postěžovala si naše čtenářka s nickem Turkmichaela. Ale jak sama píše, za kvalitu své pleti si do jisté míry může prý sama třeba tím, že jakýkoliv náznak pupínku, začne hned nepříliš dokonale umytými prsty škrábat, mačkat a kdoví co ještě

Já bohužel patřím k těm méňě šťastným a nejsem vůbec, ale vůbec spokojená se svou pletí :( Myslím si, že i když své mastné ,,kamarádce,, věnuji dostatečné množství času, prostě mě nemá ráda a tak se mi často odměňuje pupínky, černými tečkami a jizvičkami.

Vím že z části to mám v genech, ale za svou špatnou pleť si můžu hlavně já. Nedodržuju moc pitný režim, jsem často v zakouřeném prostředí a když vidím jakýkoliv náznak pupínku, začnu si to hned nepříliš dokonale umytými prsty škrábat, mačkat a kdoví co ještě.

Teď se na to ale snažím myslet a postupem času si na to začínám dávat pozor.

Dříve jsem si řekla, že si pupínky zamaskuji korektorem a make-upem, ale později jsem zjistila, že své problémy s pletí nesmím skrývat, bylo by to ještě horší, jako bych se schovávala před svým soupeřem. A to já nechci, se svými problémy budu bojovat a nevzdám se!!

Co se týče péče každé ráno a večer si pleť umývám čistícím gelem a studenou vodou, abych se probrala a potom ještě vodou pleťovou. Na noc si žádný krém nedávám, ale ráno používám hydratační krém od Avonu s čajovníkem a okurkou, který skvěle hydratuje a zárověn i zmatňuje.

Ráno se líčím jenom když jdu do práce, pro rohlíky si troufnu i nenamalovaná. Většinou tak 2x do měsíce používám nějakou domácí masku, protože jsou levnější než ty kupované a mnohdy mají daleko lepší účinek.

Snad jako každá žena, mám takové to období, kdy je pleť celkem fajn, pak ale přijde menstruace a pokožka se mi zhorší.

Pamatuji si, že jako malá jsem se vždycky smála své starší sestře, že vypadá jako by chytla neštovice, to jsem ale ještě netušila, že za pár let to potká i mě. Proto si myslím že má pleť byla nejhezčí, když sem ještě byla malé roztomilé miminko s pletí jemnou jako dětská prdelka :)

Všem čtenářkám žena-in přeji a taky držím palce, aby se vypořádalyi s problémy pleti, ať už trpí na akné, mají vysušenou pokožku nebo je trápí vrásky (z lásky) :)

Milá Turkmichaelo, vrásky z lásky jsou krásné, jak psala átéčko

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak jste spokojené, nebo nespokojené se svou pletí vy, milé ženy?
  • Staráte se o ni, nebo jí spíš škodíte?
  • Máte nějaké zlozvyky, které pleti neprospívají?
  • Které životní období se na vaší pleti projevilo negativně? Bylo to dopívání, těhotenství, nebo prodělaná nemoc?
  • Trpíte nějakými alergiemi, které se odráží na stavu vaší pleti?
  • Jak se o svou pleť staráte? Chodíte pravidelně na kosmetiku, děláte si masky, a nešetříte na speciálních krémech?
  • Líčíte se? Používáte tekuté báze nebo spíš pudry?
  • Uvažovala jste někdy o liftingu, botoxových injekcích, nebo výplňových preparátech, které slibují omlazení pleti? Jak jste spokojená se svou pletí právě teď?

Napište mi, na vaše příspěvky, zkušenosti, příběhy, ale i rady, jak se starat o pleť se už moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama