darkovy kos

Možná i vy patříte mezi ty, kteří oceňují praktické dárky. A možná rozdáváte dárky určené k okamžité spotřebě, jako například potravinové dárkové koše. Pak by se vám mohlo hodit naše dárkové sedmero pro netradiční dárky z masných výrobků.

  1. Při výběru vhodného gurmánského dárku je třeba se nejprve zamyslet, do jaké věkové kategorie obdarovaný spadá. Jedna uzenina je vhodná pro rodiče, jiná pro prarodiče, někteří z přátel preferují spíše masové dobroty, jiní si potrpí na sladké.
  2. Určitě je třeba zjistit, jaký masný výrobek sám dotyčný preferuje. Každý máme jinou chuť a tak někdo si raději dá jemnou dušenou šunku, druhý zase pikantně kořeněné klobásky.
    Tip: Vybrané uzeninové pochoutky můžete vhodně doplnit baleným pečivem, či oblíbeným typem chleba obdarovaného.
  3. Ačkoliv se jedná o přípravu netradičního masného dárku, byla by určitě chyba opomenout i jiné potraviny, se kterými se dají uzeniny kombinovat. Chuťově i barevně se skvěle hodí zelenina, a to jak kořenová (například ředkvička) tak i listová (svěží saláty). Samozřejmostí je nevšední pečivo s atraktivním vzhledem.
  4. V dárkovém balení pro rodiče středního věku by určitě nemělo chybět hned několik různých, chuťově pestrých a kvalitních uzenin. K nim se hodí příloha ve formě nakládaných oliv či pikantních papriček a láhev dobrého vína.
  5. darkovy kos Při přípravě balíčku pro seniory bychom měli volit obecně spíše měkčí uzeniny. To samé platí i pro výběr čerstvého pečiva a dalších eventuálních příloh. Celkový dojem dárkového koše zvedne také hezky zabalený balíček s vánočním cukrovím.
  6. Při aranžování dárkového koše popusťte uzdu své fantazii a barevně celý set slaďte. Samotný koš můžete ozdobit třeba mašlí, dekorací ze suché slámy, květinou či vánočním motivem. Aranžovat můžete i samotné uzeniny. Například salám mnohem lépe vynikne překrojený dlouhý šikmým řezem.
  7. Malý dárek navíc udělá radost každému. Lístek do kina či divadla, na které se rodiče již delší dobu chystají, je určitě tím vhodným a originálním zpestřením, které ocení. Dědečka s babičkou zase určitě potěší hezké prostírání či něco, co vyrobily děti ve škole nebo doma ve volném čase a hlavně s láskou.
Reklama