V rámci večera, který se nesl v duchu Olympijských her, získalo sdružení SOS dětských vesniček finanční prostředky z aukce fotografií Jana Kasla a šek od společnosti Samsung v hodnotě více než 2 miliony korun.

V úterý 20. listopadu se Pražská křižovatka proměnila v místo, které dýchalo olympijskou atmosférou. U příležitosti oficiálního zakončení „olympijské“ spolupráce Sdružení SOS dětských vesniček a společnosti Samsung, zde naposledy vzplanul olympijský oheň, který symbolicky přinesl Adrian z SOS vesniček, který v Londýně s olympijským ohněm běžel.

Adrian s olympijským ohněm

Během tohoto běhu vznikly emotivní fotografie, které zachytil fotograf Jan Kasl. Snímky se staly předmětem aukce, která na konto Sdružení SOS dětských vesniček přinesla částku 37 800 Kč. Vedle této částky získalo sdružení od společnosti Samsung šek v hodnotě 2 100 000 Kč, který předal prezident společnosti JinHwan Kim.

„Během olympijské štafety vznikly krásné a emotivní fotografie z prostředí Londýna vyobrazující děti z SOS vesniček, které běžely s olympijským ohněm. Za Českou republiku se této role zhostili Adrian, Karel a Maruška. Jsem hrdý na to, že Samsung mohl být součástí této velké události a mohl tak pomoci dobré věci,“ řekl Roman Šebek, obchodní a marketingový ředitel mobilní divize společnosti Samsung.

predavaniJ. Musil, JinHwan Kim (prezident společnosti Samsung), Hana Pazlarová (SOS vesničky) a Roman Šebek (Samsung)

Zážitek dětí shrnula paní Hana Pazlerová, předsedkyně Sdružení SOS dětských vesniček. „Vážíme si společnosti Samsung za jejich dlouholetou podporu a jistě mluvím i za děti, když řeknu, že díky jejich pomoci mohly zažít něco neskutečného, co v jejich životě zanechá hlubokou stopu a hřejivou vzpomínku na neopakovatelný zážitek.“

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., vytváří více možností pro více lidí, ve více zemích, než jakákoliv jiná technologická společnost. Samsung se stal světovým lídrem v oblasti spotřební elektroniky a jejích součástí prostřednictvím nepřetržitých inovací produktového portfolia, které zahrnuje televize, chytré telefony, počítače, tiskárny, fotoaparáty, chladničky a paměťové čipy. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.

SOS Dětské vesničky

Cílem SOS dětských vesniček je poskytnout dětem, o které se jejich původní rodina z různých důvodů nechtěla nebo nedokázala postarat, nový domov plný lásky a porozumění. První SOS dětská vesnička vznikla v roce 1949 v rakouském Imstu. V průběhu druhé poloviny 20. století vznikaly SOS dětské vesničky i v dalších částech světa. Dnes fungují celkem ve 132 zemích světa. V České republice mají SOS dětské vesničky tradici dlouhou více než 40 let. První SOS dětská vesnička vznikla v roce 1970 v Karlových Varech-Doubí, další byla postavena v roce 1973 v malé obci Chvalčov na Kroměřížsku a do třetí vesničky v Brně-Medlánkách se nastěhovaly první matky-pěstounky s dětmi v roce 2003. V současné době vyrůstá v SOS dětských vesničkách v ČR bezmála 100 dětí.

zdroj: tisková zpráva

Reklama