Bulvár

Se smíchem se to nesmí přehánět

smile

Mám kamaráda, který si na svém smyslu pro humor velice zakládá. Ano, je vtipný, ale tak, že se s ním nedá normálně promluvit. Ze všeho si dělá srandičky.

Jednou jsem s ním byla na horách a byl to horor. Čekal na mě u vleku jako sup, přisedl si na sedačku a celou cestu nahoru mě krmil vtipy, humornými glosami a postřehy a pak se jim i sám hurónsky smál. Z počátku jsem se smála taky, ale jak se sunulo slunce po obloze, zjistila jsem, že už mám křeč v lícních svalech, jak se snažím ho nezklamat a smát se všem blbostem, kterými mě krmil. Po obědě už na mě padla únava a k večeru jsem se cítila jako po vykládce deseti vagónů. Vycucaná do mrtě – a vím jistě, že to nebylo z lyžování.

Prostě mě ubil jeho smysl pro humor tak, že jsem se do chaty sotva dovlekla. Jako terapii jsem si naordinovala samotu s knihou a on vůbec nepochopil, že jsem se jeho vtipům opravdu smála maximálně deset minut a celou dobu jsem veselí předstírala z loajality k němu. 

Je tohle vysvětlení?

Nedávno jsem se dočetla, že smysl pro humor je prý hlavně mužská záležitost. A zásluhu na tom má mužský pohlavní hormon testosteron, který dodává odvahu a agresivitu. Při experimentech tipu skrytá kamera totiž vědci nasbírali stovky rozdílů v reakcích mužů a žen. Muži byli daleko zlomyslnější, potměšilejší, opovržlivější, ale také bystřejší a vtipnější než ženy. Ty různé modelové situace přijímaly vlídněji a kladněji a vyjadřovaly obavy o osud neznámého experimentátora.

S ženami souzněly reakce chlapců do 12 let, tedy před nástupem puberty, kdy ještě nebyli nadopováni testosteronem. To je prý důkaz toho, co ovlivňuje mužský smysl pro humor.


Co si myslíte o rozdílech mezi ženským a mužským humorem? Smějete se stejným věcem jako váš partner? Jsou situace, při kterých slzíte smíchy, a on jen nechápavě kroutí hlavou? Připadají vám vždy vtipné jeho komentáře? (Mimochodem, víte, že podle stylu humoru se lehce pozná povaha člověka? Zda je inteligentní, hulvát, mačista, citlivka, zda má sociální cítění… atd.)

Napište nám své zkušenosti s rozdíly mezi humorem mužů a žen. Klidně uveďte i názorný příklad, ať se zasmějeme všichni. Na vaše příspěvky se těším až do dnešního odpoledne na adrese:

redakce@zena-in.cz

Mlíko na mozku

V jedné studii jsem se dočetla, že ženy spolu s mateřstvím a narůstajícím věkem smysl pro humor ztrácejí a stávají se z nich buď citlivky, nebo kamenné sfingy. Že by přemíra ženských hormonů?

Přechod to jistí

Jestli je tohle pravda, dovedete si představit, jaká "prča" s námi bude po přechodu?

A tomuhle se budou smát muži nebo ženy?

   
10.02.2010 - Společnost - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [8] Simona Škodáková [*]

  Je mi líto, ale musím vypnout diskusi, protože přesně toto potřebuji, aby jste psaly do příspěvků. Napište mi tam, ráda vaše názory zveřejním.

  superkarma: 0 10.02.2010, 10:29:26
 2. avatar
  [7] Eliza [*]

  Nevěřím že existuje "mužský" a "ženský" humor. Příkladme budiž náš sbor, kde je asi 40% mužů (20-40 let). Zrovna včera jsme se svorně smáli na zkoušce stejným věcem - jako když sbormistrová představovala novou členku v sopránu a přinutila jí vstát, na což kamarád v basech zahuhlal: jmenuji se Radek a jsem alkoholik ....takové kouzlo situace. Nejvíc nás dostala nová písnička v maďarštině, ale to těžko sdělitelná zkušenost.

  Večer v hospodě jsme se pak střídali ve vyprávění vtipů, smáli se všichni stejně a vypravěči se střídali. Například skvělá byla historka kamarádky která pracuje ve školní družině a na lyžák připravovaly s kolegyní přednášku o sexu. Vydaly se nakoupit nutné pomůcky, tedy kondomy. Živě si představuju situaci kdy požádaly o 60 kondomů a paragon - že to mají do práce. Hlavně že neřekli že do školy. Opět jsem nezaznamenala, že by se muži smáli víc nbeo míň než ženy.

  Znám lidi vtipné a nevtipné. Vyprávět historky a vtipy není úplně lehké a musí se to umět. Komu není s hůry dáno v apatyce nekoupí a nezáleží na tom jestli je to žena nebo muž. Sml58

  superkarma: 0 10.02.2010, 10:29:16
 3. [6] Věra57 [*]

  Rozdíl mezi mužským a ženským humorem jistě je a to obrovský.Málokdy se stane,že partnerská dvojice je laděná na stejný styl humoru.Můj ex přítel má rád hlavně svůj humor,který normální člověk jen těžce chápe,takže se většinou svým vtipům smál jen on sám nebo jeho kamarád,který je stejně postižen.Sml23

  superkarma: 0 10.02.2010, 10:14:50
 4. avatar
  [5] enka1 [*]

  Dimsy — #2 Sml53

  superkarma: 0 10.02.2010, 08:57:27
 5. avatar
  [4] enka1 [*]

  Pokud  se budu někomu smát, byť jen ze zdvořilosti, nemůžu očekávat, že přestane být "vtipný".Chce to zavčasu utnoutSml24.

  superkarma: 0 10.02.2010, 08:54:27
 6. avatar
  [3] Petrushe [*]

  Hm, díky většině výzkumů mám pocit, že jsem chlap s vagínou...Sml80

  superkarma: 0 10.02.2010, 07:43:10
 7. avatar
  [2] Dimsy [*]

  Se mnou už teda ta prča je. Ale možná se manželovi uleví, že už se nebudu řechtat každé blbině a hlavně jemu, když se mu něco stane.Sml58

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 10.02.2010, 07:42:37
 8. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Jedině směšně ješitný muž nepřizná ženě smysl pro humor.

  superkarma: 0 10.02.2010, 00:28:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme