Styl

Schovejte se za kouřové clony


Nebojte se, nečeká vás žádná protikuřácká ani prokuřácká kampaň. Jste přece ve Stylu a nastává čas slunečních brýlí.

Ne že by se jindy v roce nenosily.

Třeba já je mám stále u sebe.

Co kdyby náhodou vysvitlo slunce?

A kdyby ne, občas je docela fajn se za ně schovat. Nevyspalé oči, slzy, rozpaky, skrývám se za ně celá, když chci být uprostřed davu sama.

Hereckým slovníkem řečeno, uzavřu se do okruhu veřejné samoty.

To zní hezky, ne?Teď si dělám trochu legraci, ale je pravda, že správně zvolený tvar slunečních brýlí z vás udělá záhadnou ženu vamp. Celebrity jinak než v obrovských slunečních brýlích ani nepotkáte.Od svých nesmělých počátků ve třicátých letech, kdy se brýle s tmavými skly staly nejnovějším výkřikem módy, prošly řadou tvarových proměn.
V padesátých letech letěly motýlí, v šedesátých futuristické nebo obří, v sedmdesátých pilotky...Poslední dobou letí „mouchy“. A rovnou jimi zabijete dvě jednou ranou. Ochráníte nejen oči, ale i značnou část pleti obličeje před škodlivým slunečním zářením.Tak, milé ženy-in, jděte do toho!
Čím větší, tím lepší!
A když budou ještě kouřové…

Kde nejlépe nakoupit?

Tedy ne, že by to bylo směrodatné, ale brýle za lákavé ceny ve stáncích si nechte raději ujít. Jsou sice za pár šupů, ale bohužel jejich ceně odpovídá i kvalita. Nekvalitní plast se brzy poškrábe, pak se odporoučí šroubky, až se rozpadnou úplně. O věrohodnosti slunečních filtrů by se také dalo směle pochybovat. Takových mrtvolek mám doma plný šuplík.

Nejlepší by bylo nakupovat kvalitní brýle v optice… Já vím, právem zaúpíte: A co ta cena!

Pokud nechcete investovat velký obnos nebo jste chorobný „ztráceč“ jako já, můžete udělat kompromis a porozhlédnout se po slunečních brýlích v drogeriích nebo buticích.

Za rozumnou cenu se tam dají pořídit kousky nejen poměrně kvalitní, ale i módní, protože spolehlivě kopírují nejnovější trendy.

Tak lovu zdar! A ať nám slunce svítí, abychom měly důvod s novými okulárky vyrazit do ulic.

Jaké sluneční brýle nosíte vy?
Kde je kupujete?
Nosíte je, i když nesvítí slunce?

   
22.04.2008 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [71] Lendy [*]

  nechci tu dělat reklamu ťamanům, ale schválně jsem si při chemicko-fyzikálním veletrhu nechala změřit UV u dvou svých slunečních brýlích (jsem na ně úchylná, jedny na očích, druhé rezervní v kabelce a desítky dalších doma) koupených ve stánku a mohu zaručit, že dnes je UV skutečně v každých brýlích jako samozřejmost. Toho bych se nebála. Naopak sluneční brýle od HM či Terranovy mi praskly na naprosto neuvěřitelném místě a vypadly skla. Každý holt máme asi jinou zkušenost.

  superkarma: 0 08.05.2008, 12:34:35
 2. avatar
  [70] dajens [*]

  Hodlám si koupit nějaké ty sluneční brýle, protože je fakt, že sluníčko už hezky a dostatečně svítí :-)

  superkarma: 0 28.04.2008, 17:05:09
 3. [69] zuzmilka [*]

  jůůůůůůůů, já takové mám, tak to je musím někde vyhrabat

  superkarma: 0 28.04.2008, 11:08:14
 4. [68] Mialau [*]

  Záleží na tom co komu ještě příjde slušné a neslušné a o tom to je, nicméně určitě "kdosi" sepsal jakousi příručku o etiketě. Docela by mě zajímalo, co by tam bylo uvedeno co se týká tmavých brýlí. Třeba by tam bylo dáno za pravdu vám, klíďo je to možný a beru to.
  gentiana: pakliže to byla reakce na nějaký můj příspěvek, tak sis asi nepřečetla příspěvek 64 a nevím kde jsi přišla k takový kokotině, že jsem snad někde psala, že být alergikem je neslušný...

  superkarma: 0 27.04.2008, 20:13:18
 5. [67] gentiana [*]

  Jak se tak koukám, tak bych měla být ráda, že mě nějaká prodavačka nevzala po hlavě kostí od šunky za to, že na ni úchylně mžourám očima alergika zpoza inťoušských obrouček a ještě mám tu drzost nosit veřejně brýle, které stály dvě její výplaty.

  superkarma: 0 26.04.2008, 21:49:43
 6. avatar
  [66] Ťapina [*]

  Mialau: A co je na tom proboha neslušného? Když ti přijde do obchodu slepec, tak si taky pomyslíš, co je to za burana, když s ním nejde navázat oční kontakt?

  superkarma: 0 26.04.2008, 20:43:24
 7. [64] Mialau [*]

  Nyotaimori: A psala jsem tady snad někde, něco takového? Řekni mi kde, nebo mi radši přestaň vkládat do úst něco co jsem nikde neuvedla. O brýlích jsem uvedla, že mi to nepříjde slušné a pak jsem uvedla, že zákazníky co si myslí, že ti můžou srát na hlavu bych mlátila tyčí. Jestli v tom vidíš rovnítko, tak máš bujnou fantazii, ale to v tom případě zase není problém na mojí straně
  Ťapina: V podstatě stejná odpověď - v příspěvku 60 jsem psala, že si o neslušném chování můžu něco pomyslet - opět jsem nikde nepsala, že bych zákazníkovi snad něco řekla.

  superkarma: 0 26.04.2008, 10:46:58
 8. avatar
  [63] Ťapina [*]

  Mialau: Podívej se, já jsem dělala i v prodejně i ve velkém obchodě, teď taky jednám prakticky se zákazníky, i když už to není jenom prodej (ale taky někdy). A v životě bych neřekla půl slova nikomu kvůli brýlím nebo takové kravině, protože otázka nestojí zákazník s brýlema nebo bez brýlí. Zákazník buď je a platí, nebo není a neplatí.

  superkarma: 0 25.04.2008, 22:55:26
 9. [61] Mialau [*]

  Omluva - tam měl bejt tenhle smajlík

  superkarma: 0 25.04.2008, 19:38:43
 10. [60] Mialau [*]

  Tak to jo, to máte zkušenosti, to je fakt . Ne nechci to znevažovat, ale já jsem tam dělala šest let. Nikde tady nepíšu a neobhajuju, že by se snad mělo na zákazníky řvát a nadávat jim, když se podrbou v rozkroku jen proto, že prodavačka zrovna nemá náladu. To sama nesnáším. Ale slušnost by měla panovat na obou stranách. Pakliže se někdo chová jako vidlák, můžu se nad tím pozastavit a něco si o něm pomyslet (což samo o sobě opět neříká nic o tom, že bych na něj snad kvůli tomu vyjížděla). Nicméně jsem zažila opravdu spoustu situací, kdy na nás prodejce zákazníci řvali, že jsme píči, protože třeba zrovna nefungoval systém atp. Jednou když jsem zákazníkovi slušně oznámila, že mu bohužel nemůžu potvrdit razítkem jeho listinu, neb je to zakázáno, tak mi razítko ukradl a já ho musela honit po prodejně (nebýt "svalnatého" kolegy, který zákazníka chytil, razítko získal zpět a vyprovodil ho, tak by mě zřejmě pán přepral...). Takových situací jsem zažila za tu svou praxi (a nejen já) opravdu víc než by bylo záhodno.
  Je to trošku jasnější?

  superkarma: 0 25.04.2008, 19:38:09
 11. avatar
  [58] Mánička [*]

  Mialau: myslíš, že si člověk musí projít všemi profesemi, aby věděl, jak se má daná osoba chovat? Ale ano, pracovala jsem dvakrát v "obchodě", jednou jako brigáda a jednou jako part-time při škole. Myslím, že v kapitalismu platí, že i kdyby se ten zákazník šťoural v nose a drbal v rozkroku, tak se prostě musíš chovat profesionálně a ne ho seřvat jako malého haranta. Protože ano, zákazník Ti obrazně řečeno může srát na hlavu. Pořád je to zákazník

  superkarma: 0 25.04.2008, 17:40:54
 12. [57] Mialau [*]

  Meander: Za to ty svýma urážkama ukazuješ jaká jsi inteligentní dáma viď
  Mánička: Nikde jsem nepsala, že bych brala tyč na lidi s brýlemi, pouze na ty, co si myslí (a dávají to najevo), že ti můžou sr... na hlavu už jen z titulu toho, že jsou zákaznci.
  Můžu otázku? Pracovala některá z vás někdy v obchodě, respektive nějaké prodejně?

  superkarma: 0 25.04.2008, 16:33:27
 13. avatar
  [56] Vivian [*]

  Mialau: kdybych nevěděla, že jsi mládě, tak bych skoro řekla, že máš zvyky z nějaké socialistické prodejny

  superkarma: 0 25.04.2008, 13:24:22
 14. avatar
  [55] Mánička [*]

  Mialau: by mě teda zajímalo, jak poznáš, že má někdo dioptrický sluňáky a je to ok a na koho máš vzít tu ocelovou tyč

  superkarma: 0 25.04.2008, 13:06:39
 15. avatar
  [54] Meander [*]

  Mialau: A ty jsi blbá, jak daleko vidíš, a dost možná ještě dál

  superkarma: 0 25.04.2008, 11:58:17
 16. [53] Mialau [*]

  A tak to je nějaký divný ovšem, ještě včera to tam bylo jen jednou :)
  Vivian: Dovoluji si s Tebou hrubě nesouhlasit. Pakliže neprovozuješ nějakej úchylnej sexuální salón. No možná jo, tak si to užij . Další možnost ještě je, že se tu taky rozmáhá módní vlna slovíčkaření a zákazník (rod mužský), je pán (rod mužský) a v tom případě toto platí ikdyby kálel na hlavu Tobě, to máš recht.

  superkarma: 0 24.04.2008, 21:42:55
 17. avatar
  [52] Vivian [*]

  Mialau: zákazník JE pán, i kdyby ti kálel na hlavu

  superkarma: 0 24.04.2008, 20:22:56
 18. avatar
  [51] Meander [*]

  Nyotaimori: Opakování je matka moudrosti. Jsou lidi, co tomu stále ještě věří.

  superkarma: 0 24.04.2008, 14:38:12
 19. [49] Mialau [*]

  Meander: Bez urážky, ale takový týpky co si myslí, že "náš zákazník, náš pán" a myslí si, že může pomalu obsluze nasrat na hlavu bych mlátila velkou ocelovou tyčí. Taky jsem měla zákazníka, co chrchlal a nachrchlal předemnou sopla na stůl a vůbec mu to nepřipadalo divný a další si ještě rychle narvala celou makovou buchtu do pusy než na mě "promluvila"... (a dalších,kteří nebyli jen hloupí, ale hlavně arogantní byly mraky...). Ne vždycky musíš urazit jen tím, že někomu přímo řekneš nějakou nadávku. Někdo vychování má a někdo ne... a taky je to otázka názoru co je a není nevychovanost, že...
  Já prostě vždycky když vejdu do obchodu tmavý brýle sundám (ovšem dioptrický je, díkybohu, zatím nemám).
  Nyotaimori: A co se týká zaměstnavatele - jednalo se o jednoho z našich telefonních operátorů a věřím, že se to dnes praktikuje prakticky kdekoliv v obchodě s osobním kontaktem, kde se jen trošku zajímají o zákazníka a jsou na to spešl školení, to by možná kdekdo čuměl...

  superkarma: 0 24.04.2008, 12:39:14
 20. [48] Mialau [*]

  Meander: Bez urážky, ale takový týpky co si myslí, že "náš zákazník, náš pán" a myslí si, že může pomalu obsluze nasrat na hlavu bych mlátila velkou ocelovou tyčí. Taky jsem měla zákazníka, co chrchlal a nachrchlal předemnou sopla na stůl a vůbec mu to nepřipadalo divný a další si ještě rychle narvala celou makovou buchtu do pusy než na mě "promluvila"... (a dalších,kteří nebyli jen hloupí, ale hlavně arogantní byly mraky...). Ne vždycky musíš urazit jen tím, že někomu přímo řekneš nějakou nadávku. Někdo vychování má a někdo ne... a taky je to otázka názoru co je a není nevychovanost, že...
  Já prostě vždycky když vejdu do obchodu tmavý brýle sundám (ovšem dioptrický je, díkybohu, zatím nemám).
  Nyotaimori: A co se týká zaměstnavatele - jednalo se o jednoho z našich telefonních operátorů a věřím, že se to dnes praktikuje prakticky kdekoliv v obchodě s osobním kontaktem, kde se jen trošku zajímají o zákazníka a jsou na to spešl školení, to by možná kdekdo čuměl...

  superkarma: 0 24.04.2008, 10:57:25
 21. avatar
  [47] Meander [*]

  Mialau: Pravdu? Chovám se k prodavačkám opravdu velmi slušně. Chápu, že jsou lidi, kteří jsou na ně hnusní, takže se jim i sama snažím udělat hezčí den. Nicméně kdyby mi některé řekla, že si mám sundat brýle, sluchátka, rukavice, vyplivnout žvýkačku nebo cokoliv jiného, pomyslím si něco o hysterické koze a pošlu ji tam, kde záda přestávají mít slušný název.

  superkarma: 0 24.04.2008, 10:40:05
 22. [45] Mialau [*]

  Meander: Bez urážky, ale takový týpky co si myslí, že "náš zákazník, náš pán" a myslí si, že může pomalu obsluze nasrat na hlavu bych mlátila velkou ocelovou tyčí. Taky jsem měla zákazníka, co chrchlal a nachrchlal předemnou sopla na stůl a vůbec mu to nepřipadalo divný a další si ještě rychle narvala celou makovou buchtu do pusy než na mě "promluvila"... (a dalších,kteří nebyli jen hloupí, ale hlavně arogantní byly mraky...). Ne vždycky musíš urazit jen tím, že někomu přímo řekneš nějakou nadávku. Někdo vychování má a někdo ne... a taky je to otázka názoru co je a není nevychovanost, že...
  Já prostě vždycky když vejdu do obchodu tmavý brýle sundám (ovšem dioptrický je, díkybohu, zatím nemám).
  Nyotaimori: A co se týká zaměstnavatele - jednalo se o jednoho z našich telefonních operátorů a věřím, že se to dnes praktikuje prakticky kdekoliv v obchodě s osobním kontaktem, kde se jen trošku zajímají o zákazníka a jsou na to spešl školení, to by možná kdekdo čuměl...

  superkarma: 0 24.04.2008, 00:04:56
 23. avatar
  [44] Meander [*]

  Nyotaimori: Ještě v Datartu. Říkají tomu vtipně očúdo.

  superkarma: 0 23.04.2008, 19:10:37
 24. avatar
  [42] Meander [*]

  Mialau: Prodavačka nemá co mít tmavé brýle, ona je tam od toho, aby se věnovala klientovi a pokud možno mu něco prodala. Kdežto klient, pokud prodavačku přímo neuráží, je pánem, i kdyby měl černé brýle, kuklu a na uších sluchátka. Už neprodáváš, viď? To je dobře.

  superkarma: 0 23.04.2008, 18:36:26
 25. [41] Mialau [*]

  Dost dlouho jsem dělala se zákazníky a musím říct, že mi bylo hodně nepříjemný, když někdo vešel s tmavými brýlemi a my měli nakázáno udržovat oční kontakt. Chápu případy, kdy máte sluneční a zároveň dioptrický brýle, ale musím se přiznat, že mi to prostě nepříjde moc slušný.... Jak byste se cítily vy, kdybyste vešly do obchodu a tam prodavačka s tmavejma brejlema a vy nevěděli jaký za těma brejlema hází pohledy a jestli nekouká úplně někam jinam zatímco vy jí něco říkáte?

  superkarma: 0 23.04.2008, 17:27:04
 26. avatar
  [40] Vivian [*]

  Ťapina: (31) já jsem si jedny takový obyč. koupila loni v Tescu :)

  A taky mám velký muší okuláry, něco jako Fergie. Ale teď je nenosím, neb nemám čočky...

  superkarma: 0 22.04.2008, 17:16:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] wich [*]

  Kdo napáchal tu hnusnou fotku Fergie nahoře?

  superkarma: 0 22.04.2008, 16:17:58
 2. avatar
  [38] wich [*]

  Od maminky jsem před dvěma lety dostala velké kouřové brýle s růžovými postranicemi od Chanel a od partnera loni opět velké ale černé od Armaniho. Takže tyhle dvoje mám nejradši a nejčastěji je střídám. Vydrží hodně a sluší Ale políčeno mám na nové dioptrické

  superkarma: 0 22.04.2008, 16:15:13
 3. avatar
  [36] Ťapina [*]

  Manx: Já tohle nepochopím, že někdo může mít nahlas kecy kvůli takové kravině. Jo, když ke mně chodila pravidelně ženská walkmanem na uších, ze kterýho hrála hudba, zatímco se mnou mluvila, tak mi to bylo za ni blbý, protože jsem měla pocit, že nemůže mít absolutně přehled, co jí říkám, ale ani tak bych jí nic neřekla nahlas. Co jsou proti tomu brejle a čemu vadí?

  superkarma: 0 22.04.2008, 15:26:24
 4. avatar
  [34] Kassy [*]

  sanvean: Jo, takový komentář od nějaké staré babky už jsem taky párkrát slyšela, i když zatím ne na svou adresu. Nechápu, co jim na tom vadí.

  superkarma: 0 22.04.2008, 15:08:16
 5. avatar
  [32] Canadian [*]

  sanvean #27: na to vytecne funguje veta "aby se mlada dama neposrala"

  superkarma: 0 22.04.2008, 14:35:06
 6. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Nelíbí. Sháním menší oválné a pokud možno nezakřivené sluneční brýle, člověk by řekl, úplně obyčejné. A mám šanci? Nemám

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:53:15
 7. avatar
  [30] átéčko [*]

  1.Různé a to podle nálady
  2.v Achese, v Optice i u ťamanů
  3. To třeba razí do očí sníh, nebo nějaké odrazy.

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:51:43
 8. avatar
  [29] Kelly [*]

  Meander: taky tak, navíc když začne foukat, slzím. Brýle jsou mým velkým kamarádem a každého pošlu do někam, pokud se mu zachce kvůli této pitomosti do mne vrtat.

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:41:47
 9. avatar
  [28] Mirly [*]

  Sluneční brýle nosím,bez nich se neobejdu.I sebeslabší sluneční svit způsobí,že mi slzí oči.Brýle nakupují v optice,sice je cena vysoká,zase mi ale brýle déle vydrží.

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:39:36
 10. avatar
  [27] sanvean [*]

  Nyotaimori: Já mám tak nějak opačný pocit, se slunečními brýlemi v šeru IMHO člověk přitahuje víc pozornosti, než bez nic. Jednou si dokonce nějaká babka neodpustila hlasitý komentář, nevěřila bych, co všechno lidi nasere :)

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:27:24
 11. avatar
  [26] sanvean [*]

  Nosím co nejtmavší, poměrně velké brýle, kupuju je už třetím rokem v jednom butiku, vždy si vyberu. Většinou mi déle jak sezonu nevydrží, nechovám je zrovna v bavlnce.

  superkarma: 0 22.04.2008, 13:19:40
 12. avatar
  [24] Meander [*]

  Ano, nastává období, kdy nasadím velké černé brýle a sundám je zase až na podzim. Ne, že by mě trápily ospalé oči, já jenom nesnáším větší než malé množství světla.

  superkarma: 0 22.04.2008, 11:24:33
 13. avatar
  [23] femme [*]

  Manx: tak na hory si je beru, bo sníh mi taky děsně vadí

  superkarma: 0 22.04.2008, 11:19:14
 14. [21] focuska [*]

  Sluneční brýle používám hlavně v autě. Tam je mám neustále po ruce. Jinak ty co si koupím do kabelky tak třikrát v roce někde zapomenu. Ach jo, kupuji si tedy brýle v drogerii, protože nejsem tak prachatá abych mohla drahé brýle z optiky ztrácet.

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:52:30
 15. avatar
  [20] Kassy [*]

  Manx: No normální obroučky jsou rovné, ať jsou to "drátky" (čemuž teda dávám přednost, masivní plasty nemusím) nebo plasty. Tudíž na bocích odstávají od obličeje a světlo se tam vždycky někudy dostane. Minimálně třeba odlesky z vody nebo z kapot aut ve městě. A to oslňuje dost nepříjemně. Sluneční brýle mají obroučky trochu zahnuté, aby kopírovaly tvar obličeje a přiléhaly i na bocích. Díky tomu pod ně nesvítí a nefouká, což je pro mě taky důležité - tyhle jsem si koupila vlastně hlavně kvůli kolu.

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:52:13
 16. avatar
  [19] mi-ki [*]

  Slunecni bryle nenosim, protoze mi zadne nepasuji a navic mi z nich slzi oci. Kdyz prijde slunecne a horke pocasi, ja si vlezu nekam do stinu a nevylezu driv nez koncem srpna :)
  Jinak tyhle bryle mi prijdou hrozne smesne, vzdycky kdyz v nich vidim nejakou slecnu, tak se musim usmat, takze i kdybych bryle nosila, tento tvar bych si nevybrala. Ale je fakt, ze se v nich clovek krasne schova :)

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:44:35
 17. avatar
  [16] femme [*]

  Manx: protože mám na zimní období normální nezabarvovací, bo mi vadí jen ostré letní sluníčko

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:27:36
 18. avatar
  [15] Kassy [*]

  1) Nízké hranaté. "Mouchy" se mi příšerně nelíbí a nesluší mi.
  2) V optice, neb v nich mám -4 dioptrie.
  3) Ne, nevidím k tomu důvod. Už tak vidím svět dost černě.

  Manx: Samozabarvovací skla jsem taky vždycky mívala, ale teď jsem se rozhodla pořídit si čistě sluneční kvůli obroučkám. Pod ty normální svítí zboku a shora a to je ještě horší než úplně bez slunečních brýlí. Panenky se roztáhnou, když koukají přes tmavé sklo, ale zboku jim tam jde světlo...

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:22:23
 19. avatar
  [14] *daisy* [*]

  Naposledy jsem je zapomnela v cekarne u doktora, takze momentalne nenosim zadne, neb na me sehnat bryle je docela orisek
  Kupuju ve stanku, protoze, jak vyse receno, bryle mi dlouho nevydrzi, zapomenu ci znicim zasednutim, upadnutim, prislapnutim... Uzitkovy predmet. Nedelam to umyslne, ale ani si nehodlam porizovat neco kvuli cemu bych mela tezky spani, protoze v tom je tretina meho platu
  Mam jedny dioptricke, ktere jsou samozabarvovaci, kdyz je opravdu nouze, nosim ty..

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:21:26
 20. [13] a.... [*]

  Ano, sluneční brýle nosím hodně, ale žádné z těch nafocených bych si nevybrala. Kupuju je převážně v drogerii, protože ty z optiky nejsou co do provedení o nic kvalitnější, šroubky vypadaj taky, skla se poškrábou stejně a nějakým záhadným způsobem se mi přihodí, že drahé brýle velmi záhy ztratím.
  Jinak co do funkčnosti, tedy slunečního filtru, je fakt jedno kde se brýle koupí, jestli drahé v optice neho levné ve stánku.

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:20:47
 21. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  1. střídám jich několik
  2.kdekoliv
  3.ne a sundávám je když s někým mluvím a vadí mi komunikovat s někým, kdo má zrcadlovky a neumí je sundat, když na mě mluví, chybí mi oční kontakt, znervozňuje mě to

  superkarma: 0 22.04.2008, 09:58:05
 22. avatar
  [10] femme [*]

  jsem krátkozraká a na léto jsem si pořídila samozabarvovací dioptrické brýle

  superkarma: 0 22.04.2008, 08:52:09
 23. avatar
  [9] kareta [*]

  Aja: jj, taky mě to překvapilo- a trhovcové brýle bývají za babku- pro děcka super, stejně je každou chvíli ztratí či zničí

  superkarma: 0 22.04.2008, 07:30:10
 24. avatar
  [8] Aja [*]

  Brýle mají dnes sluneční filtr snad všechny, ne? Vyrobit je bez něj je mnohem dražší než s ním. Brýle z butiků a drogerií jsou prakticky tytéž jak ze stánků
  Něco byste si o tom mohla napřed i přečíst než sesmolíte takový článek

  superkarma: 0 22.04.2008, 07:26:21
 25. avatar
  [7] evelyn [*]

  ja slunecni bryle miluju

  superkarma: 0 22.04.2008, 07:24:52
 26. avatar
  [6] Evikus [*]

  Já mám dioptrické samozabarvovací brýle, které nosím pořád.
  Sluneční mám také, až bude léto, ale asi toho přes ně moc neuvidím, když nejsou dioptrické

  superkarma: 0 22.04.2008, 07:14:37
 27. avatar
  [5] kareta [*]

  1.slušivé
  2. kdekoliv
  3.rozhodně ne , připadala bych si jako ten náš bývalý létající ministr

  superkarma: 0 22.04.2008, 07:14:37
 28. avatar
  [4] Canadian [*]

  zrcadlovky bez D

  superkarma: 0 22.04.2008, 00:42:50
 29. avatar
  [3] Canadian [*]

  1. jake mi slusi
  2. vsude
  3. nosim - stale a vsude. Jeden nejmenovany mi min. tyden rozsedl stribrne "zrdcadlovky" a to mne, kulantne receno, nepotesil

  superkarma: 0 22.04.2008, 00:34:02
 30. avatar
  [1] Katka1984 [*]

  Bohužel mi žádné sluneční brýle nesluší,takže je nanejvíš nosím jako doplněk do vlasů :-))

  superkarma: 0 22.04.2008, 00:06:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme