Brzy budou vánoce a s nimi se na televizní obrazovky vrátí naše nejkrásnější pohádky. A k pohádkám patří princezny. Kdybychom měli tipovat, která z princezen je nejkrásnější, asi bychom se shodli na jedné, ale o to dnes nejde.

Princezny v pohádkách pro nás zůstanou navždy krásné a mladé, i když jejich představitelkám utíká čas stejně nemilosrdně jako nám. Podívejte se na naše nejznámější princezny. Jak vypadaly na filmovém plátně a jak dnes. Možná jim něco z toho pohádkového kouzla přece jen zůstalo. Ani léta jim neubrala na půvabu. Umí stárnout s grácií a šarmem pravých královen.

Alena Vránová

Pyšná princezna byla jedna z prvních pohádek, které jsem jako malá holka viděla, a můžu ji vidět dodnes. Kráse princezny Krasomily jsem ale přišla na chuť až mnohem později. Jako dítěti se mi moc nelíbila a nesplňovala moje představy o tom, jak by měla vypadat krásná princezna. Až postupem času jsem musela uznat, že Alena Vránová s vosím pasem a neposlušnou kadeří vlasů u čela je opravdová krasavice.

Alena Vránová

Marie Kyselková

Princezna se zlatou hvězdou na čele. Tato pohádka mě sice nijak zvlášť nezaujala, protože byla ve verších, ale byla by škoda ji nezařadit do našich TOP princeznovských pohádek.

Podařilo se mi vypátrat jedinou fotku současné Marie Kyselové, ale nemůžeme ji zveřejnit. Můžete se na ni podívat ZDE

Helena Vondráčková

Šíleně smutná princezna. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Roli princezny si zahrála zpěvačka Helena Vondráčková. Tenkrát to bylo překvapivé, ale zároveň velmi moderní pojetí pohádky i princezny.

Helena Vondráčková

Magda Vášáryová

Byla nejen křehkou a nezapomenutelnou princeznou v pohádce Princ Bajaja, ale i filmovou Rusalkou a Mahulenou v Radúzovi a Mahuleně.

Magda Vašáryová

Zdena Studénková

Tato krásná slovenská herečka nebyla sice princeznou v pravém slova smyslu, ale myslím, že by neměla chybět na našem výčtu nejkrásnějších filmových princezen. Panna a Netvor. Svou krásou a dobrým srdcem vrátila zakletému princi lidskou podobu.

Zdenka Studénková

Libuše Šafránková

si zahrála hned několik princezen, i když její chudá Popelka bude nepřekonatelná. Podívejte se na ukázku

Libuše Šafránková

Malá mořská víla. V této krásné pohádce ztvárnila „pozemskou“princeznu a stala se konkurentkou Malé mořské víle, své mladší sestře Miroslavě Šafránkové.

Třetí princ. V této pohádce si zahrála dvojroli Princezen z Diamantových hor a opět zúročila svou krásu a umění jízdy na koni. Jejím filmovým partnerem nebyl nikdo jiný než Pavel Trávníček.  

Princ a Večernice. Kdo jiný mohl hrát překrásnou hvězdu a zároveň sestru Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka než krásná Libuška Šafránková?

Ivana Andrlová

...byla spíš televizní princeznou. I když její filmová princezna s brýlemi v pohádce Princ a Večernice byla moc roztomilá. Její princezny byly vždy tak trochu jiné. Moderní, emancipované a měly pro strach uděláno. Připomeňme si její nezapomenutelnou princeznu v pohádce Princové jsou na draka. A mladou královnu ve dvoudílné pohádce Co takhle svatba princi a Ať přiletí čáp, královno

Ivana Andrlová

Foto: Ivana Andrlová Matěj Baťha, Helena Vondráčková, Michal Protivanský, ostatní ISIFA.com

Která princezna umí podle vás nejlépe stárnout?

Reklama