Velmi vděčný žánr. Nekonečné pole filmařské fantazie. Filmy o mimozemšťanech, ať už v podobě zlých vetřelců, hodných E.T., anebo jakýchsi inteligentních robotů, dodnes plní hlediště kinosálů po celém světě. A do světa si tentokrát zajedeme i my.

Jelikož zahraniční filmaři mají přece jen oproti našim českým finanční prostředky daleko neomezenější, mohou vznikat i působivější „mimozemská díla“. Slavného E.T. mimozemšťana jsme si už pustili v tematickém článku, pojďme si nyní krátce připomenout další snímky. (Filmy jsou v původním znění )

První ukázka

V prvním díle Vetřelce se tato „mimozemská stvůra“ objevila až na samém konci, přesto je tento díl považován za nejzdařilejší a nejnapínavější. V dalších dílech už se to zlými vetřelci jenom hemžilo.

Vetřelec (1979)

Druhá ukázka

K velmi podařeným snímkům, dotýkajícím se mimozemské civilizace patří i další americký film v hlavní roli s Melem Gibsonem a česky názvem - Znamení. Údajně byl natočen na základě skutečné události.

Znamení (2002)

Třetí ukázka

A do třetice si neodpustím malý žertík. Jde vlastně o dnes již také zahraniční snímek. Kolik na něj měli slovenští filmaři peněz, to nevím, každopádně děj se mimozemské civilizace týká. Neboť Majka spadla přímo z oblakov… :)

Spadla z oblakov (1978)

Tolik dnešní ranní kino a za chvilku vás čeká ranní četba.

Téma dnešního dne: Jsme ve vesmíru sami?

  • Věříte na mimozemskou civilizaci?
  • Setkali jste se s něčím „nadpřirozeným“, co vás utvrdilo, že tomu tak může být?
  • Jestli věříte, jak si takové mimozemšťany představujete?
  • Pokud nevěříte, proč ne?
  • Máte ráda knihy, filmy a příběhy s touto tématikou?
  • „Pokud by to bylo možné“, chtěla byste se podívat do vesmíru?

Na toto záhadné téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, knihou nakladatelství Fragment: Bájná pečeť / Věk magie

kniha

Reklama