Houby jsem měla vždycky moc ráda a vlastně ještě pořád mám. Ale po pořádku... Jako malá jsem samozřejmě pod bičem rodičů na houby chodila každý rok když jsme byli na chatě a moji rodiče to,  bohužel, považovali za příjemnou relaxaci.

Já, psychicky labilnější odjakživa, jsem měla vždycky stísněný pocit na neznámých místech, natož v lese, kdy se každou chvíli někdo někomu ztrácel z dohledu a udržet " rodinnou rojnici" nebylo v různých terénech vždycky jednoduché. Nejhorší pro mě bylo pátrání po bedlách v "seči". nevím, jestli se tento výraz normálně používá, ale u mě tohle slovo vyvolává pocit zvýšené pozornosti a obav...:)

Nejhorší období pro mě začalo, když jsem začla mít problémy s očima a každý, kdo nevidí dobře mi potvrdí, že už jen taková procházka po lese s prokmitávajícím světlem a stínem mezi stromy se mění v horror. Natož ta nucená, spojená s celodopoledním sběrem hub, kdy se mnohdy ještě v kalhotách od pyžama nacpaných do holínek potácíte zoufale po lese se slepenýma a mžourajícíma krátkozrakýma očima. Od té doby mám k této činnosti vyložený odpor a nikdo by mě k němu nedonutil ( ani rodiče, kteří to po mě naštěstí už nevyžadují a myslím, že teď ve 40ti bych se snad nátlaku ubránila :)

Ale nechme sběr sběrem, taková smaženice, houbový gulášek, omáčka, houbová polívka, houbičky naložené ve sladkokyselém nálevu - tomu se nemůže nic rovnat. Ale vyprávějte to mojí slinivce. Ta ty houby prostě nějak nemůže. Minulý týden po bedlách na kmíně ( určitě je manžel našel někde v seči...brrrr...) mi bylo hooodně špatně. A vzhledem k tomu, že to po houbách nebylo poprvé, přidávám je na seznam potravin, které tedy fakt nee, nebo jen s vědomím, co bude násedovat. Někdy mě ani to vědomí nezadrží :) Občas si hodím nějaké sušené do polívky a ty snad ta mrcha nějak zpracuje...

Houbolovu zdar ( ale beze mě )

Secret

Pozn. red. : Text nebyl redakčně upraven.

Co si v mládí zprotivíš...


  • Co vám říká houbaření?
  • Otvírá se vám rybička v kapse, jen co vstoupíte na kraj lesa?
  • Jíte to, co si nasbíráte?
  • Co u vás roste? Co znáte? Co sbíráte?
  • Jaké máte zážitky z houbaření?
  • Už jste někdy sebrali tu „nepravou“, nebo dokonce snědli?
  • Jak houby zpracováváte?

ROSTOU, ROSTOU, ROSTOU! I u vás?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět: HOUBY

Těším se na vaše příspěvky!

Jeden z vašich příspěvků odměním následující cenou... tričkem s dlouhým rukávem a parfémovaným deodorantem.

tricko

lupa

Reklama