Jak si s dnešním tématem poradila čtenářka s nickem Tana M? To si přečtěte v jejím vtipném příspěvku, za který děkujeme.

Pěkné zasněžené ráno. Co dáma na veřejnosti nedělá.. Veřejnost je pro mně zaměstnání, tramvaj, blázinec, škola, benzínka, nákupní centrum.

1.V zaměstnání jsme podstatnou část svého života. Každý šéf , i ten i náš by si představoval , za málo peněž hodně muziky. Zaručeně muziku typu "Lady GAGA". Se vším všudy i s tou výpravou.

-Řiď se starým českým příslovím, že co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a celý zítřek budeš mít volno.
-Neotravuj šéfa domáháním se své výplaty. Má důležitější starosti. Řídí celý podnik a malichernost, jako je tvá výplata, je pro něho nepodstatnou a prach sprostou záležitostí. Dělej ze sebe , že ti to nevadí, že jsi vlastně a v podstatě "lidumilost naivní".

Uvědom si, že i když tě nadřízený pošle do*pr......, *nesmíš a hlavně nemůžeš ihned opustit pracoviště. Nadprůměrně inteligentní jedinci si mohou docela dobře představit jak ta *prkenná podlaha* vypadá. U počítačů dřepíme celé dny i noci.
-Nemlať do klávesnice. Tu to nebolí. Léčení počítačových virů přenechávej zásadně odborníkům.
2. V blázinci.
-Když se tíhou problémů a doby dostaneš do blázince, chovej se spořádaně..
-Při první návštěvě v blázinci se vždy slušně představ (např. "Dobrý den, já jsem květinka, kapitán Morgan, žárovka")Pokud se ti na takovéto představení dostane odpovědi typu: "Těší mě, já jsem , kaktus. pirát z karibiku, hromosvod!", zřejmě jsi dosud nenarazila na službu konajícího lékaře. Ten je zavalen prací a sněním o výjezdu do Německa nebo Anglie, kde by jeho práce byla mnohonásobně spravedlivě oceněná.. Uvědom si že většina lékařů pracuje za nominální mzdu , ve 12 až 16 hodinových směnách.V tomto typu zařízení se chovej zásadně jako pravá dáma .-Neskákej z oken, na kterých jsou mříže.!
3.V tramvaji nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo, odpočívej tak dlouho, jak to jde .Až budeš stará, tak už si nesedneš! Nikdo tě stejně nepustí.

4.Ve škole, na základce, na střední, na vysoké škole. Platí obecná zásada pro dívky. Nikdy se učitelů nevyptávej na podrobnosti. Třeba při fyzice. Zásadně nevyskakuj z lavice a neptej se učitele na princip "jak funguje magnetická rezonance". Zcela zaručeně by se i pan učitel do MRI zapletl. Při hodinách německého jazyka nepokládej učitelce zbytečné otázky, na příčiny rozpadů třetí říše a podobné ptákoviny. Učitelku němčiny Gertrudu, nebo Hermínu ...by jsi jen zbytečně naštvala. A ty jsi předci slušně vychovaná slečna. -Na vysoké škole, se nikdy nepřihlašuj na "předtermíny". Učitel je jenom člověk a myslí si o před termínech své. Uff....zas další šprtka".

5..Mezi bezdomovci a sociálně slabšími spoluobčany
-Ze zásady nezpívej českou hymnu, která by vzhledem k prvnímu partu mohla být velkou provokací. Pozor na to!

-V zimě si nepleť bezdomovce se sněhulákem. Tyto záměny končí vetšinou tragicky.

6. U benzinky Když čerpáš natural 98, uvědom si že je to nejdražší benzin na světě..Pokud jdeš platit ke kase, odmítej zásadně různé *promo akce*, typu za 400 litrů benzínů, jedna malá klíčenka, nebo méďa béda. U bezinek se taky zdržují lovci žen, který si krátí čas tím, aby ulovili nějakou kořist na krátké zimní večery. Následky jsou víc než známé.

7. V nákupním centru. Dlouho se zde nezdržuj, nevíš jakému magorovi nebo slabšímu spoluobčanovi prasknou nervy a on si jde vylévat svojí zlost do OC.

To je zhruba pár zásad, co dělat a nedělat na veřejnosti, aby jsme nepřekročili pravidla bontonu a slušného chování..

Ahoj! zdravím všechny dámy , které vědí, co je možné a nemožné na veřejností dělat.!

Vysvětlivky:

MRI* Magnetická rezonance
OC -Obchodní centrum
Lady GAGA -transformer
promo akce........ medvídek Béda, klíčenka, malé plechové hrací autíčko.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jestlipak se podle svých zásad řídíte?

Která ze sedmi zásad Tany M se vám nejvíc zamlouvá? Přidaly byste nějakou? Máte také nějaký vlastní kodex slušného chování? Daří se vám ho dodržovat? Co vám vštěpovala maminka, když jste byla malá? Co slušné děvče nedělá? Brala jste si její rady k srdci? Napište nám, dnešní téma je široké a můžete ho pojmout libovolně.

Na vaše příspěveky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama