.

Sedm dní v Egyptě: Historie, památky a zajímavé tipy

Cestování

Sedm dní v Egyptě: Historie, památky a zajímavé tipy

 

Pohráváte si s myšlenkou, že byste se také ráda podívala do tak fascinující země, jakou je Egypt? Pokud ano, pak vám dnešní článeček jistě přijde vhod.
Dnes vás milosrdně ušetřím svých historek z této fantastické dovolené ;o) a nabídnu vám několik zajímavostí, tipů a nápadů ....

 

Možná se pro vás stanou inspirací, možná vám pomohou při rozhodování, kam vyrazit letos nebo příští rok na dovolenou...

 

 

Víte - nevíte o Hurghadě?

Hurghada byla kdysi malým rybářským městečkem, které ani vzdáleně nepřipomínalo tak kouzelné a pohádkově krásné letovisko, jakým je dnes. Leží přímo na pobřeží Rudého moře a věřte, že toto místo se dá lehce a bez zaváhání přirovnat k ráji.

 

Díky celoročně slunečnému počasí již zlákala ke své návštěvě tisíce turistů. Hurghada leží v příhodné vzdálenosti od většiny slavných staroegyptských památek, a je proto vhodným výchozím místem pro absolvování některého z mnoha vícedenních zájezdů do Luxoru, Karnaku, Káhiry a Gízy či jiných zajímavých míst.

 

Pokud právě vy patříte mezi milovníky šnorchlování, přijdete si opravdu na své. Rudé moře ukrývá skutečné poklady přírody, a díky průzračné vodě se vám naskytne jedinečný pohled na podmořský svět.

 

Fantastické pláže přímo vábí k odpočinku, ke koupání, k relaxaci, kterou často tolik potřebujeme...

Ale pochopitelně ne pro každého je smyslem dovolené ležet jen a jen na pláži a slunit se. Mnozí z nás milují tajemství historie, poznávají se zájmem krásná místa a nechají se zlákat na jedinečné výlety.

 

V případě, že budete trávit dovolenou s CK Fischer, skutečně si přijdete na své... Tato CK Vám totiž nabídne nepřeberné množství výletů, které jsou skutečnou lahůdkou pro všechny nadšence cestování či pro milovníky historie...

 

Například jednodenní výlet do Káhiry je zážitkem, na který se nedá zapomenout.
Návštěva pyramid a Sfingy v Gize, Egyptské muzeum či velký bazar Khán el Khalílí bude pro mnohé rekreanty báječným zpestřením dovolené!

 

Pokud vám skutečně nevadí cestování, pak jistě neodoláte nabídce na dvoudenní výlet do Káhiry. Zde se opět můžete těšit na pyramidy, Sfingu i muzeum, ale navíc si vychutnáte pohled na Alabastrovou mešitu na Citadele. Tento výlet skutečně doporučuji všem milovníkům historie. Nechat si ho ujít, to by byla věčná škoda...

 

A co byste řekli na takový výlet do Luxoru? S CK Fischer to není žádný problém! Memnonovy kolosy, Hatšepsovetin chrám nebo Údolí králů vás doslova chytne za srdce.

 

Všechny tyto výlety jsou pochopitelně s českým průvodcem, čili prohlídky si skutečně vychutnáte až do dna....

 

Láká vás moře? Milujete onen kouzelný život pod mořskou hladinou? Díky Žluté ponorce Sindbad (na kterou se dostanete lodí) se vám naskytne jedinečný pohled na krásu Rudého moře. Rostliny, podivuhodně zbarvené ryby, korály... to vše můžete vidět na vlastní oči, mít tuto nádheru téměř na dosah!

Tento výlet bude jistě fantastickým zážitkem i pro vaše děti.

 

Říkáte, že byste rádi zkusili potápění? Pak i na vás CK Fischer myslela! Potápění je určeno jak pro držitele potápěčských průkazů, tak i pro začátečníky. Ti z vás, kteří doposud o potápění jen snili, mohou využít teoretické i praktické přípravy a vyzkoušet si ponor u korálových útesů v okolí Hurghady. Lákavá nabídka, že? ;o)

 

Ale skutečnou lahůdku jsem si pro vás připravila až na samý závěr článku.

Umíte si představit, jak vypadá ve skutečnosti taková poušť? Přemýšlíte, jaké to asi je, stát na poušti a pohlížet jen na nekonečné závěje písku? A co teprve takový pohled na noční oblohu na poušti! To je nádhera!

A právě tuto nádheru můžete vidět na vlastní oči, pokud využijete nabídku, která nese název Za kouzlem pouště.

 

Zkrátka a dobře, pokud toužíte po dovolené, která vám navždy zůstane v srdci, Hurghada je tím pravým místem.

 

A pokud stále ještě váháte či vás napadají otázky, na které marně hledáte odpověď, obraťte se bez obav na ochotné pracovníky CK Fischer, kteří vám rádi zodpoví veškeré vaše dotazy.

 

Informace získáte 24 hodin denně na bezplatné lince péče o zákazníky tel.:  800 12 10 10, na internetových stránkách www.fischer.cz, nebo můžete psát na e-mail: info@fischer.cz

 

   
30.08.2005 - Zahraničí - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [28] Vivian [*]

  Já někde četla, že zrovna Hurghada je dost daleko od pyramid...
  Mě by docela lákalo to potápko, můj potápěčský průkaz už dlooouho zahálí Ale do Egypta se kvůli tomu nepoharcuju, ony i české hlubiny jsou velmi zajímavé

  superkarma: 0 30.08.2005, 22:01:06
 2. avatar
  [26] Danka22 [*]

  Rodiče mého tam byli letos.Byli naprosto nadšeni.Jen je šokovala procházka do města,které je za branami areálu. Dospěli k názoru,že letovisko je ''Zlatou klecí v bordelu''.Děti tam prý po nich škemrali jídlo a peníze.Penězům se tam říká bakšiš nebo tak nějak.

  superkarma: 0 30.08.2005, 14:50:49
 3. avatar
  [23] nikinik [*]

  vikina007: ...a vidíš, já ho mám a stejněje mi to platný. Zkrátka se penízky sypou do stavby a já si užívám NA MALTĚ, vlastně s maltou

  superkarma: 0 30.08.2005, 13:42:46
 4. [22] teka [*]

  V Egyptě jsem byla a vřele doporučuji je to nádhera - akorát s CK Fischer bych nejela, neboť mají zájezdy a výlety mnohem dražší. Doporučiji Exim Tours

  superkarma: 0 30.08.2005, 12:55:16
 5. avatar
  [21] Trinii [*]

  No mě Egypt nikdy nelákal, ani pyramidy...ale z těchhle moc dobře napsaných článků mám pocit, že tam musí být fakt krásně tak snad si někdy dovolenou naplánujeme zrovna v Egyptě.

  superkarma: 0 30.08.2005, 12:37:30
 6. [17] a.... [*]

  HEZKÝ!!!Ale s ck. Fischer tam fakt nepojedu, kdyžtak by si vybrala ck. FIRO tour
  a o tý "příhodný vzdálenost" Hurghady od staroegyptských památek bych si dovolila polemizovat...

  superkarma: 0 30.08.2005, 11:22:58
 7. avatar
  [16] Hanice [*]

  Mně by bylo jedno, jestli jedu do Egypta, Tunisu nebo Tahiti. Hlavně trochu sluníčka a prodloužit léto bych si ctěla :-(! Po dovolené jsem vpadla do pracovního kolotoče a teprve nyní bude sluníčko, prosedím ho v kanceláři. Úplně mě to rozlítostnilo to počteníčko. Opalování, koupání, výlet na poušť a tu ponorku bych taky volila! Za rok máme výročí, uvidíme, třeba mě manžel pozve. Asi mu to poradím.

  superkarma: 0 30.08.2005, 11:06:24
 8. [13] hajcena [*]

  V Egyptě jsem loni strávila svatební cestu - 15 dní, velky poznávací okruh. Tak nádhernou dovolenou jsem ještě nezažila (ale zároveň ani tak drahou ). Jinak výhrady mám pouze ohledně města Hurghady, která je na můj vkus příliš rozestavěná a nedostavěná. Ale stačí vyjet tak 15-20 km jakýmkoliv směrem a jsou tam nádherné resorty u ještě krásnějšího moře. A Kahira, pyramidy, Luxor, Karnak, Abu Simbel,Edfu, Kom Ombo nebo šnorchlování uprostřed moře na korálových útesech.....aaaaach, co vám budu povídat !

  superkarma: 0 30.08.2005, 10:28:59
 9. [12] mamoutek [*]

  fakt pěkná dovolená, vikina007: třeba se nějaký sponzor najde?, se mnou pro změnu nechce drahá polovička nikam, že by ho z toho klepla pepka

  superkarma: 0 30.08.2005, 10:15:46
 10. avatar
  [10] nikinik [*]

  krásně se to čte, obvzlášť, když vím, že i když je to pro mě vysněná dovolená, je zároveň pro mě i nedosažitelná a asi nebudu mít možnost se tam podívat

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:58:10
 11. [8] Ivča [*]

  V Egyptě jsme s manželem byli loni i letos a příští rok plánujeme opáčko. Byly to nejkrásnější dovolené. Loni El Gouna a letos Makadi Bei, moře a v nich korály nemají chybu. Památky jsou jedinečné. Horka se nemusí nikdo bát ani v letních měsících. prostě paráda - všem doporučuji.

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:57:51
 12. avatar
  [7] bokul [*]

  Marketo, diky opravdu za vsechny ctenarky - je to pekne a srozumitelne shrnute a jiste to prijde vhod potencionalnim navstevnicicm Egypta. Priznam se, ze po minulem vikendu si spise pohravam s myslenkou, jak jeste vice poznat nasi vlast a jak zachranit nektere opravdu monumentalni pamatky... Byla bych opravdu stastna, kdyby se mi to jednou podarilo. Takze, na Egypt - ani myslenka.

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:54:46
 13. avatar
  [6] Ryta [*]

  Taky by mě nemusel nikdo dlouho přemlouvat. Mamina byla v Egyptě tuším před rokem a nemohla si to vynachválit. Museli mít, ale zásoby nějakého toho destilátu aby všechno neprozáchodovali

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:50:06
 14. avatar
  [5] houserop [*]

  Báječná reklama. Hurghada je ošklivé městečko u moře bez jakékoliv atmosféry s hotely nasekanými za sebou . Všude spousta obchodníků, kteří otravují a občas i ošahávají ženské. Z Hurghady je všude daleko, do Káhiry asi 6 hodin, do Luxoru 4. Pokud Vás zajímá Egypt, neplánujte dovolenou jenom v Hurghadě, ale poznávačku. Nejpříjemnější lidi jsou úplně na jihu, v Asuánu, tam už jsou Nubijci a ne otravní arabové.
  Ale kromě Hurghady je Egypt moc zajímavý, pyramidy jsou úžasné, výlet do pouště, Abu Simbel, Asuánská přehrada, feluky na Nilu, výlet na Giftun - to všechno stojí za shlídnutí, doporučuju

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:50:04
 15. avatar
  [3] pavlistranska [*]

  Což o to,taky bych ráda jela za kouzlem pouště,ale bohužel na to letos nejsou penízky a tak jsem nucena si znovu přečíst knihu:Bohové,hroby a učenci.To nic nestojí a je to jako bych tam byla.

  superkarma: 0 30.08.2005, 09:36:09
 16. avatar
  [1] Trinitty20 [*]

  Asi už teď začnu šetřit. Když už tam pojedu tak musím využít vše co se dá

  superkarma: 0 30.08.2005, 08:34:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme