Tak tohle dárkové téma je jako stvořené pro čtenářku s nickem Seboosis. Posuďte samy podle příspěvku, který nám napsala a ve kterém se s námi podělila o báječné dárečky - a věřte, neveřte, všechny ručně dělané.

Hezký den, ženy-in
Dnešní téma je pro mě jako stvořené a tak se podělit o svých pár dárečků beru jako povinnost. Samozřejmě milou povinnost.

V dnešní době jsou nesčetné možnosti, jak mohou nejen tvořivci vybít svou energii a ve spojení s vlastní fantazií vytvářet přímo umělecká díla. Pokud někoho nenapadne, co vytvořit, stačí projet internet. Stejně tak to dělám já. Ale přílišné hledání inspirace je někdy na škodu, zvlášť když naleznete spoustu líbivých věcí... To pak máte plány tak na pět let dopředu :)

Už je to nějaký ten pátek, co jsem se zamilovala do pletení z papíru. Pravda času moc není, a tak ke svému koníčku poslední dobou usedám spíše sporadicky (bohužel). Moc ráda dělám radost druhým, takže není divu, že většina výtvorů se u nás doma moc neohřeje. O to větší je má motivace k tomu, abych v pletení pokračovala. Teď bych ještě chtěla ještě pletenými pelíšky (tedy jejich prodejem) pomoct kočičímu útulku, ale zatím čekám na vyjádření, tak nebudu předbíhat.

Kromě pletení si občas zkusím i něco jiného, přesněji řečeno pokaždé něco nového. Když opomenu klasiky (háčkování, pletení, vyšívání), tak už jsem zkusila korálky, fimo, drátky, sádru, keramiku.... ale i nadále zůstávám věrná papíru.

Kupované dárky mi nevadí, zvlášť je těžké dětem vysvětlovat, že třeba nedostanou metrového draka se dvěmi vodicími šňůrami s dlouhým ocasem, ale jen nějakého polovičního „chudáčka“ ze špejlí a balícího papíru, pro efekt ozdobeného mašlemi z barevných papírů na ocase. To by asi moc neocenily.

Už se nebudu dál rozepisovat, za vyráběné dárky říkám ano. Ráda je dávám i dostávám. Zahřeje to tak víc u srdíčka, když vím, že někdo nad tím strávil svůj čas, aby potěšil druhého. Zlomek toho, čím jsem (snad) já potěšila několik blízkých vám posílám v obrázcích...

 • 1. Svícínky pro kamarádky, barevně laděné, aby se jim hodily do domovů
 • 2. Kabelku dostala kamarádka jako dárek ke své první domácnosti
 • 3. Soupravu dostala tchýně k narozeninám.
 • 4. V tomto byla ukryta láhev pro tchána.
 • 5. Tyto jsou nedávno upletené, zatím nemají majitele, ale nejspíš je dostane některá z kamarádek s mimčem
 • 6. A tuhle lampu jsem dala svému příteli (a sobě), do našeho nového bytu

Všem, co rádi dělají radost, přeji hezké předvánoční období, neutuchající motivaci a spoustu inspirace.
Seboosis

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

svicky

kabelka

tchyne

doza

supliky

koule

___________________

Milá Seboosis, co k tomu dodat? Je to paráda.
Chtěla bych být vaší tchýní nebo kamarádkou :) Moc děkuji za tento báječný příspěvek a také přeji krásné předvánoční (tvořivé) období.
Saša

 

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

 • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
 • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
 • Vyrábíte sama dárky?
 • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
 • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
 • A jaký na obchodní?
 • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
 • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

Reklama