jo, to bylo fakt super.

Raky – Proč mám dojem, že každý den ráno přichází do práce rovnou z pohřbu? Nechápu, že ještě žije, když má pořád nějaké zdravotní komplikace. Proboha, už jde – takže, co mu zase kdo udělal?

Lvy – Až tenhle komik, co snad nic nebere vážně, jednou dospěje, tak se asi půjdu opít. Na každý pád je dobře, že se zabývá právě marketingem. Lepšího herce tam nemohli dát.

Panny – A proč mám proboha podepisovat tolik papírů? Proč nešetříte lesy paní účetní? Na tohle nám úplně stačila půlka A4. Cože? Směrnice? A kdo to probůh vymyslel?

Váhy – Než mi tohle ta osoba vysvětlí, tak mi buď upadnou uši, jak je pořád napínám, abych slyšel, nebo si okoušu nehty až k loktům. Ale že se umí nosit tím prostorem. To zase ano!

Štíry – Stejně si myslím, že ten její tajemný úsměv je známkou toho, že připravuje nějakou lumpárnu. Tutově stála modelem na Monu Lisu. Zajímavý člověk, jen kdybych z něho neměl tak svíravý pocit nedůvěry.

Střelce – Má nasazení i elán. Včera jsem měl sice pocit, že ho za ty sarkastické poznámky inzultuji, ale už jsem vychladl. Tedy ale své auto bych mu nepůjčil. To si ho raději omotám kolem sloupu sám.

Mnoho Skopců trpí bolestmi hlavy. Často už od dětství.

Mohli jste si nastudovat

   
15.04.2010 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [9] Ei.lin [*]

  Tak Beran je manžel, řekla bych že v zásadě to sedí, akorát teda ten vztah k býkovi, kterej jsem já, je u nás úplně jinakSml80. Jednak se věčně rozčiluje, že furt mluvim rozvláčně a dokola o tom samym, a že mu pořád a pořád skáču do řečiSml30. A kontroluje mne furt a vždycky něco najde, a hned mně na to upozorní. "Miláčku, proč je v kuchyni zas takovej bordel, to to nemůžeš rovnou naskládat do myčky? A co ten pytlík od čaje, proč ho rovnou nevyhodíš?" "Vyhodim ho až se ten čaj dolouhuje!" "Ne, ty ho tu pak zapomeš! A čaj je už určitě přelouhovanej. A proč zas přetejká ten koš?... A proč do koše rovnou nedáš novej pytel....."

  ... tak teď akorát nevim jestli on je divnej pořádku milovnej beran, nebo já jsem tak divnej bordelářskej a ukecanej bejkSml30

  superkarma: 0 21.04.2010, 17:31:15
 2. avatar
  [8] risina [*]

  Jsem Beran a vzheldem k tomu, jaký jsem bordělář, budu asi chlap. A s tím rámusem a pohybem ve stylu "hrom do police" - v práci mi to ani nevytýkají, za to dome nesnášejí, když někdy vstávám dřív než ostatní - vždycky všechyn probudím  nešikovně zavíranými dveřmi, hrníčky vypadlými z ruky, přišlápnutím spícího kocoura apod. Sml22

  superkarma: 0 19.04.2010, 23:26:05
 3. avatar
  [7] paníliška [*]

  Míšo, tak v tomhle popisu jsem se našla. Ty mě znáš? Sml52 Jako podřízený trpím, nejradši dělám sama a mám to štěstí, že můžu a změnu k životu taky nutně potřebuji. atd., atd. Sml57 Akorát ta hlava mě taky nebolí.

  superkarma: 0 16.04.2010, 11:56:00
 4. avatar
  [6] Radka27 [*]

  Jsem chovatelkou jednoho berana. Sml16 Jeho fyzická konstituce odpovídá fotografii, jen ty rohy si musím přimyslet. Sml52 Nevinnými hláškami a mimovolnými  trefnými prohlášeními o věcech mně rozesmívá od prvního setkání, já ho neustále svojí náročností provokuji k inovacím. Zažila jsem ho v roli podřízeného a nyní šéfa v jeho zaměstnání a musím říct, že to sedí. Za minutu v plné polní, schopen změny z minuty na minutu, do firmy denně přináší málem patenty...Sml30 Jen se mi občas to šéfování snaží tahat domů, takže nám to třeská oheň o oheň.  Možná si o mně jako o lvu myslí, že jsem šašek, ale ať si myslí, hlavně že já úplně přesně vím, jak ho dostat tam kde ho chci mít. Sml32

  superkarma: 0 15.04.2010, 20:48:05
 5. [5] Rikina [*]

  Michaela Kudláčková — #3 toť. Sml57 Někde se přece ta beraní povaha projevit musí, a když to nelze v práci... Sml24 

  superkarma: 0 15.04.2010, 16:57:08
 6. avatar
  [4] moula [*]

  S berankem mam znacne zkusenosti a tohle sedí. Svou neutuchající energií a elánem dokáže nabít okolí, ale i " zabít" jednou ranou, dobře mířenou, když se mu zachce podniknout likvidaci něčeho, s čím si neví zrovna rady. Ale nudit se s ním nejde ani náhodou. Přežít vedle něj taky nejde ani náhodou, jste-li býk.

  superkarma: 0 15.04.2010, 16:42:43
 7. avatar
  [3] Michaela Kudláčková [*]

  Rikina — #2 ..velmi správně - hlavně velmi důrazně! Jako správný SKOPECSml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  superkarma: 0 15.04.2010, 14:33:13
 8. [2] Rikina [*]

  Jeden Beran se hlásí zde. Sml24 Už jsem byla i šéf, i podřízený, v mnoha různých variantách. Ale důrazně se ohrazuji proti zde podsouvaným charakteristikám, nebo alespoň většině z nich. Do práce mi nikdo hluk a chaos tahat nebude, tam se věci řeší tiše, klidně, systematicky, rychle a účelně. Publikum u toho bejt nemusí, to leda překáží a blbě kibicuje. Sml57 No a k větě poslední -zaplať soudruh bůh, nikdá mě hlava nebolívala, natož od dětství.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #3
  superkarma: 0 15.04.2010, 13:50:14
 9. avatar
  [1] koryna [*]

  Moc pěkné Míšo Sml59Sml67 sice beran nejsem ale jednoho znám.Tohle znamení se mi moc líbí,má skvělou energii Sml22

  Tahle energie mě moc nabíjí,stačí potkat ráno beránka a jsem nabitá na celý den Sml16

  superkarma: 0 15.04.2010, 12:14:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme