Bulvár

Se Simonou Stašovou o novém filmu Život je život

Nedávno jsme přinesli na Žena-in.cz rozhovor se Simonou Stašovou o její nové divadelní hře s Michalem Dlouhým. Uplynulo několik málo týdnů a s oblíbenou herečkou se setkáváme znova - tentokrát ohledně filmu, který právě přichází do českých kin. A opět v rozhovoru hraje významnou roli i její sympatický protějšek, pro změnu filmový manžel Ondřej Vetchý.

Film Život je život, o kterém si dnes hlavně budeme povídat, je novým počinem režiséra Milana Cieslara. Premiéru má nyní v květnu a prý byl inspirován snímkem Muž z Acapulka s vynikajícím J. P. Belmondem, takže vskutku příjemná oddychová letní podívaná...

Život je život, Bontonfilm

Z toho, co jsem o filmu zatím četla, to vypadá, že se můžeme těšit na příjemnou rodinnou komedii, která polechtá naše bránice, ale zřejmě nás i trochu poučí, resp. přiměje člověka k zamyšlení. Jak dlouho jste se musela zamýšlet vy, než jste roli v tomto filmu přijala, a podle čeho se obvykle rozhodujete, zda do toho jít, či nikoliv?
Já už jsem dneska týmový hráč, a pokud se mi tým zamlouvá a je to dobrý scénář, tak své síly ráda nabídnu. Tým je pro mě strašně důležitý. V případě filmu Život je život bylo rozhodnuto velmi brzy. S Ondrou Vetchým jsme - jak já ráda říkávám - „smíchatelná kapalina“. Ondra je tahoun a je velmi tvárný herec, parťák, který nehraje sám na sebe, ale z oka do oka a z duše do duše, což je u filmu velmi důležité, protože ve filmu hraje především duše, oko a myšlenka. Kamarád a režisér Milan Cieslar mi zavolal, poslal scénář a prozradil mi i obsazení našich dcer a mého milence a věřte, že jsem ho nenechala dlouho čekat. Druhý den jsem zavolala já: „Milane, beru!“ A udělala jsem dobře.

Život je život, Bontonfilm

Vašeho manžela hraje tedy charismatický Ondřej Vetchý, který si střihnul ve filmu dokonce dvojroli. Ale všimla jsem si v traileru, že vy se také umíte změnit z unavené pošťačky na okouzlující dámu u bazénu - přepokládám, že podobné „proměny“ jsou pro každého herce výzvou, která je asi baví minimálně stejně jako pak diváky?
Ano, je to milé být v jednom filmu šedivá myška i kouzelná kočka a každého herce to potěší, zvlášť když je to pěkná komedie, která není hloupá a má ještě i ten hlubší rozměr, což ta naše komedie „Život je život“ rozhodně má. V každém scénáři, ať je to divadlo, televize či film, hledám ten vyšší smysl, to něcíčko, co můžeme ještě navíc divákovi přes smích sdělit a dnes už vím, že tragikomedie je ten nejlepší žánr, nejbližší životu. A pokud jsou dobře napsané dialogy, je to veliká radost pracovat.

Život je život, Bontonfilm

Zdá se, že celý film se nese ve dvou polohách - na první pohled šedivě nudný život jedné rodiny, která má svých starostí doslova nad hlavu, jako protiklad pak agentské scény s příslušnou hudbou. Museli jste se zřejmě díky těmto protikladům na place asi hodně pobavit. Máte nějakou „zábavnou historku z natáčení“?
V tomto filmu hraje hlavní roli sen a touha změnit běh všedního života, vybočit z běžných životních kolejí a splnit si i to, co třeba ani není možné. Herecké obsazení bylo tak dobré, že na zážitky na place ráda vzpomínám. Třeba když můj milenec ve skvostném podání Mirka Táborského měl skákat z balkonu. Režisér Milan Cieslar navrhl Mirkovi kaskadéra, ovšem to by nesměl být Mirek, který po vzoru Belmonda udělal všechno sám. To já dole pod balkonem trnula a Mirek u mě zase stoupl v ceně, nejen jako herec, ale i jako statečnej kluk. Nebo když mě musel Ondra Vetchý tahat jako utonulou, mokrou z Mácháče, teda to bylo něco. Já nejsem žádnej střízlík a moje mrtvá mokrá těžká váha... no... Ondro, klobouk dolů! Taky jsme měli spolu lekce tance, tanga. To mě zase Ondra učil, jak naskočit do náruče, abych ho neporazila. Teda užil si se mnou, to musím potvrdit.

Život je život, Bontonfilm

Co ještě můžete prozradit o filmu, abychom čtenářky navnadili, ale zase neprozradili mnoho?
Víte, měli jsme opravdu perfektní obsazení i v dcerách a s Ondrou jsme s nimi ohromně ladili - Bára Poláková, Tereza Voříšková a Sandra Sandeva. Bára měla za manžela kouzelného Péťu Vančuru. Já jsem se do všech tak zamilovala, že když jsme pak za pár měsíců připravovali s Michalem Dlouhým pro divadlo ABC hru Vím, že víš, že vím, tak jsem si Báru a Péťu vzala i na divadlo. Jak říkám, mám ráda tým. A když si na někoho zvyknu, už neměním.

Podívejte se na trailer k filmu Život je život. Naláká vás?

Děkujeme za rozhovor.

Přečtěte si také:

   
20.05.2015 - Rozhovory - autor: Marcela Macáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [50] gerda [*]

  Marcela Macáková — #49Moje řeč.Sml22 Kdyby se věnovala větší pozornost článku než vyjde na oči veřejnosti, nemusela se tolik věnovat zbytečné chybě, která článku tolik ublížila. Přesně, jak píšu níže.Sml22Sml22

  superkarma: 2 29.05.2015, 10:02:27
 2. [49] Marcela Macáková [*]

  Jen krátce k diskusi pod rozhovorem se Simonou Stašovou. „Uplynulo několik málo týdnů a s oblíbenou herečkou se setkáváme znova - tentokrát OHLEDNĚ filmu, který právě přichází do českých kin“ je správně, neboť jsme se sešly, abychom si popovídaly o filmu. A DÍKY tomu si nyní můžete přečíst rozhovor. Žádnou chybu tam nevidím.

  Jinak to K v názvu filmu jsem překopírovala z distribučního listu, když jsem se připravovala na rozhovor, a nevšimla si, že se to liší od ustáleného názvu. V ostatních materiálech mám C (viz například) tak, jak jsme všichni zvyklí.

  Nicméně bych zde hlavně chtěla poděkovat paní Simoně Stašové, která si již podruhé našla čas na naše otázky. Mrzí mne, že místo toho, aby si přečetla nějaké smysluplné komentáře k její skvělé herecké kariéře, bude nahlížet do okénka připomínek na kvalitu webu, které je možné zaslat přímo redakci.

  Hezký den všem, zvláště pak těm, kteří své komentáře napsali individuálně do zpráv, neboť se právem obávali, že jejich pozdravy paní Stašové by zde zanikly. Slibuji, že je předám a vyřídím.

  1. na komentář reaguje gerda — #50
  superkarma: 1 25.05.2015, 11:53:34
 3. avatar
  [48] gerda [*]

  Veronika Pavlíková — #46A já si zas myslím, že je sportovní uznat chybu. Zbytečnou chybu, která zcela znevážila jinak dobrou práci autorky článku. Už končím, protože "kamenům zpívám a balvanům hraju". Trošku mi to připomnělo Hlavu XXIISml57

  superkarma: 1 21.05.2015, 15:33:28
 4. avatar
  [47] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #45a já děkuji za přiléhavou odpověď. I tak sa dáSml24

  superkarma: 0 21.05.2015, 15:30:34
 5. avatar
  [46] Veronika Pavlíková [*]

  Dámy, myslím si, že v tomto případě není nutné se nikterak do autorky článku a korektorky navážet. Zabývat se tím, zda napíšeme Acapulco, či Acapulko je s prominutím banalita.Sml79 Význam názvu filmového snímku to nikterak nemění. Nehledě na to, že obě dámy mají jistě povědomí o transkripci zeměpisných jmen.

  1. na komentář reaguje gerda — #48
  superkarma: 0 21.05.2015, 15:29:30
 6. avatar
  [45] Klára Wimmerová [*]

  gerda — #44 Já vám děkuji za váš názor a přeji vám hezké odpoledne.

  1. na komentář reaguje gerda — #47
  superkarma: 0 21.05.2015, 15:24:49
 7. avatar
  [44] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #43Opravdu není chyba psát Muž z "Acapulka"?Sml80 Asi je chyba ve mně, když nedokážu správně vyjádřit, v čem ta chyba spočívá. Je to skutečně vyčerpávající. Jak potom nemám psát o profesní slepotě, když se mě po tom všem ještě takhle zeptáte?Sml80 Chyba existuje, a jen vy ji prostě nevidíteSml80Sml80 A jestli vidíte, a nepoznáte, pak je na místě příměr o barváchSml80Sml80Sml80 Nic jiného jsem nekritizovala, pouze špatně napsané jméno města. Možná ale máte v Prage jiný pravopisSml30

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #45
  superkarma: 0 21.05.2015, 15:21:08
 8. avatar
  [43] Klára Wimmerová [*]

  Klára Wimmerová — #41 Proč bych měla uznávat chybu, která neexistuje? Točíme se tady už dva dny na jednom nesmyslu, který ani tak nesouvisí s článkem či s českým jazykem, ale s vaším názorem na tento magazín.

  1. na komentář reaguje gerda — #44
  superkarma: 1 21.05.2015, 15:03:30
 9. avatar
  [42] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #41chápu, přiznat chybu nedokáže každý.Sml80

  superkarma: 2 21.05.2015, 13:24:18
 10. avatar
  [41] Klára Wimmerová [*]

  gerda — #40 Za napadání považuji například vyjádření o profesní slepotě či přirovnávání k někomu, kdo nerozezná červenou od fialové, nikoli upozorňování na chyby, pokud jsou chybami skutečnými.

  Nebudu dál tuto diskusi zahlcovat debatou o chybách, které v článku nejsou.

  Možná se vyjádří ještě autorka článku, která se informovala u další korektorky, takže můžete poté diskutovat s ní, já už k tomu nic dalšího nemám.

  1. na komentář reaguje gerda — #42
  2. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #43
  superkarma: 1 21.05.2015, 13:00:34
 11. avatar
  [40] gerda [*]

  monkee — #39a teď jsem zvědavá na vyjádření redakce. Nemyslím, že z mé strany šlo o napadání - ledaže by za ně redaktorka pokládala upozornění na do očí bijící chybu.Sml80 To je pak těžké, chválit se má, když je co. U kuchaře se očekává, že umí vařit, u redaktora, že umí psát a jazyk brilantně ovládá.

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #41
  superkarma: 0 21.05.2015, 09:07:57
 12. avatar
  [39] monkee [*]

  gerda — #37 Dík, napsalas to hezky. A právě proto stojí zato vysvětlovat ty chyby mladým, vnímavým a vnímajícím. Jinak čeština zhrubne dočista a stane se primitivní.

  1. na komentář reaguje gerda — #40
  superkarma: 0 21.05.2015, 07:40:27
 13. avatar
  [38] gerda [*]

  Breberka456 — #34o to strach nemám, oba herce mám skutečně ráda, patří k naší herecké špičceSml67Sml67Sml67 a do špatného filmu by snad nevlezli.Sml16

  superkarma: 0 21.05.2015, 06:25:11
 14. avatar
  [37] gerda [*]

  monkee — #35to jsou ty malé rozdíly, které se vnímají citově a vysvětlovat je člověku, který pro ně nemá vlohy, je jako učit slepého rozeznávat rozdíl mezi červenou a fialovou.

  1. na komentář reaguje monkee — #39
  superkarma: 0 21.05.2015, 06:08:31
 15. avatar
  [36] Jandywoman [*]

  Obsazení je pro mě zárukou kvality, takže se na film strašně moc těšímSml16

  superkarma: 0 20.05.2015, 21:58:59
 16. avatar
  [35] monkee [*]

  Klára Wimmerová — #7 Nesouhlasím s Vámi, protože slovo ohledně má jiný význam než díky.

  Ohledně něčeho má stejný význam jako s ohledem na něco a vyjadřuje spíš pochyby či polemiku, ale v tomhle textu je to díky něčemu kladnému=novému filmu (aspoň předpokládám, že to tak autorka zamýšlela).

  Stejně tak se zaměňují slova kvůli (něčemu) a díky (něčemu) - a často ještě mluvčí použije špatný pád něčeho.

  Gerda s Acapulcem má taky pravdu.Sml24

  A nehádejte se se mnou, jsem starší.Sml32Sml32Sml32Sml32Sml32 Autorka patří k těm málo chybujícím, ale tu a tam přece jen... Proto jsem se taky (po gerdě) ozvala.

  1. na komentář reaguje gerda — #37
  superkarma: 0 20.05.2015, 18:24:11
 17. [34] Breberka456 [*]

  gerda — #31 já ti nevím, každopádně film to asi bude zajímavý Sml22

  1. na komentář reaguje gerda — #38
  superkarma: 0 20.05.2015, 18:07:48
 18. avatar
  [33] kobližka [*]

  I když je to dneska především o Simoně Stašové,Ondřej je pro mě herec ve své generaci číslo jedna Sml67 takže na film se těším,ale počkám,až půjde v TV.

  superkarma: 0 20.05.2015, 17:53:48
 19. avatar
  [32] Léthé [*]

  Tak na tento film se určitě podívámSml36

  superkarma: 0 20.05.2015, 16:48:09
 20. avatar
  [31] gerda [*]

  Breberka456 — #30Osobně se radši věnuju tématu než špatné mluvnici, ale aspoň se prokázalo, kam ty chyby vedou - namísto, aby se diskutovalo k filmu, jsou dohady, jak se co má psát. Takže požadavek, aby byla stylistika i gramatika bez chyby, svoje opodstatnění podle mého názoru opravdu má. Kdyby nebyly chyby, neodváděla by se k nim pozornost.Sml80

  1. na komentář reaguje Breberka456 — #34
  superkarma: 3 20.05.2015, 15:27:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Breberka456 [*]

  Maria28 — #17 Dámy vybízím ke klidu - jak by řekl Jan Saudek, když nejde o život......

  Milá Kláro,

  vaše články čtu ráda a pokud tam někdy nějaká chyba byla tak jakož i někde jinde tak jsem úplně bez újmy. Šlo mi totiž o obsah Sml58

  asi jsem pozitivní analfabet ( snad jsem to napsala gramaticky dobře )

  1. na komentář reaguje gerda — #31
  superkarma: 0 20.05.2015, 14:15:41
 2. avatar
  [29] Avosanaj [*]

  Sml16 Perfektní herečka

  superkarma: 0 20.05.2015, 12:37:03
 3. [28] slávenka [*]

  Na film jsem zvědavá, herecké obsazení je perfektní.Sml67Paní Simona Stašová a Ondřej Vetchý, co dodat, určitě se v kině zasmějeme...Sml16

  superkarma: 0 20.05.2015, 12:31:07
 4. avatar
  [27] gerda [*]

  Maria28 — #24..... a je to. Ufff.Sml39

  superkarma: 0 20.05.2015, 11:42:41
 5. [26] manislava [*]

  alenabl — #25souhlasSml67Sml59

  superkarma: 0 20.05.2015, 11:23:40
 6. [25] alenabl [*]

  Simona - čím starší, tím hezčí, mám ji moc ráda.Sml67

  1. na komentář reaguje manislava — #26
  superkarma: 0 20.05.2015, 11:04:15
 7. [24] Maria28 [*]

  Klára Wimmerová — #21 Kláro prosím podívejte se na oficiální název filmu:

  http://www.csfd.cz/film/32430-muz-z-acapulca/

  1. na komentář reaguje gerda — #27
  superkarma: 1 20.05.2015, 10:50:42
 8. [23] Pavla_b [*]

  gerda — #22 Je to marný, je to marný,....je to marný.

  superkarma: 0 20.05.2015, 10:48:26
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  A teď už namouduši naposledy:

  Muž z Acapulka s vynikajícím J. P. Belmonde

  Správně=Muž z Acapulca.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #23
  superkarma: 0 20.05.2015, 10:38:07
 10. avatar
  [21] Klára Wimmerová [*]

  gerda — #20 Žádné špatné písmeno tam „propánajána“ není, nevidím důvod, proč mě napadáte.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #24
  superkarma: 0 20.05.2015, 10:30:37
 11. avatar
  [20] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #19Propánajána, to si snad děláte legraci?? Tady vůbec nejde o skloňování, ale o špatné písmeno ve jméně Acapulco!!Sml28 Uznávám, že je to v podstatě zde obvyklá prkotina - ale níž vysvětluju, že může mít neblahé následky pro čtenáře, kteří ještě nemají zažitou správnou gramatiku. Teď už je mi jasné, proč ty chyby zůstávají, jde o profesní slepotu, patrně.Sml80

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #21
  superkarma: 2 20.05.2015, 10:01:24
 12. avatar
  [19] Klára Wimmerová [*]

  gerda — #15 Víte dobře stejně jako já, že ten druhý pád je takto v pořádku. Nemám na tom co opravovat.

  1. na komentář reaguje gerda — #20
  superkarma: 0 20.05.2015, 09:49:31
 13. avatar
  [18] gerda [*]

  Maria28 — #17"b" je správně.Sml57 Mně v podstatě ani tak nejde o to nasírat zde redakci, ale uvědomuji si, že psaný text se může vrýt do fotografické paměti školní mládeži a tímto se jim vlastně zajišťuje horší známka. To je podle mě horšíSml15 - o to víc, že si to redaktorky možná ani neuvědomí. Co já, já už mám odstudováno a hrubky snad nedělám, a i kdybySml58 - dělám je o svém volném čase a nikdo mi za ně neplatíSml52

  superkarma: 2 20.05.2015, 09:33:03
 14. [17] Maria28 [*]

  gerda — #15 Když už se diskuze takto zvrhla, tak se též zapojím. Chyby redaktorů těchto stránek v pravopisu jsou docela časté. Jednak by mě zajímalo, zda všichni maturovali z češtiny, a co mi vadí více, že jsou a) tak LÍNÍ, že si ty své texty ani nedají do kontroly pravopisu v PC, nebo b) jsme jim natolik ukradené, že je to pro ně škoda času. Já dělám v práci občas cizojazyčné překlady a tuto kontrolu pravopisu si zadávám vždy, ať je to překlad do nebo z češtiny. Prostě se snažím odvádět perfektní práci. Že čtenářky občas tu chybku udělají, se dá pochopit, píší většinou plné emocí, ale redaktor je profesionál. Nebo měl by být.

  A ještě perlička : na jiných stránkách jsem četla, jak Z. Pohlreich říká, že "jídlo na letišti v Praze je dražší než PŘÍCHODOVÉ menu v restauraci v Paříži" A vůbec mu to nepřišlo divné, ani když se tím čtenáři bavili v diskuzi pod článkem.

  1. na komentář reaguje gerda — #18
  2. na komentář reaguje Breberka456 — #30
  superkarma: 2 20.05.2015, 09:24:59
 15. [16] Bucík [*]

  Na film se těším, paní Simonu zbožňuji, je to úžasná herečka a moc milá žena.

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:57:12
 16. avatar
  [15] gerda [*]

  No, ale místo plané diskuse by možná bylo fajn opravit chybuSml80 Acapulko tam trčí pořád. Když už blbě, tak řádně a v plné parádě, navrhuju AKAPULKO!Sml30

  1. na komentář reaguje Maria28 — #17
  2. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #19
  superkarma: 1 20.05.2015, 08:56:51
 17. [14] FAXÍK [*]

  Láká mně ten film, Simonu mám moc ráda.

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:56:33
 18. avatar
  [13] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #9Snít je pěkné.Sml22

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:54:58
 19. avatar
  [12] selinka [*]

  Trailer se mi líbí, doufám, že celý film bude stát za to. Navnadila jsem se Sml16

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:52:31
 20. avatar
  [11] Hanula [*]

  Klára Wimmerová — #9Sml67Sml22Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:30:48
 21. [10] ZdenaZ [*]

  Simonu Stašovou mám ráda je to Pani herečkaSml67

  superkarma: 0 20.05.2015, 08:28:07
 22. avatar
  [9] Klára Wimmerová [*]

  gerda — #8 Sml33 Teď jsem se tak zasnila... Škoda, že nejsem Jiří Ovčáček - vytrhla bych vaši poznámku z kontextu diskuse a hned bych ji mohla prezentovat jako nezpochybnitelný fakt - co je psáno... Sml52

  1. na komentář reaguje Hanula — #11
  2. na komentář reaguje gerda — #13
  superkarma: 2 20.05.2015, 08:19:52
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Klára Wimmerová — #7tak jo. Všecko děláte správně.Sml24

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #9
  superkarma: 0 20.05.2015, 08:06:24
 24. avatar
  [7] Klára Wimmerová [*]

  monkee — #4 gerda — #6

  V místech, na která jste upozornily, není podle současných pravidel českého pravopisu chyba.

  Vyvracet váš názor na práci redaktorek magazínu Žena-in vám nebudu, protože ho dobře znám a vím, že pouštět se do podobné debaty by bylo ode mne více než naivní. V tomto případě jsem reagovala hlavně kvůli autorce článku, která je dlouhodobým členem redakce, a já jako korektorka mohu s klidným svědomím říct, že s češtinou "na štíru" opravdu není.

  1. na komentář reaguje gerda — #8
  2. na komentář reaguje monkee — #35
  superkarma: 1 20.05.2015, 07:59:16
 25. avatar
  [6] gerda [*]

  monkee — #4Redakce je s češtinem stále na štíru, myslím, že upozorňovat na chyby je tady tedy marná práce. Oni ty chyby nevidí, protože si myslí, že to tak holt má býtSml80 Stará garda, co udržovala úroveň, je pryč a mládí má jiné priority, než dbát na mateřský jazyk.Sml3

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #7
  superkarma: 0 20.05.2015, 06:41:04
 26. [5] Maria28 [*]

  Doufám, že to bude pěkné, ale ne bláznivé...

  superkarma: 0 20.05.2015, 06:29:17
 27. avatar
  [4] monkee [*]

  Pro redaktorku: "... - tentokrát díky filmu..."

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  2. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #7
  superkarma: 0 20.05.2015, 06:27:14
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Proboha, z AcapulCa! Člověk se těší na rozhovor a hned zkraje mu vypíchne oko taková hrubka.Sml68

  superkarma: 0 20.05.2015, 05:18:43
 29. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Simona Stašová, Ondřej Vetchý - prostě dvě tváře, které svým kouzlem, opravdovostí a osbitostí udělají skvělý film jen sami o sobě - těším se velice Sml67

  superkarma: 0 20.05.2015, 04:30:46
 30. avatar
  [1] rendvo [*]

  po shlédnutí ukázky si myslím že by to mohl být dobrý filmSml67

  superkarma: 0 20.05.2015, 00:43:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme