Tento příspěvek je trochu z jiného soudku, ale rozhodně stojí za přečtení. Je o velkém štěstí, nebo možná spíš klice, kterou měli, když si přivezli z dovolené podivný suvenýr

Když mi bylo 15 let, tak jsme jeli na dovolenou do Itálie. To bylo naposledy, kdy jsem někde byla dál, jak na Slovensku. Sbírali jsme mušličky. Bylo jich tam strašně moc. Ale pak jsme našli v moři kovovou tyč celou obsypanou mušličkama a kaminkama a pískem. Vypadalo to moc pěkně, tak  jsme si jí vzali domů.

Doma jsme to nalakovali, aby to vypadalo ještě lépe. Dali jsme to na lednici, kde to schlo a blýskalo se cca 3 roky. Jednou jsem drcla do lednice nechtěně a spadlo to na zem. Když se odchlípl kousek, nestačila jsem se divit. To co jsme si přivezli nebyla tyč, ale nevybuchlá dělostřelecká patrona.

Když si pomyslim, co vše se mohlo stát!!!  Náš strejda jí pak vzal a někam odvezl. Od toho dne jsme jí prostě doma už neměli. Muselo to být určitě hodně staré, protože to  bylo celé obsypané těma mušličkama a pískem a kamínkama. Vše jakoby bylo přilepené.

Milá nugy, tak to jste měli opravdu kliku. Doufám, že strejda odvezl patronu k odborné likvidaci a nehrozí, že ji někdo jiný najde a doma vystaví. Třeba by už takové štěstí neměl.

Přejeme vám, ať při vás ten váš Anděl strážný stojí i nadále. Hodně štěstí a zdraví v Novém roce 2012

Reklama