Každý máme nějakou schovanou hračku z dětství. Pro mě touto vzpomínkou není angličák či jiný podobný klučičí suvenýr, ale modrý plyšový medvídek po mamce. Je už pěkně vetchý, ale stále „žije“!

medvídek

Kluci si většinou hrají s různými autíčky. My s bratrem jsme jako děti ale moc autíček neměli. Vzpomínám si, že jsem snil o autodráze, ale když jsme ji dostali, moc jsme si s ní nehráli.

Bratr byl vždycky takový vědátor, takže jeho nejoblíbenější hračkou (alespoň já jsem to tak vnímal) byla stavebnice Merkur, ze které šly vyrobit všemožné funkční jeřáby a jiné baterií poháněné konstrukce. Byl to na svou dobu geniální systém, který jste mohli dokupovat a vylepšovat, podle aktuálních znalostí a schopností dítěte.

Sám jsem vždycky miloval přírodu, takže namísto angličáků (které byly v době mého dětství trochu nedostatkové zboží) jsem si rád hrál s plastovým koníkem, na kterém seděl rytíř, měl jsem spoustu plyšáků a dalších zvířecích hraček. A jeden z těch plyšáků přežil hned několik generací.

Modrý medvídek

Nejsem si jistý, jestli modrý medvídek, kterého jsem dostal od maminky, byl už dětskou hračkou její maminky, nebo jestli si s ním hrála až moje malá mamka. Je to sedící plyšák trochu tvrdší konstrukce, takže není moc k mazlení, spíš je to takový symbol.

Myslím si o něm, že je nesmrtelný, protože přežil drsné dětské zacházení jen s potrhanými ušisky.

Má také ten nejkrásnější medvědí kukuč na světě. No, podívejte se na něj samy, to bude možná vůbec nejlepší...

medvídek

Tak co, že je NEJKRÁSNĚJŠÍ!!!

A proč to celé píšu? No, zajímá mě totiž dnes, s jakými hračkami jste si v dětství hrály vy, milé dámy!

Téma dne 13. 11. 2012: Hračky mého dětství

  • S jakými hračkami jste si v dětství hrály?
  • Máte doma nějakou hračku z dětství schovanou?

Své příspěvky (a třeba i fotky) k tomuto tématu zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Abyste měla šanci na uveřejnění, posílejte příspěvek nejpozději 13.11.20212 do 15.00 hodin a nezapomeňte v předmětu e-mailu uvést heslo. Za svůj příspěvek můžete získat pěkný dárek. Jedu z přispěvatelek totiž odměníme krásnou panenkou Polly Pocket (viz obrázek níže).

polly

Reklama