Čtenářka s nickem Seboosis má zajímavou „pomůcku“ k tomu, aby si pamatovala, kdo má kdy svátek. Pokud chcete vědět jakou, určitě si přečtěte její příspěvek.

Hezký den ženy-in,
tak u nás v rodině se svátky nijak zvlášť neslaví, ale samozřejmě je radost, když si ostatní vzpomenou. Já, pokud o někom vím, tak mu štěstí popřeju - toho není nikdy dost. Pamatuju si většinu jmenin, co se rodiny týče. U známých a přátel si pamatuju většinou jen narozeniny. Pokud možno si dávám datumy k různým událostem - můj bratr je Tomáš má svátek v den, kdy se narodil první československý prezident, Gábina má svátek na MDŽ, Soňa v den narození Jana Ámose Komenského, tedy v Den učitelů... Ale co si pamatuju nejlíp, jsou narozeniny kamarádek - dvojčat. Jeden z kamarádů je nazval  Bin Ládinovými dcerami, neboť slaví narozeniny v den, kdy byl v USA na „dvojčata“ útok.

Přímo mé jméno v kalendáři není. Jmenuju se totiž Renata a v kalendáři najdete jenom Renátu. Když jsme byli malí a dostávali k svátku cukroví, si ze mě mamka vždycky střílela, že nic nedostanu, že to není moje jméno. Jako malá jsem bývala smutná, s odstupem času jsem to vítala, neboť když mi někdo řekne „Renátko“... vraždila bych.

Teď žiju v zahraničí a tady se na svátky nehraje vůbec, takže to je vyřešené. I když jsem ráda, když partner přinese kytičku nebo čokoládu, aniž bych cokoli řekla nebo naznačila.

Hezký zbytek dne, ať už se jmenujete jakkoli vám přeje
Seboosis

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Můj prastrýc také slavil narozeniny 11. září. A slavil je až do svých 103 let! Zemřel předloni. Tak třeba to datum není jenom nešťastné, ale pro lidi narozené v tomto dnu i šťastným znamením dlouhověkosti :)
Děkuji, že jste napsala a stejně jako u naší dcery Vladimíry, tak ani u vašeho – tolik rozšířeného jména s krátkým a, nechápu, že není v kalendáři.

Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama