Domácnost

Schůzky z obou stran

Hezký den vespolek!

Třídní schůzky? Ty už znám z obou stran. Přesněji, ze dvou ze tří. Z pohledu kantorského je asi nepoznám nikdy.

Jako dítě jsem ze schůzek strach nemívala. Možná lehkou nervozitu... člověk nikdy nevěděl, co na něho praskne. Ono ani nic prasknout nemuselo, stačilo, že naše třídní pokaždé rodičům opakovala a zdůrazňovala, že naše třída je úplně nejhorší na škole a že někteří pedagogové k nám chodí učit NERADI. Zvláštní, jak je lidská paměť ošidná. Nepamatuji si, že by se v naší třídě děly nějaké nepřístojnosti, či že bychom kantory během vyučování mučili a týrali.

Z pohledu rodiče jsou třídní schůzky ještě zajímavější. Jednak konečně zjistíte, co se na nich děje :-) , a taky se mi před nimi můj potomek přizná ke všemu možnému i nemožnému - zřejmě proto, abych pak nebyla příliš zaskočena. A abych se nenechala zmást verzí učitele. Mám štěstí, problémy nikdy nebyly, jediné, co je mému synovi vytýkáno, je to, že je hodně upovídaný (no tohle :-) - po kterém prapraprapředkovi to má?), že vyrušuje mluvením a smíchem.

Přesto stále o třídních schůzkách pociťuji lehkou nervozitu... člověk nikdy neví. :-)

elfos


No jo! To je vlastně fakt, že člověk zjistí, co se děje na třídních schůzkách, až když je rodič. :) Do té doby jsou opředeny aureolou tajemna a nepoznaného. :) A musí se tam dít strááášlivé věci. Bezpochyby. :)

Co jste si o třídních schůzkách mysleli jako děti vy? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

   
02.05.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [6] hermiona [*]

  Rodičák ze dvou stran si už užila i moje dcera - letošní maturantka. Termín SRPŠ na její škole se totiž kryl s třídní schůzkou u její mladší sestry - tak jsem to vyřešila tak, že jsem absolvovala schůzku u té starší a starší měla zajímavý zážitek v základce, kam 9 let chodila. Bylo pak docela zajímavé poslouchat, co se na schůzce dělo z jejího pohledu - např. nechápala, proč se učitelka diví tomu, že děti o přestávkách běhají.

  superkarma: 0 02.05.2007, 12:20:08
 2. avatar
  [5] femme [*]

  jako žák jsem třídní schůzky nesnášela nebyla jsem zrovna svatoušek, můj otčím z nich vždycky přišel celý rudý vzteky a už to jelo na třídní schůzky svých dcer jsem naopak chodila ráda, bo byly vždycky mezi nejlepšími jak v prospěchu, tak v chování, v tom se teda nepomamily

  superkarma: 0 02.05.2007, 11:20:43
 3. avatar
  [4] blanca [*]

  Nevím, jestli je třída mých dětí nejhorší na škole, ale každopádně je prý nejhorší třída, co kdy jejich píučka učila. Taky jim to neustále předhazuje, to je na .
  No, nevím, i kdyby byla ta třída nejhorší (někdo nejhorší být přece musí ), je zajímavé, že jejich předchozí učitelka je jenom chválila .

  superkarma: 0 02.05.2007, 11:00:22
 4. avatar
  [1] sweety77 [*]

  My byli taky nejhorší třída na škole - rozbitý obraz Husáka, spolužák se do mě trefoval houbou, ale nějak přetrefil; školní výlet 7. třída - kluci se úspěšně opili na Pradědu, den poté v rekreační oblasti, kde jsme byli ubytovaní vypuštěn bazén, a tak by se dalo pokračovat, no hrůza

  superkarma: 0 02.05.2007, 10:10:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme