Nejen o tom, jak maminka schovávala dárky, které pak nacházela později, nám napsala čtenářka Elis19. Napsala třeba také to, že s rodinou zpívají koledu a ona k tomu hraje na klavír.

Koledu s klavírem, to taky znám... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, a přeju celé Vaší rodině krásné Vánoce. Hezký den!


Dobrý den, téma vánoce je mi moc milé. Už od dětství jsem vánoce měla ráda, takové to napínavé těšení a čekání, kdy jsme se sestrou trávily téměř celý den s babičkou a ta nám ho zpříjemňovala vyprávěnými pohádkami a různými společenskými hrami. Také si vybavuji jeden rok, kdy jsme s babičkou vlastnoručně vyráběly papírový betlém a mám ho dodnes.

Protože Štědrý den je pro mne dnem pracovním, stromeček ozdobíme už dnes a vánoční výzdobu jsem udělala v předstihu.. Ke štědrovečerní večeři máme předkrm, šunkový kornoutek s křenem, potom kapra nebo filé s bramborovou kaší, podle toho co komu chutná, na zapití dobré víno a jako dezert zmrzlinové stromečky ( ty jsem objevila vloni v obchodě a moc nám chutnaly). Po celý den si hlavně pouštíme vánoční koledy, k obědu je zelovka, to abychom viděli zlaté prasátko a zapalujeme františka a voníme si purpurou. Večer před rozbalováním dárků zasednu ke klavíru a zazpíváme si Narodil se Kristus Pán a další vánoční písně, kdy i moji synové ač nepříliš nadšení statečně přizvukují.

Z vánočních historek mám v paměti maminku, která nakupovala vždy dárky v průběhu roku a tak pečlivě je uschovala, že s železnou pravidelností jsme některé dostávali s časovým posunem. Každý rok slibovala, že příště už to tak nebude, ale vždy se nějaký zapomenutý dáreček objevil.

Přeji všem klidný a radostný Štědrý den a správné vykročení do nového roku.

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama