Na vánoční svátky zavítá domů po čtyřech měsících čtenářka Seboosis. Vítáme ji i její příspěvek. Fotografii přímo vánočního stromečku nepřikládá, ovšem k tématu patří také. Neboť to, co na ní je, se bude pod tím stromečkem nacházet.

Hezký den, ženy-in
U nás letos žádný stromeček nebude, jen nějaká ta větvička. A proč? Protože nebudeme trávit Vánoce doma. Po čtyřech měsících se opět chystám do České republiky. Vzdyť přece na Vánoce by měla být rodina spolu. U nás je to trochu složité, neboť moje rodina žije na Jižní Moravě a přítelova v Jižním Holandsku. Takže to střídáme a tento rok budu Vánoce trávit ve své rodné vísce s rodinou a kamarády.

Mamka má stromek umělý, je totiž strašně pořádná (ale ne puntičkářka) a i když nějaké to opadané jehličí pod stromkem snese, vadí jí likvidace stromku, kdy už stromek svůj „oděv“ ztrácí při sebemenším dotyku. Živý měla před dvěma lety, kdy se ji nelíbilo, že smrček před barákem už sahá do oken. Tak ho uřezala, narvala do stojanu a my měli po delší době voňavé vánoce. To je to co mi při umělém stromku vadí. Nevoní, a tak načančám aspoň jehličí. To pak chytne úplně jiný nádech.

Mamka nasadila stromek nový, maličký. Ovšem někdo by vánoce bez živého stromku asi nepřežil a tak ji ho minulý rok v noci vykutali a po stromku zbyla jen díra. Letos tedy budeme opět při umělém. Hlavní ale je, že tam budeme všichni, jaký kdo má nebo nemá stromek není podstatné.

Třeba takový vánoční stromeček koluje na FB, aspoň je veselo a budou mít na co vzpomínat. A navic je krize, jo kdyby stal stromek 100Kč, jak si to ještě pamatuju...

Hezký zbytek dne, Seboosis

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

darky

_____________________

Jéé, až teď jsem si všimla, že on tam vlastně jeden stromeček nad dárkami visí :)) No, vy jste teda vtipálek :)) Omlouvám se za ten úvod - bez stromečku.
Vítejte doma a užijte si společné krásné Vánoce.
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama