Chodila jsem asi před 8mi lety s klukem, který byl po škole - kuchař číšník - a snažil se najít si práci. Nebo to aspoň tvrdil. U nás na Ostravsku se práce shání špatně, to vím... ale ještě jsem nezažila, aby se práce sháněla doma před televizí...

Já každé ráno odešla do školy, a když jsem za ním odpoledne přišla, našla jsem ho ve stejné pozici, jako když jsem odcházela. No řekněte sami, nedošla by vám taky trpělivost? Ještě když pořád tvrdí, jak shání práci!

Tak jsem se s ním rozešla. A nejen kvůli tomu, důvodů tam bylo víc... Asi po 2 letech jsem se dozvěděla, že se vydal na vlastní pěst do Prahy hledat práci, ale že zatím nic nenašel, jen sedí po hospodách a brečí, že nemá práci. Jednou mi dokonce napsal jeho kamarád mail, že chce spáchat sebevraždu, protože ho nikdo nechce.

No, ani nevím, jak to s ním dopadlo, už nejsem s nikým z jeho okolí dlouho v kontaktu, ale myslím, že s takovým přístupem: ,,Seď panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě", si nikdo nemá šanci práci najít...

Jana


Další příběh ze života, který jen potvrzuje stará moudra. Pecivál je pecivál a nikdo s ním nic nenadělá, ani aktivní žena, jak je vidět. Od takových ruce dál, pak byste totiž byli jediní, kteří je chtějí, a to je horší než balvan na krku.

Chápu vaše nevermore!

redakce@zena-in.cz

Reklama