Novinky

Se sousedkou ob dva domy se častěji vidíme na internetu

Skutečně pěkný příběh a zajímavé poznatky zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Bokul. Vidí hlavně jejich kladnou stránku, a když má člověk morálku počítač včas vypnout, je prý všechno v pohodě...

Důležité je, včas se odhlásit. Jinak vám sociální sítě sežerou veškerý volný čas. Tento názor lze vyčíst z příspěvku čtenářky Bokul, která považuje sociální sítě za užitečné.


Milé ženy-in, vážená redakce.

Co myslíte, jak se projevili sociální sítě na mém životě a pohybu po webu?

Upřímně, řekla bych, že se to negativně projevilo na návštěvnosti několika webů - nejenom ženy-in. Ano, přiznávám, že čas dříve strávený na několika málo webech se nyní rozplynul mezi facebook a spoustu webů, které třeba navštívím jednou dvakrát do měsíce, ale i méně častěji.

Osobní život a facebook

Snad se nepletu, když napíšu, že z nejbližší rodiny jsem na facebooku byla první a nutno podotknout, dlouho jsem odolávala. Švagrové jsme to s manželem rozmluvili a následně jsme se sami zaregistrovali.
Dnes mám v přátelích manžela, mamku, bratra, neteř, synovce, manželovu sestru, sestřenici a její děti. Nutno podotknout, že facebook opravdu oslovuje především mladší generaci, která má potřebu sdílet informace, rychle komunikovat.

Co mi facebook přinesl?

Zcela otevřeně přiznávám, že facebook užírá čas a je nutné, aby každý našel svůj limit, kdy facebook vypne. Pokud ho ovšem nemá implementovaný v chytrém telefonu. To pak telefon pípá při zprávě na profilu a najednou jste v pasti.
Facebook může být opravdu dobrým propagačním médiem nejen akcí, ale i webů, osobností, produktů či myšlenek.
Na facebooku jsem založila skupinu výměna, díky které se nejedné mamince podařilo vyměnit samolepky, kartičky nebo kuličky z Alberta, Billy či Penny Marketu.
Facebook je o poznávání nových lidí o sledování toho, jak se mají lidé, se kterými byste rádi byli, ale jsou dlouhodobě daleko. Bez toho, aby Vám fotky posílali do emailu.

Twitter

Snažila jsem se přijít na kloub i Twitteru, ale nějak mne nenadchl. Z mého pohledu ho využívá méně lidí (aspoň z mého okruhu známých), podobně jako produkt firmy Google.

Závěrem mohu zmínit to, co pronesl soused o komunikaci jeho ženy se mnou. Bydlíme v jedné ulici a vzdálenost mezi námi jsou dva domy. „Já to nechápu, jste normální, vy si spolu povídáte přes internet, když to k sobě máte takhle blízko?“

A má svým způsobem pravdu. V každém případě náš vztah se sousedkou se možná díky facebooku posílil - a komunikujeme spolu mnohem více než v minulosti.

Zdraví,
Bokul

PS: Jakuba mám samozřejmě v přátelích a vůbec bych se nedivila, pokud by v nich byly i čtenářky ženy-in :-) Facebook je prostě takový novodobý mor.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

 • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
 • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
 • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
 • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
 • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

   
14.08.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] hubajda [*]

  ja na fb chodim tak jednou za mesic vubec me to nelaka to nejvice casu prosedim tady na zene in

  superkarma: 0 26.08.2012, 20:04:27
 2. avatar
  [9] bokul [*]

  Trefa — #6 Na ulici se potkáváme, v sobotu jsme byli osobně na návštěvě, ale jinak jak jsem už napsala, na FB se vidíme častěji...

  superkarma: 0 15.08.2012, 03:34:23
 3. avatar
  [8] tajnostii [*]

  DobrýSml22

  superkarma: 0 14.08.2012, 22:28:49
 4. avatar
  [7] Kytinkak [*]

  RosaGloriaDei — #3 jak je ten svět malý vid:)))

  superkarma: 0 14.08.2012, 22:06:46
 5. [6] Trefa [*]

  Trefa:zdali pak se potkavate na ulici?nebo jen na facebooku?

  1. na komentář reaguje bokul — #9
  superkarma: 0 14.08.2012, 20:35:36
 6. avatar
  [5] Hanula [*]

  bokul — #4 Sml59Sml59Sml59 super

  superkarma: 0 14.08.2012, 16:09:32
 7. avatar
  [4] bokul [*]

  Hanula — #1 Počítač byl dnes hodně zavřený, sousedka jela na výlet a já se vydala na kondiční projížďku spojenou s nákupem,. Užila jsem si i oslavným tabulí na přivítaní zlatého olympionika Jardy Kulhavého. A najednou - měla jsem pocit, že naše město jezdí snad jen na kole :D

  1. na komentář reaguje Hanula — #5
  superkarma: 0 14.08.2012, 16:05:40
 8. avatar
  [3] RosaGloriaDei [*]

  tak jsem kukla na Jakubův profil a zjistila, že máme jednoho společného přítele :-) to by mě zajímalo, jak k sobě zrovna tito dva přišli

  1. na komentář reaguje Kytinkak — #7
  superkarma: 0 14.08.2012, 15:41:39
 9. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Hanula — #1 To vůbec není špatný nápad!!!

  superkarma: 0 14.08.2012, 15:25:12
 10. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16tak zavřít net a honem se sousedkou na kafe....Sml22

  1. na komentář reaguje Jindriska8 — #2
  2. na komentář reaguje bokul — #4
  superkarma: 0 14.08.2012, 14:37:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme