msMořský svět vznikl před osmi roky, v roce 2002. V té době nebyla mořská akvaristika tolik rozšířená, expozici jsme otevírali pouze s malými akvárii, z nichž největší mělo objem 7 000 litrů mořské vody. Zpočátku jsme nepočítali, že o naši expozici bude tak velký zájem a nenapadlo nás, že bychom se v budoucnu mohli začlenit do rodiny zoologických zahrad. Velký zájem návštěvníků o naši expozici nás ale přesvědčil, že má smysl rozšiřovat počty chovaných druhů a budovat nové nádrže. Teprve postupně, s našimi přibývajícími znalostmi a zkušenostmi, jsme realizovali stavbu větších nádrží. V současné době má naše největší nádrž, kterou obývají žraloci, objem 100 000 litrů mořské vody.

Měsíc srpen přináší mnoho novinek pro návštěvníky Zoo Mořský svět. Proběhli dvě velké zahraniční návštěvy největších dodavatelů mořských živočichů, které můžete vidět v Mořském světě. Z Holandska k nám dorazil například nový rejnok trnucha indonéská, ostenec, několik zajímavých druhů ropušnic, strašek a zásilka korálů které naleznete v Korálové jeskyni. Druhá návštěva dodavatelů z Německa obohatila Mořský svět o vzácného rejnoka - trnuchu modroskvrnou  a hejna sapínů.

Další dlouho očekávanou novinkou je zbrusu nový průvodce Mořský světem. Na stále dotazy návštěvníků se Mořský svět rozhodl vydat kolekci Průvodců v českém a anglickém jazyce, kteří vás provedou celou ZOO. Kromě mapy v průvodci naleznete také informace o zastoupených druzích, informace o tom jak postupně vznikal Mořský svět, dále jak probíhá jeden den v životě údržbáře Mořského světa, dětská část zahrnuje různé kvízy a hry a jak doplněk jsou součástí také různé slevové kupony na další vstupné či krmení v Mořském světě. Průvodce můžete zakoupit na pokladně Mořského  světa za 120,-kč.

Mořský svět se těší na novou školní sezónu pro kterou připravil nové programy pro školy, které se letos velmi osvědčily.  Mnoho škol zaslalo pozitivní zpětnou vazbu a proto jsme se rozhodli prohloubit spolupráci se školními institucemi. Krom nových programů připravujeme i novou formu spolupráce s externími pracovníky pro lepší komunikaci se zástupci škol.

ms1

Rádi bychom vás ještě upozornili na pravidelné akce, které obohatí klasickou návštěvu naší ZOO. Každé úterý zde probíhá krmení žraloků od 15:00. Je to velmi zajímavá podívaná, kdy se po většinu času klidný žraloci mění v dravce honící se za potravou, kterou jim podává jeden z našich Chovatelů. Další akce je každý čtvrtek od 13:00 a to krmení ve velké nádrži z ruky potápěče. Tato akce patří k jedné z nejoblíbenější náš vyškolený potápěč se potopí do nádrže a krmí rejnoky a žraloky přímo z ruky potápěče. Vzniká tak velmi interaktivní zážitek. Další zajímavá akce je noční prohlídka, která probíhá každý poslední pátek v měsíci od 20:00.  Je to naprosto odlišný zážitek od návštěvy Mořského světa přes den. Někteří živočichově jsou totiž aktivní jen v noci a přes den je nemůžete spatřit. Noční prohlídka není potřeba rezervovat stačí přijít na pokladnu Mořského světa.

Více inspirace najdete na stránkách Mořského světa ZDE

ms2

Reklama