Druhá tvář lásky je ošemetná. Člověk je napřed vlastně rád, že k němu druhý vzhlíží, že ho obdivuje. Jenže pokud se stane modlou, časem přijde na to, že protějšek ho vůbec nevidí reálně…

 

Ona je prostě dokonalá!

Nikdo není dokonalý a každý má své chyby. Jenže druhý má někdy zafixovanou představu, že ten, koho si našel, postrádá jakékoli zápory. Jeho pohled nemá reálný vjem a druhého to dostává do pocitu, že ho vlastně nemiluje takového, jaký je.

Je uchvácený vaší postavou, inteligencí, schopnostmi...

Vaše oči jsou studnou, kam padá, jsou krásné. Nikdo nemá takové.
(Už jste viděla menší pytle pod očima, ale když jinak nedá...)

Nohy by vám mohla závidět i modelka.
(Tedy z vašeho vlastního pohledu máte trochu rachitická kolena, ale když myslí...)

Vaše vlasy jsou přesně ty, které mají víly.
(No, vy máte pocit, že konečky jsou roztřepené a že se na nich podepsalo několik trvalých přelivů domácího provedení.)

Všechno na vás je dokonalou souhrou krásy a dokonalosti. Jste jako antická socha.
(Víte o spoustě nedostatků, které byste změnila, ale jinak to ujde a hlavně je prima, že se mu líbíte.)

Jste nejlepší kuchařka na světě. Vaše jídlo, je hotová mana.
(Včera jste vyrobila úchvatný „samopek“ z kuřete v troubě. Letěla jste koupit jiné, protože předtím hlásal do telefonu, že to kuře bude tutově to nejlepší, co kdy jedl. Zpronevěřit se jeho představě a sestoupit z podstavce mezi smrtelníky?! Raději jste se málem uštvala.)

Mozek hodný formaldehydu?

Jste nejchytřejší ze všech a Šalamoun je proti vám ubohý žabař.
(S odřenýma ušima jste odmaturovala, ale jste na to celkem pyšná. Chtěla jste na výšku, jenže to nevyšlo. To ale on ví.)

V práci jste nepostradatelná. Nikdo nemá vaše schopnosti.
(Proboha, jsou tam přece specialisté a fachmani – nemáte takové ambice a nemyslíte si, že by se to bez vás neobešlo, ale svou práci máte ráda. Copak to nestačí?)

Se vším si víte rady a vaše slovo je svaté. Nemýlíte se.
(No, zrovna včera jste si nevěděla rady s obyčejnou prkotinou. Poradil vám brácha. Ráda byste se zeptala JEHO, jenže copak to jde, když má pocit, že jste nadčlověk?)

Na soklu je smutno

A tak časem dojdete k poznání, že si vás postavil na podstavec a že trůníte proti své vůli někde u nebeské brány a on vás jen opěvuje a obdivuje. Slepě vynáší do výše vaše klady a naprosto nevnímá, že jste obyčejný člověk, který dělá chyby. Že vlastně nemůžete říct, že jste něco zkazila, protože byste se vyhoupla z formy, kterou vám uplácal.

Kladete na sebe obrovské nároky, protože se bojíte zklamat. Jakýkoli nedostatek nebo chybu časem pokládáte za selhání, máte obavu, abyste neudělala něco, čím byste vybočila... kryjete chyby a jednáte tajně...
NENÍ TO VAŠE VINA!

Dojdete k poznání, že nemiluje vás takovou, jaká jste, ale nějaký svůj přelud, který si o vás vytvořil. Prakticky vás nezná. Logicky si připadáte cizí a na podstavci je vám smutno. Svěříte se kamarádce, a ta vás oblaží slovy: „Člověče, buď ráda, vždyť on na tobě nevidí žádnou mouchu!“ Jenže právě fakt, že nevidí vaše zápory, vás staví do nepříjemné situace, protože nejste taková. Vy nejste Bohyně, jak říká.

Některé své drobné nedostatky máte dokonce i ráda. Nemáte ponětí, kde vzal to, co si o vás myslí, a není vám to příjemné.

Když sestoupíte z podstavce, tak vás snad ani nepozná.

Čím výš vás staví, tím je vám dál. Je tohle vůbec láska?
Je. Láska má přece hodně tváří. Tvář jeho lásky z vás má ovšem jen jméno.

Co teď? Zkuste poradit slečně, jejíž identitu jsem na její přání neuvedla. Znáte podobný vztah?

Přečtěte si také o první tváři lásky: Zamilovaný do pocitu!

 

Reklama